• Merhaba değerli ForumExem Üyeleri,
  Forumumuzda altyapı değişikliği yaptık. Kusursuz bir forum deneyimi için sizlere ihtiyacımız var. Forumda bulunan hataları özel mesaj olarak şu adminlerimize iletmeniz yeterli olacaktır;
  Özel Mesaj Gönder

Arma 3 Nasıl Bir Oyun? Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Durumu:
Çevrimdışı

Raxedus

Renkli Tag
Bir kurdu hayatta bırakırsan kuzulara asla rahat vermez.
Cezalı Üye
Katılım
Haz 30, 2018
Mesajlar
3,392
Beğeniler
1,066
ExePuan
437
ExeCoin
İsim
Hazar
#1


ARMA 3 NASIL BİR OYUN ? YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN REHBER !


Arma 3 savaş simülasyon oyunu olarak tanımlanabilir. Alanındaki diğer oyunların aksine savaş atmosferini oyun içi dinamikleri ile oyunculara çok iyi yansıtan bir oyun. İster FPS isterseniz TPS modunda oynama imkanına sahipsiniz. Sadece Steam üzerinden oynanabilen oyun özellikle indirim zamanlarında oldukça uygun fiyata satın alınabilir. Farklı konusu ve gerçekten fark yaratan dinamikleri ile Arma 3 uzun süre kesintisiz oynanabilecek türden bir oyun. Bu yazıda mümkün olduğunca oyun hakkında meraklarınızı gidereceğim.

Arma 3 Konusu:


Oyun Altis ve Stratis isimli ve gerçek hayatta Yunanistan’a bağlı 2 adada geçiyor. Oyundaki ve gerçekteki adaları kıyaslarsanız gerçekten kaliteli iş çıkardıklarını görebilirsiniz. Farklı kuvvetlerin mücadele ettiği bu adalarda tank, zıhlı araçlar, uçaklar, helikopterler ve botlar kullanılabiliyor. Aslında oyun içeriği oynayacağınız moda göre değişiklik gösteriyor. Örneğin Altislife modunda oynayan arkadaşlar genelde silahlı zırhlı araçlardan, tanklardan, uçaklardan ve silahlı helikopterlerden mahrum kalıyor. Modlar hakkında detayları aşağıdaki başlıktan öğrenebilirsiniz.

Arma 3 Modlar:


Oyunda birçok mod olmasına rağmen ben size en popüler 3 moddan bahsedeceğim.

 • Altislife modu: Eminim birçok kişi bu modun videolarını izleyerek bu oyunu satın almıştır. Oldukça eğlenceli bu mod.
 • Wasteland modu: Bu modda iki takımdan birini yada herkese düşman olmayı seçebilirsiniz. Araçlardan ve belli bölgelerdeki silah mağazalarından silah alabilir ve düşman unsurlarla çatışabilirsiniz. Bu mod sınırsız silah ve araç çeşitliliği ile oldukça ilgi çekiyor. Oldukça büyük olan haritada dağ, bayır gezebilir belirli merkezleri işgal edebilir yada düşman bölgelerine taarruz edebilirsiniz.
 • Sector Control modu: Bu modda 3 takımdan birine dahil oluyorsunuz ve haritanın belirli bir bölgesinde düşman gruplara karşı üstünlük sağlamaya çalışıyorsunuz. Ayrı bir level sistemi olan modda üst seviyelere çıktıkça daha gelişmiş silah ve teçhizat alabiliyorsunuz. Ele geçirilmesi gereken bölgede hangi takımın daha çok oyuncusu varsa belirli periyotlarda puan elde ediyor. 100 puana ulaşan takım oyunu kazanıyor.
Arma 3 Araçlar:


Arma 3 araçları ve silahları ile savaş simülasyonu kategorisinin hakkını veriyor. Günümüz silah yada araçlarının birebir aynıları olmasada benzerlerini görmek mümkün. Bu konudaki çeşitlilik oyunun herkese hitap etmesini sağlıyor. Ayrıca helikopter, uçak ve diğer araçların kullanımı gerçekten etkileyici.

 • Helikopterler: Helikopterler personel taşıma ve silahlı olarak ayrılabilir. Hızlı oldukları için ulaşım amaçlı kullanılan en ideal araçlar. Silahlı helikopterler ise oldukça ölümcül. En dikkat edilmesi gereken ise hava savunma füzeleri.
 • Tanklar: Oyunda birçok çeşitte tank var. Zırh kalitesine ve silahlarına göre ayrılıyorlar. Ağır silahlarla kuşanmış oldukları ve imhası zor olduğu için hem eğlenceli hemde tehlikeli.
 • Zırhlı araçlar: Zırhlı araçlarda silahlı ve silahsız olarak ayrılıyor. Zırh kapasiteleri çok yüksek olmasada etkili bir koruma sağlıyor. Silahlı versiyonları ise bulunduğu bölgede üstünlük sağlamanıza oldukça yardımcı oluyor.
 • Uçaklar: Nokta atışı taarruz yapabilen uçaklar ihtiyaç duyulan bölgeye oldukça hızlı bir şekilde gittiği için müttefiklerine büyük destek sağlıyor. Kontrolü zor olsada oldukça etkililer.

ARMA 3 İLE İLGİLİ GÖRSELLER:ARMA 3 İLE İLGİLİ VİDEOLAR:


[video=youtube;mEzOnE27v8Y]https://www.youtube.com/watch?v=mEzOnE27v8Y[/video]

[video=youtube;wDJWBLRdChw]https://www.youtube.com/watch?v=wDJWBLRdChw[/video]

[video=youtube;IRZI6bm0gZQ]https://www.youtube.com/watch?v=IRZI6bm0gZQ[/video]
 
Son düzenleme:
Durumu:
Çevrimdışı

Rammstein

Kayıtlı üye
Katılım
Nis 9, 2013
Mesajlar
4,579
Beğeniler
79
ExePuan
161
ExeCoin
25
İsim
Muhammed
#2
emeğine sağlık dostum
 
Durumu:
Çevrimdışı

Location

Kayıtlı üye
Katılım
Kas 8, 2013
Mesajlar
6,205
Beğeniler
37
ExePuan
ExeCoin
İsim
NaN
#3
Sabitlendi, teşekkürler.
 
Üst