Beyaz Esaret 1.Bölüm (İlk Bölüm-Yeni Dizi)

dizi kolik

ÜYE
''Bu dizi Beyaz Zehir Dizisinin devamı niteliğindedir''

#beyazesaret

1.DIŞ LÜKS BİR JİP-VİTA ARAÇ-BOŞ BİR YOL GECE
Gündüz Bekcan,Yanındaki genç kadın,Fig.
Gündüz bekcan yanında oturan güzel bir kadınla aracında Gülüşerek gidiyorlar.Oldukça samimiler,Arkadan gelen Vita aracı görürüz Hızla üzerine sürüyor onların bulunduğu jipin,jipe çarparak adeta paramparça ediyor.Gündüz bekcan ve yanındaki genç kadın savruluyor.Vita araç hızla uzaklaşıyor.Aracın harabe olmuş haliyle içindeki Gündüz bekcan ve genç kadının kanlar içinde ölmüş halini görüyoruz.

2..İÇ GECE KULÜBÜ-BARMEN MASASI GECE
Ahmet,Fig.
Ahmet Baş komseri Kendinden geçmiş şekilde elinde içki kadehi dans ederken görüyoruz.
Kulüp Fon müzik
"My Woman -- Can Gox & Gülce Duru
Ahmet Barmen Masası önünde güzel bir kızla gülüşüyor,sigara yakıyor,hızlı kesmelerle Ahmet'in Kızla Gülüşmeleriyle Barmen masasında Votka tokuşturduğunu görürüz,Votkayı kafasına diker.Ahmet'in Barmen masasında duran telefonu çalıyor.Ahmet Barmen masasından daha sakin bi yere geçerek telefonu açar
Ahmet (Telefon) : Tamam.İntikal ediyorum.

Ahmet gülümseyerek tekrar barmen masasına Kızın yanına gelir
Ahmet: Benim acil gitmem gerekiyor.Görüşelim ama olur mu? Telefonum sende var.
Kız: Bay,Bay.
Ahmet gidiyor.

3.İÇ ATIF EV GECE
Atıf,Sevgilisi Özge.
Loş bir ışık var.
Atıf'ın Güzel sevgilisi Özge Duvar kenarı Bilgisayar masasın üzerinde Laptoptan grafiker bir çalışma yapıyor,masanın üzerinde viski yarıya kadar dolu bi viski bardağı duruyor.Atıf ise televizyona bakmakta ayağı sehpada keyif çatıyor.Sehpada viskisi duruyor. Televizyonda bi aslan belgeseli var belgesel kanalında onu izliyor
Dış ses: Aslanlar avlarına ulaşmak için en sakin zamanı beklerler.
Atıf Özge'ye bakıyor.
Atıf: Özge,senin çizimin bitmedi mi daha?
Özge: Henüz bitmedi Atıf,yeni ürünler için grafik tasarlamam lazım ama senin şu hayvanlar alemi belgeselin yüzünden tam olarak konsantre olamıyorum.
Atıf Televizyonu kapatır.
Atıf: Tamam.Aşkım sinirlenme sen kapattım.
Atıf Viskiyi eline alır yudumluyor Bu sırada telefonu çalar,Kot cebinden alarak Açar.
Atıf (Telefon) : Efendim Baş komserim?
Atıf Dinliyor.
Atıf (Telefon) : Emredersiniz baş komserim ben hemen geliyorum.
Atıf,telefonu kapatır.Oturduğu kanepeden kalkar
Atıf: Benim Acilen gitmem gerekiyor Aşkım.
Özge: Ne oldu? Akşam akşam yine iş mi çıktı?
Atıf: Ee! Bizim işimiz böyledir.Ne zaman? nerede? çıkacağı hiç belli olmaz.
Atıf Viski bardağını eline alır,özgeninkiyle tokuşturur
Atıf: Hadi! Görüşürüz tatlım.
Atıf,Viskiyi Kafasına diker.Bardağı koyar sehpaya Hızlıca evden ayrılıyor.

