BEYAZ ZEHİR-1.Bölüm (Yeni Dizi)

dizi kolik

ÜYE
''Bu Dizideki Kişi Ve Kurumlar Tamamen Hayal Ürünüdür''
#BeyazZehir

1.İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER-KUŞ BAKIŞI GÖRÜNTÜSÜ DIŞ-GÜN

2.İSTANBUL EMNİYETİ- NARKOTİK BÜRO AMİRLİĞİ-AHMET SAYGIN ODA İÇ-GÜN
Ahmet Saygın (Büro Amiri) ,Nevzat (Komser)
Ahmet Odasında,Nevzat Komser Odasına Girer
Nevzat: Amirim!...Geçen Gün Yakaladığımız Vahit Bekcan Ve Adamlarını Delil Yetersizliğinden Hakim Serbest Bırakmış!
Ahmet: Biz Yakalayalım,Yargı Serbest Bıraksın! Oh Ne Ala Memleket...
Nevzat: Adamın Arkası Sağlammış Belli ki,Üst Düzey Bazı Yetkililerle Bağlantıları Var,Bu İşin Peşine Daha Fazla Düşersek Bizimde Başımız Ağrımasın Sonra!
Ahmet: Biz Böyle Adamların Peşini Bırakılsak,Bunlar Daha Nice Gencecik Çocukları Zehirlemeye Devam Edecek! Uyuşturucu Yaşı 15'e Kadar Düştü...Okul Önlerinde,Barlarda Bu Zehir Tacirleri Yüzünden Yüzlerce Genç Ölüyor.Biz Korkarsak,Bize Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın Dersek...Allah Bize Hesap Sormaz mı? Bu İşin Peşini Ne Pahasına Olursa Olsun Bırakmayacağız! Bu Uyuşturucu Baronlarının Kökünü Kazıyana Kadar Durmak Yok Bize!
Nevzat Çekilir.

3.İSTANBUL EMNİYETİ-NARKOTİK BÜRO AMİRLİĞİ İÇ-GÜN
Nevzat,Atıf,Fig.
Nevzat Yerine Geçiyor
Nevzat: Atıf,Akşam Operasyon Çıkmazsa Bi Yerlerde 2 Kadeh Bi Şeyler İçelim mi?
Atıf: Olur da...Valla! Yeni Müdürün Kulağına Gitmesin! Biliyorsun Emniyet Önünde Sigara Bile İçilmiyor,Bide Böyle Bar Falan...
Nevzat: Ya! Nereden Duyacak...Kıl Oluyorum Zaten Şu Herife! Geçen Görmedin mi? Uyuşturucu Baronu Vahit Bekcan'a Operasyon Yaptığımızda Benim Haberim Olmadan Nasıl Operasyon Yaparsınız Diye Azarladı!
Atıf: Ben Söylüm mü? Bu Adam Başımızda Olduğu Sürece Bizi Sürerde!
Nevzat: Koskoca Ahmet Amir Var! Hiç Bi şey Yapamaz!

4.MEZARLIK-ŞAHİN'İN KARDEŞİ KAAN'IN KABRİ BAŞI DIŞ-GÜN
Şahin.
Şahin Kabir Başına Gelmiş Ağlıyor,Gözleri Yaşlı.
Şahin: (Monolog) Kardeşim...Kaan,Canım Kardeşim...Seni Zehirleyen O Katillerden Bunun Hesabını Er,Geç Soracağım Kardeşim! Sen Rahat Uyu...Şahin'in Gözlerindeki Kini Ve Nefreti Görüyoruz.

5.FLASHBACK-KAAN'IN ARKADAŞININ EVİ İÇ-GECE
Kaan,Kız Arkadaşı Cansu,Arkadaşı Çetin,Fig.
Kaan'ın Arkadaşının Evinde Parti Yapılıyor.Doğum Günü Partisi.Kaan'ı Hızlı Geçişlerle Uyuşturucu Eroin Kullandığını Görüyoruz,Alkol'ünde Etkisiyle Eroin'i Kız Arkadaşı Cansu Yanındayken Masaya Döktüğünü Görürüz,İçine Çekiyor (Cut-Kesme)

6.FLASHBACK (2) -KAAN'IN ARKADAŞININ EVİ İÇ-GECE
Şahin,Kaan'ın Arkadaşı Çetin,Kız Arkadaşı Cansu,Fig.
Kaan'ın Ağzından Köpükler Geliyor,Herkes Etrafına Toplanmıştır,Panikteler,Arkadaşı Çetin Panikte.Cansu'da Panikte.Çetin Panik Halde Kaan'ın Abisi Şahin'i Aramıştır.
Fig.Arkadaş: Oğlum Ne Bakıyorsunuz Öyle Mal,Mal Biriniz Ambulans Çağırın!
Çetin: Ben Abisini Aradım Geliyor Şimdi!...Ambulans Çağırırsak Bizimde Başımız Belaya Girer,Polis Falan,Ailelerimize Ne Deriz Oğlum Sonra...
Fig.Arkadaş: Sanki Böyle Başımız Belaya Girmeyecek! Ailelerimiz Öğrenmeyecek!
Çetin: Şimdi Herkes Sakin Olsun!...Hepimiz Sakiniz!
Kaan'ın Kız Arkadaşı Cansu Titriyor Resmen.Çetin Sakinleştirmeye Çalışıyor.
Çetin: Cansu,Bak Buraya!...Biz Hiç Bi Şey Görmedik,Bilmiyoruz!
Şahin Kapı Zilini Çalar
Çetin: Biriniz Bakın Lan Kapıya!
Fig.Arkadaş: Senin Evin Lan Sen Bak!
Çetin Kapıya Yönelir Tedirgin Halde Açar,Açmaz Şahin Hemen İçeri Girer.
Şahin: Ne Oldu Burada Çocuklar?
Kaan'ı Öyle Ağzından Köpükler Gelirken Görür.
Şahin: Nasıl Oldu?
Şahin: (Yüksek Sesle) Ambulans Çağırdınız mı?
Şahin Masadaki Eroin Tozlarını Görür.
Şahin: Uyuşturucu mu Bu? Hanginiz Verdi Kardeşime Bunu?
Çocuklar Korkudan Konuşamazlar Bile,Panikte Şahin Kardeşini Kucağına Alır Götürüyor.
Şahin: Kaan,Kardeşim İyi Olacaksın! Merak Etme...Seni Kaybetmeyeceğim! Kaybetmeyeceğim Seni...

7.MEZARLIK-KAAN'IN KABRİ BAŞI DIŞ-GÜN
Şahin.
Şahin (Monolog) : Bunu Sana Alıştıranlar da,Ortak Olanlarda Hesap Verecek! Canım Pahasına Bu İşin Peşini Bırakmayacağım! Sana Söz Veriyorum Kardeşim...

8.VAHİT BEKCAN'IN MEKANI İÇ-GÜN
Vahit,Büyük Patron Monser Sadullah Efendi,Fig.
Vahit Bekcan Ve Büyük Patron Masada Adamlar Arama Yapmıştır Her İhtimale Karşı
Adamlardan Biri: Temiz Efendim!
Vahit ''El İşaretiyle''Çekilebilirsiniz Diyor.
Vahit: Her İhtimale Karşı Tedbir Şart Öyle Değil mi? Efendim.
Monser Sadullah: Evet! Öyle Vahit,Ama Polis Artık Çok Daha Sıkı Bir Denetimde,Senin Hataların Yüzünden Başımıza Daha Büyük İşler Açılabilir,İçimizdeki Muhbiri Bulabildin mi?
Vahit: Henüz Değil Ama En Kısa Zamanda Bulacağız!
Monser Sadullah: Bugünlerde Yapılan Sıkı Takipler Gözünüzü Korkutmasın! Yarına Daha Güçlü Çıkacağız! ''Her Şey Çok Güzel Olacak''İnanıyoruz.Emniyetteki Bağlantılarımız,Yargıdaki Kriptolarımız Sayesinde Yarınlar Bizim İçin ''Çok Daha Güzel Olacak''Bu Akşam ki Yeni Şevkiyat Öncesi Denetimler Sıkılaşacaktır.Önlemini Aldınız mı?
Vahit: Onlara Çok Ters Bir Köşe Hazırladık! Monser Sadullah...Ava Giderlerken Avlanacaklar Bizim Tabirimizle.

9.İSTANBUL GENEL-KIZ KULESİ GÖRÜNTÜSÜ DIŞ-GÜN

10.CAMİ İÇ-GÜN
Ahmet.
Ahmet Cami'de Tek Başına Ayakta ''Dua''Ediyor....
Ahmet (Monolog) : Allah'ım Sen Bizi Şu Ramaz-ı Şerif Ayında Muhakkak Eyle!...Gençlerimizi Zehirleyen,Yoldan Çıkaran Her Türlü Mahlukat-ın Önünü Kes! Onlara Hidayet Ver,Şayet Hidayet Yoksa Gönüllerinde Ellerini Ayaklarını Birbirine Dola! Oyunlarını Başına Yık! Planlarını Geri Çevir...
Ahmet Yüzünü Eline Götürür.
Ahmet: Aminn...

11.HERHANGİ BİR BAR CAFE İÇ-GÜN
Cansu,Nedim (Arkadaşı) ,Çetin,Fig.
Cansu Tek Başına Kafe'de Oturuyor.Nedim Ve Çetin Onun Bulunduğu Masaya Gelir...
Çetin: Napıyorsun Kızım Ya? Böyle Sıkıcı,Sıkıcı Oturuyor musun?Kafede...
Cansu: Neden Geldiniz?
Çetin: Senin Burada Olduğunu Öğrendik Arzu'dan O Yüzden Geldik! Eşlik Ederim Dedik...
Nedim: Akşam Ne Yapıyorsun? Cansu.Bi İşin Yoksa Biraz Eğlenelim.
Çetin: Ya Bunun Ne İşi Olacak Baba Parası Yemekten Başka!
Cansu'nun Canı Bu Söze Sıkılır.
Cansu: Ağzını Topla! Benimle Doğru,Düzgün Konuşacaksın!
Çetin: Yalan mı? Sanki...Unutma! Aramızda Büyük Bir Sır Var! Bu Sırrı Polisin,Özellikle de Kaan'ın Abisinin Öğrenmesini İstemiyorsan! Dediğimizi Yapmak Zorundasın! Hem Ailem Öğrenilse Artık Baban Evlatlıktan mı Reddeder,Yoksa Öldürür mü Seni Orasını Bilemem!
Cansu: Tamam! Akşam Sizinleyim,Dediğinizi Yapacağım!
Çetin: Ha! Söyle....(Garsona İşaret) Garson! Bak Buraya...

12.İSTANBUL EMNİYETİ-GÖREV HAZIRLIK ODASI İÇ-GECE
Ahmet Amir,Nevzat,Atıf.Fig.
Ahmet Operasyon Semasını Gösteriyor.
Ahmet: Arkadaşlar Bu Operasyon Çok Önemli! Bu Şevkiyatı Ele Geçirirsek Vahit Bekcan Bu Kez Kurtulamaz Elimizden! O Yüzden Çok Daha Dikkatli Olacağız Ve Çok Daha Gözümüzü Dört Açacağız! Bu Millet İçin,Bu Milletin Gencecik Evlatları,Çocukları İçin Allah'ın İzniyle Bu İşi Bitireceğiz!
Hazırlıklar Tamamlanıyor,Çelik Yelekler Vs.

13.ORMANLIK YOL-TIR ŞEVKİYATI İÇ-DIŞ-GECE
2 Adam,Fig.
Üzerinde ''İHA''Yazan Tırlar Yolda İlerliyor.
Şoförün Yanındaki Adam Kripto Takılı Telefonla Konuşuyor.
Şoför'ün Yanındaki Adam: Başkan Yoldayız Biz,İstanbul'a Giriş Yaptık! Pendik Civarında Hareket Ediyoruz Şuan! Etraf Güvenli,Hiç Bir Sıkıntı Yok!
O Sırada 2 Ağzı,Yüzü Maskeli Adam Ellerinde Taramayı Silahlarla Ormanlık Alandan ÇIkar,Tırı Tararlar,İçindekileri Öldürürler.Ardından Cesetleri Hızlı GEçişlerle Ormanlık Alana Bırakıllar,2 Adam Tıra Binerek Yola Devam Ediyorlar.Yüzlerindeki Maskeleri Çıkartırlar,Yüzlerini Görürüz.Tır Uzaklaşıyor,Yakın Çekim.

14.HER HANGİ BİR BAR İÇ-GECE
Şahin,Arkadaşı Ecevit,Fig.
Bar Çok Kalabalık Değil,Daha Çok Gençlerin Takıldığı Bir Bar.Yan Tarafta Oturan 2 Kişi Sevişiyor O Görüntü İle Üzerinde Siyah Bir Ceket Beyaz Tişört Şahin'in Bara Giriş Yapıp,Yanlarından Geçtiğini Görüyoruz.Şahin Bar Önüne Gelir
Şahin (Barmene) : Bana 1 Viski!
Barmen: Hemen Abi!
Barmen Şahin Etrafı Keserken Viskiyi Verir
Şahin Beğenmez.
Şahin: Yok! Ya da Sen Bana 1 Votka Ver...
Barmen Kabul Eder İçkisini Değiştiriyor.Ama Şahin Bunu da Kabul Etmez.
Şahin: Ya Ben Yine Vazgeçtim Sen Bana En İyisi Bi Marte Ver.
Barmen Mecbur Kabul Etmek Zorunda Kalıyor.
Barmen Yine İçkisini Değiştirir,Bu Kez Yine Beğenmez Ve Barmen Artık Sıkılmaya Başlar,Sinir Olur.Kabalaşır.
Şahin: Ya da Yine Vazgeçtim Sen Bana Bi .........Ver.
Barmen: Sen Benimle Dalga mı Geçiyorsun Birader?
Şahin: Yok! Tam Olarak Taşşak Geçiyorum.
Şahin İçki Kadehini İçkilerin Olduğu Yere Fırlatır,Ayağa Kalkar,Hızlı Bir Şekilde Belindeki Silahları Çıkartır,Barmen'in Çekilmesiyle Yere Çömelmesiyle İçki Şişelerine Ateş Ediyor,İçki Şişelerinin Çoğu Paramparça Oluyor.Bardaki Kodaman Gençleri Korkmuş Ve Tedirgin Bir Halde.Arkadaşı Ecevit Bar'a Gelir.
Ecevit: Bizi Beklemiyorsun Birader! Aşk Olsun...Bizsiz Cihat Olur mu?
Derken...Masadaki Bi Şişeyi Alır Karşısındaki Bir Gencin Kafasında Patlatır,Ardından Büyük Bir Kavga Başlar ''Aksiyon Müziği''
Eşiliğinde Bar Savaş Alanına Dönüyor,Kafada Kırılan İçki Şişeleri,Kadehler.
Şahin: Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satılmaz! Siz Hiç Akıllanmayacak mısınız?
Ecevit: Kodaman Çocukları mı Kodumun Çocukları mı Diyelim Size? Hangisi Daha Güzel Olur?...Allah'ın Nuru Yer Yüzüne Yayılana Kadar Size Durmak Yoksa,Bize de Durmak Yok!
Şahin Ve Ecevit Tek Bir Ağızdan ''Tekbir''Getiriyor.
''Ya Allah Bismillah Allah-u Ekber,Ya Allah Bismillah Allah-u Ekber''

15.İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER-KUŞ BAKIŞI KAMERA ÇEKİMİ DIŞ-GECE

16.ANA YOL-BOŞ BİR TIR-AHMET POLİS ARACI DIŞ-GECE
Ahmet Amir,Nevzat,Atıf,Fig.
Ahmet Amir'in Aracı Tır'ın Arkasında Tır Durmuştur.Ahmet Amir,Nevzat Ve Atıf Tır'a Yönelir Araçtan İnerek,Diğer Polisler Etrafı Kolluyor,Tır'ın Arkası Açılır Ama Tır Boştur Ve Sadece 1 Tane ZArf Vardır Beyaz.Ahmet Amir Zarfı Eline Alır Açar,Zarfta Dalga Geçer Gibi ''Nah''İşareti Çıkar.Ahmet Amir Oldukça Sinirlenir Tır'ın Kapağına Elini Vurur.O Sinirli Görüntüsünde Kamera Donar.

1.BÖLÜMÜN SONU...

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt