Arena of Valor - D’ARCY Rehberi

Reklam Alanı #5

Katılım
8 Tem 2014
Mesajlar
3,357
Tepkime puanı
77
Puanları
0
Konum
İzmir
2571-

YETENEKLER
PASİF:
BOYUTSAL GÜÇ:

D’Arcy’nin normal saldırıları ve becerileri düşmanı hedef aldığında Boyutsal Enerji kazanır (savaştan çıkınca hızla azalır). Enerjisi tam olduğunda 8 saniye boyunca başka bir boyuta geçer ve kayıp manasının %20’sini iyileştirir, Boyut Geçişi ve Boyutsal Küp bekleme süreleri anında sıfırlanır. Ayrıca başka bir boyuttayken %20 hareket hızı kazanır ve sonraki Boyut Geçişi ya da Boyutsal Küp becerileri güçlendirilir.
1.BOYUT GEÇİŞİ:

D’Arcy 1,5 saniye boyunca hedef alınamayacağı ve kontrol etkilerine bağışık olduğu farklı bir boyuta geçer, hareket hızı %20 artar ve önemli ölçüde daha az hasar alır. Bu beceri kullanıldıktan sonra 5 saniye içindeki ilk normal saldırısı menzili genişleyerek güçlendirilir ve ek olarak 300(+%80 BS) büyü hasarı vererek hedefin hareket hızını %60 azaltır. Farklı boyuttayken saldırı yapmak ya da beceri kullanmak bu etkileri anında iptal eder.

Güçlendirme: Hareket hızı %40 artar ve 100(+%30 BS) +%10 kayıp can kadar can yenilemesi kazanır.
2.BOYUTSAL KÜP: D’Arcy hedef konuma bir Boyutsal Küp indirir. 1,25 saniye sonra küp patlar ve 900(+%175 BS) büyü hasarı verir.

Güçlendirme: Patlama alanı genişler. D’Arcy vurulan her düşman için 10 enerji kazanır.
3.BOYUTSAL PORTAL: D’Arcy hedef konumda bir portal açarak alandaki düşmanlara 100(+%40 BS) büyü hasarı verir ve konumlarını işaretler. 2 saniye sonra işaretli düşmanlar eski konumlarına ışınlanarak kısa bir süre sersemletilir.

Bu beceri kullanıldıktan 6 saniye sonra D’Arcy kendini portala ışınlamak için beceriyi tekrar kullanabilir ve 200(+%100 BS) büyü hasarı veren bir patlamayı tetikler. Bu beceri kullanıldıktan sonra Boyutsal Küp becerisinin bekleme süresi anında sıfırlandır.
D’ARCY İPUCU
D’Arcy’nin boyutsal becerileri çok güçlüdür, nihai becerinin düşmanının ışınlanmadan döndüğü anı yakaladığına emin ol.ARKANA VE EŞYA DİZİLİMİ


Arkana ve eşya dizilimi kullanımları oyuncuların kendi rahat edeceği şekilde olmalıdır, fikir oluşturması için bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.
Büyü hasarına dayalı bir şampiyon olan D’Arcy için oldukça ideal seçimler barındıran bu arkana diziliminde tamamen hasar yerin mor arkanalarda can seçimine gitmek oldukça mantıklı. Yeterince güçlü olan D’Arcy için en azından oyun başında biraz can ile daha rahat hayatta kalmanızı sağlayacaktır.
Bunu yerine tamamen büyü hasarı ile olan arkana dizilimini de yapabilirsiniz.
Seçili Arkanalar: 10x Haydut10x Kayra10x Leke
Ekstra Seçilebilecek Arkanalar: 10x Oburluk veya 5x Oburluk – 5x KayraBaşta da belirttiğim gibi D’Arcy hem orta koridor hem de ormancı olarak oynanabilen bir şampiyon. Bu eşya dizilimi ile orta koridorda oldukça güçlü hasara sahip olabilirsiniz.
Başlangıçta Anka Kuşu Gözyaşı almak size hem seviye atladıkça can ve mana yenilemesi hem de erken oyunda yeterli büyü hasarını sağlayacaktır. Oyun sonuna gelindiğinde ise 4. sırada yer alan Ürkünç Maske eşyasını rakibinizde sizi zorlayacak tank şampiyonlar bulunuyorsa Nuul’un Asası şeklinde tamamlayabilirsiniz. 15.seviyeye ulaştığınızda ve yeterli altına sahip olduğunuzda Anka Kuşu’nu satarak yerine Tüfek alarak hasarınızı oldukça yüksek bir noktaya çekebilirsiniz. Nuul almayı tercih etmeyenler için Arktik Küre de oldukça iyi bir seçim olacaktır.Bu eşya dizilimi ise ormancı olarak oynamak isterseniz seçebileceğiniz güçlü eşyaları içinde barındırıyor.
Yine aynı şekilde 4. sırada yer alan eşyayı isterseniz tamamlayabirsiniz ya da Tüfek seçiminde bulunabilirsiniz.

2572

 
Toggle Sidebar

Son konular

Reklam Alanı #4

Üst