4.DIŞ KAZA MERKEZİ-ENKAZA DÖNEN ARAÇ-AMBULANS-YOL GECE
Ahmet Baş komiser,Nevzat,Atıf,Fuat acar (Asayiş şube baş komiseri),Fig.
Yol trafiğe kapatılmıştır,Emniyet Şeridinden Geçen Ahmet baş komseri görürüz.Cesetler ambulansa konuluyor.Ahmet olay merkezine gelir,polisler inceleme yapıyor,adli tıp vs.
Ahmet polis kimliğini Çıkartarak gösteriyor
Ahmet: Ahmet Saygın ,istanbul emniyet müdürlüğü,narkotik şube başkomseri
Fuat elini uzatıyor
Fuat: Asayiş şube,Baş komser Fuat acar..
Ahmet: Durum nedir?
Fuat acar: İş adamı gürbüz bekcan ve genç sevgilisi idil çorak,Çevredeki kameralara göre Trafiğin boş olduğu saatlerde bu yoldan geçerken Vita bir araç çarpışıyor ve biraz sürükledikten sonra İkiside ölü ve Aracın bagajından sizi ilgilendirecek bi şey çıktı!
Nevzat ve atıf birlikte emniyet şeridini geçerek olayın merkezine intikal ederler.
Fuat: Getirin arkadaşlar Bavulu!
Nevzat: Nedir durum baş komserim?
Ahmet: Getiriyorlar oğlum işte bakıcaz!
Atıf: Neyi getiriyorlar ya?
2 Sivil polis getirir Bavulu,Ahmet bavulun Fermuarını açar,Bavulda eroin paketleri dolu.
Atıf ''Wuhhu''şeklinde ağzıyla ıslık çalar.
Nevzat: Şuraya bak! Bu nedir ya?
Fuat: Konu Sizi ilgilendirdiği için rahatsız etmiş bulunduk.
Ahmet: Doğrusunu yapmışsınız,Bu iş bizde Size kolay gelsin.
Fuat: Size de baş komiserim.Olayın ortaya çıkması ve bağlantıları üzerinde birlikte hareket etmemiz gerekecek.
Ahmet: Gerekli bilgi iletişimlerini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.
Ahmet ve Ekibi Bavulu alıp gidiyor.
Fuat: Ahmet baş komserim.
Ahmet duraklar.bakar.
Fuat: Bu arada Tayininizin geri çekilmesine ve İstanbul da kalmanıza çok sevindim.
Ahmet buna manidar bir gülümsemeyle cevap verir.
Ahmet: Bizim için vatan toprağı olan her yer görev yerimizdir.yeter ki gönüller bir olsun!
Fuat: diğil mi ama?Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz sonuçta.
Ahmet ve ekibi gidiyor.
Fuat Baş komiser cebinden çıkardığı sigara paketinin içinden bi dal sigara alarak ve çakmağıyla da yakarak içiyor.

5.DIŞ İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER GECE

6.İÇ AHMET,PERİ EV GECE

Ahmet,Annesi Şermin hanım.
Ahmet Evin salonla bitişik mutfak bölümünde buz dolabından votka şişesini alıyor,Lav bardağa Salona bakan tezgah üzerinde doldurup kafasına dikiyor,bu sırada Ahmet'in annesi Şermin hanım aşağıya iniyor merdivenlerden,Oğlunun bu halini görünce yanına yaklaşıyor
Şermin hanım: Ahmet,oğlum...Peri ile biraz daha ilgilensen,kız hamile senin ilgine,sevgine daha fazla ihtiyacı var.Şu zıkkımı da içmesen,sen eskiden böyle değildin Namazında,niyazında biriydin.Şu tayin işinden sonra ne oldu sana böyle?
Ahmet: Ne yapim anne? Benimde yaşamaya ihtiyacım var.Artık sıkılıyorum,boğuluyorum.Alt tarafı 2 kadeh bi şey içiyoruz.Buda mı suç?
Ahmet,Votkayı Tekrar buz dolabına kaldırıyor
Şermin: Tamam oğlum,sen bilirsin.Ama karınla ilgilenmeyi de ihmal etme.
Ahmet: ben ilgilenirim anne,sen merak etme!
Ahmet yukarı çıkıyor merdivenlerden.

7.İÇ AHMET,PERİ EV-YATAK ODASI GECE
Ahmet,Peri.
Ahmet odaya giriyor,Peri fark eder ve ayna karşısında göz yaşını siliyor.Ahmet ona yaklaşır.Peri ağladığını belli etmemeye çalışıyor.Ama Ahmet her şeyin FARKINDADIR..
Ahmet (mahcup bir sesle) : Peri,son zamanlarda seninle yeterince ilgilenmediğimin farkındayım.Ama ben seni çok seviyorum ve hep öyle kalacak.
Peri: Sen tayininin geri çekilmesinden sonra değiştin Ahmet,bazen seni tanıyamaz oluyorum.Dışarıya verdin kendini,eskiden mesain biter bitmez eve gelirdin şimdi gece geç saatlerde geldiğin oluyor.Ya da yemek yiyip görevim var deyip çıkıyorsun.Neden Ahmet? DOĞRUYU SÖYLE BANA! Başka birisi mi var hayatında?Bak! ben hamileyim senin çocuğunu taşıyorum karnında beni böyle üzmeye hakkın yok!
Ahmet: Evliliğimiz boyunca asla seni üzmek aklımın ucundan bile geçmedi,Ama biraz sıkıldım galiba sende beni anla ne olur?
Peri: Sıkıldın demek,benden mi sıkıldın Ahmet? Hayatında başka birisi mi var?
Ahmet: Hayır! YOK.Yalnızca üzerimizdeki baskılar,Şu tayin meselesi derken biraz rahatlamam gerekiyor sanırım.
Peri: Biz peki?
Peri,Karnını okşuyor.
Peri: Biz ne olacağız peki Ahmet?Senin işin,mesleğin,üzerinde olduğunu bahsettiğin baskılar...Bunların arasında beni,karnımdaki çocuğumuzu ne zaman düşüneceksin?
Ahmet,Peri'yi kollarının arasına alır.
Ahmet: Sadece biraz zamana ihtiyacımız var,hepimiz için biraz zaman...
Ahmet,Peri'nin saçından öper.

8.İSTANBUL GENEL DIŞ-GÜN
Arşta Dalgalanan Bayrak görüntüsü.

9.İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ-NARKOTİK BÜRO AMİRLİĞİ İÇ-GÜN
Nevzat,Atıf.fig.
Atıf,hızlı adımlarla Ahmet baş komiser'in Odasına doğru ilerliyor.Kapıyı tıklatır.

10.NARKOTİK BÜRO AMİRLİĞİ-AHMET BAŞ KOMİSER ODA İÇ-GÜN
Ahmet,Atıf.
Ahmet odasında oturuyor,Atıf odaya girer,masaya yaklaşır
Atıf: Baş komiserim iş adamı Gündüz bekcan'ın boşandığı bir karısı varmış,Emine hanım.Adresine ulaştık asayişin verdiği bilgiler doğrultusunda belki bi işimize yarayabilir.
Ahmet: Tamam.Hemen çıkarım,Nevzat'a gerek yok ikimiz giderim.
Atıf: Emredersiniz baş komiserim.
Ahmet,masanın altından bi Sek rakı şişesi çıkartıyor bi de bardak,rakıyı bardağa döker,kafasına diker
Ahmet Atıf odadan çıkacakken
Ahmet: Atıf,ister misin?
Atıf: Yok baş komiserim şimdi görev başında falan...
Ahmet: Sen bilirsin
Ahmet ayağa kalkar,ceketini de alır,çıkıyor
Ahmet: Hadi! çıkıyoruz.

11.EMİNE HANIM'IN LÜKS VİLLASI DIŞ-GÜN
Ahmet,Atıf.
Ahmet ve Atıf villa'ya doğru ilerliyorlar.Atıf villayı çok beğenmişcesine ''ıslık yapar''ağzıyla.
Atıf: Kadındaki lükse bak! tabi adam zengin olunca....Şimdi böyle Lüks bir villada oturmak vardı ama nerede bizde o şans?
Ahmet: Çok konuşma çaylak zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.

12.EMİNE HANIM'IN LÜKS VİLLASI İÇ-GÜN
Ahmet,Atıf,Emine Hanım,Hizmetçi Kız.
Ahmet ve Atıf villaya girmişlerdir.Atıf etrafa bakıyor.
Hizmetçi kız: Buyrun Hoş geldiniz
Ahmet,Polis kimliğini gösteriyor.
Ahmet: Narkotik şube,Baş komiser Ahmet saygın,Emine hanımın eski kocası Gündüz bekcan cinayetiyle ilgili kendisiyle görüşecektik.
Hizmetçi kız: Tabi! Buyrun.Hanım efendi birazdan aşağıya iner.Siz beklerseniz 2 dakika
Ahmet ve Atıf kanepeye geçiyor oturmak için
Ahmet: Bekleriz.
Hizmetçi kız gider işinin başına,Emine hanım aşağıya iniyor.Ahmet ve Atıf ayağa kalkıyor.
Emine hanım: Buyrun,Hoş geldiniz!
Ahmet: Narkotik şubeden Baş komiser Ahmet saygın,komiser Atıf bilgiç
Emine hanım: geleceğinizi diğer polis arkadaşlar söylemişti cinayetten gelen.Buyrun.Oturun.
Emine hanımda kanepeye geçiyor,oturuyor.Ahmet ve Atıfta oturur.
Emine hanım: Size nasıl yardımcı olabilirim?
Ahmet: Eşiniz daha doğrusu eski eşiniz gündüz bey'in olay yerindeki aracının bagajından eroin çıktı! bununla ilgili bi bilginiz vardır herhalde
Emine hanım: Evet! var.
Ahmet: Peki! Gündüz bey'in bu gibi işlerinden Haberiniz var mıydı?
Emine hanım: Hayır! Gündüz bana pek işlerinden bahsetmezdi,zaten böyle bi şeyi kim söyler ki?
Ahmet: İlişkide olduğu birileri falan,iş yaptığı kişiler...
Emine hanım: Bakın! Gündüz bana karşı hep gizemliydi,yani sorsam bile hep terslerdi.Ondan Zaman zaman az çok şiddet gördüğüm oldu.Zaten boşanmamızdaki en büyük etkende bu.
Ahmet: İlişkisi olduğu avukat İdil çorak,Evliyken sizi aldattığından hiç şüphelendiniz mi?
Emine hanım: evet! bir çok kez samimi bir şekilde gördüğüm olmuştu ama yaşı dolayısıyla pek ihtimal vermezdim,tabi parası nedeniyle birlikte olduğu ihtimalini düşünmezsek.
Ahmet: Bu villa Şahsi mülkünüze mi ait?
Emine hanım: Gündüz boşanmamız karşılığında Nafaka dışında,Bu villayı da üzerime yaptı.
Ahmet: Neyse! Soracaklarımız bu kadar.Biz artık giderim.
Ahmet ve Atıf kalkıyorlar.Emine hanımda yolcu ediyor ayağa kalkıp
Ahmet: Unuttuğunuz,Aklınıza gelen Önemli bi şey olursa Mutlaka haber verin.
Emine hanım: Tabi! iyi günler.
Ahmet: Size de iyi günler.

13.EMİNE HANIM'IN LÜKS VİLLASI DIŞ-GÜN
Ahmet Baş komiser,Atıf.
Ahmet Baş komiser ve Atıf villadan konuşarak çıkmış ilerliyorlar.
Atıf: Valla! Şu hayatta kadın olmak vardı Baş komserim,Evlenirsin boşandığında da gelsin evler,nafakalar.
Ahmet: Kadın olmak daha zor çaylak,böyle psikopat ruhlu adamlardan şiddet görüyorsun.Hele bu ülkede daha da zor.
Atıf: Orası da doğru,haklısınız Baş komiserim.
Ahmet: Sen şu özgeyle aran nasıl gidiyor? Sen bu kızı seviyorsun galiba.
Atıf: Akşam giderken çiçek falan mı alsam acaba?
Ahmet: Gül al gül gül iyidir,Kadınlar bir gül gibidir.
Kamera onlar konuşurken biraz uzaktan çekim yapar.
Ahmet: Ee! Evlenirsiniz artık.
Atıf: Yok! daha.Henüz ikimiz içinde erken.

14.İSTANBUL GENEL DIŞ-GÜN

15.HER HANGİ BİR OTOGAR-ATİLLA BEY VİTA ARAÇ İÇ-GÜN

Atilla bey,Ahmet.
Atilla bey kel yollu birisidir,üzerinde takım elbise var.Ahmet aracın kapısının açılmasıyla biner araca Atilla bey'in karşısına oturur.
Ahmet: Meraba Atilla bey.
Atilla bey: Meraba Ahmet.Nasıl gidiyor emniyette işler?gerçi biz yakın bağlantılarımızla haberini alıyoruz ama senden de dinleyelim bi
Ahmet: İş adamı Gündüz bekcan Kaza,daha doğrusu cinayetinde ortaya çıkan uyuşturucu bağlantısı üzerindeyiz.
Atilla bey: Gündüz! yakın zamana kadar bu işlerle bi bağlantısı yoktu.
Ahmet: Siz tanıyor musunuz? Gündüz bekcanı
Atilla bey: Plaza iş adamlarından.Senin tayinini biz geri çektik çünkü sen İstanbul da bize LAZIMDIR.Bu bağlantılar üzerinde fazla durma!
Ahmet: Henüz kimlerle bağlantı içinde bilmiyoruz.Sizce Sacit Akman bu işin neresinde?
Atilla bey: En tepesinde!
Ahmet: Emin misiniz?
Atilla bey: Bundan emin olabilirsin.Unutma ki! Sacit Akman tek bir kişi değil Onun arkasındakiler,bağlantıları Türkiye ile sınırlı değil! Yurt dışı bağlantılarını araştırdığımız bir ekip var.En tepedekilerce Siyaset içinden korunuyor bu adamlar.Sen yavaş yavaş git.Acele etme bizden haber bekle! Gün gelecek içerdekilere güneş,Dışardakilere gün doğacak.Sacit Akman da Tüm bağlantıları da Hak ettikleri yerlere girecek.

16.İSTANBUL GENEL DIŞ-GÜN-GECE

17.AHMET ARABA-SOKAK DIŞ-GECE

Ahmet,Köpek.
Ahmet emniyetin tahsil ettiği aracıyla sokak arasına gelir,arabadan iner.Alarmı kilitledikten sonra eve doğru yürüyor.Bu sırada cebindeki telefonu çalar.Ahmet telefonunu cebinden çıkartarak bakıyor
Arayan: ASLI
Ahmet telefonu açmaz.
Ahmet: Şimdi Hiç sırası değil Aslı.
Meşgule verir tekrar cebine koyar,Sokakta yürürken bi köpek görürüz Ahmet eğilerek onu Okşuyor,Seviyor.

18.ASLI REZİDANS DAİRE İÇ-GECE
Aslı.
Loş bir ışık var.Aslı cam kenarında,telefon kapağında Ahmet'in resmini görürüz.Elinde kupa bardak kahvesini yudumluyor.

19.AHMET EV İÇ-GECE
Ahmet,Peri.
Peri,kanepede oturuyor,televizyon seyrediyor.Ahmet kendi anahtarıyla kapıyı açarak eve girer.
Fon şarkı devreye girer.
Ayla Çelik-Aşk Tutar Beni.
Kanepede oturan Peri'nin yanına güler yüzle yaklaşır.Boynundan sarılarak yanına oturur.Peri bundan çok hoşnut duyar
Ahmet: Benim güzeller güzeli Perim bugün nasılmış bakalım?
Peri,Karnını okşuyor.
Peri: Bebişimizle beraber iyiyiz.Dimi bebeğim?
Ahmet,elini Peri'nin karnına koyar.
Ahmet: Bebeğim anneyi üzmüyoruz dimi?
Ahmet,kafasını Peri'nin karnını dinlemek için eğer.tekrar doğrulur.
Ahmet: Söz verdi üzmeyecek.
Ahmet,elini ceketinin cebine götürür.
Ahmet: Bakalım burada ne varmış?
bitter karam çikolata çıkartır.Peri sevinir.
Peri: Hemde en sevdiğimden,Ahmet ya!
Ahmet Çikolatayı Peri'ye verir,Peri açar kırarak yiyor,Ahmet'ede kendi eliyle verir.
Peri: Çok teşekkür ederim.
Birlikte romantik bir şekilde sarılıyorlar.

20.ATIF EV İÇ-GECE
Atıf,Sevgilisi Özge.
Özge Loş ışıkta Kanepeye geçmiş önünde Laptop,gözünde optik gözlük Grafik çalışması yapıyor yine.Atıf kendi anahtarıyla kapıyı açarak girer eve,arkasında bi şey saklıyor gibidir,belli etmeden Özge'nin yanına yaklaşır,kanepeye yanına oturur.Özge bi şey sakladığını fark eder bakıyor Atıf'a.Atıf arkasında sakladığı Gül demetini çıkartır Özge sevinir Atıf'a gülümseyerek sarılıyor.

Ekran kararır.

1.BÖLÜMÜN SONU...
Ahmet:

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt