BEYAZ ZEHİR 2.Bölüm (Vazgeçme!)

dizi kolik

ÜYE
''Bu Dizideki Kişi Ve Kurumlar Tamamen Hayal Ürünüdür''
#Vazgeçme !

SENARYO DANIŞMANI
EMRE USLU

1İSTANBUL GENEL DIŞ-GÜN

2.GAZETECİ SADİ KORKMAZ EV ÖNÜ-ARABA DIŞ-GÜN
Gazeteci Sadi Korkmaz,6 Yaşındaki Oğlu,Suikastçı.
Suikastçı Adam Eve Yakın Bi Yerde Duvar Dibinde Beklemekte,İzliyor.Gazeteci Sadi Korkmaz Evden Çıkar Oğlunu Öper
Sadi: Akşam Gelirken Sana Ne Getirim?
Oğlu: Çikolata,Dondurmada Olur.
Sadi: Tamam! Ver Babaya Bi Öpücük
Sadi'nin Küçük Oğlu Babasını Yanağından Öper.Sadi Arabasına İlerlerken,Suikastçıda Kafasındaki Maskeyi Yüzüne Çekerek Çıkar Ortaya,Sadi Tam Arabasının Kapısını Açacakken
Suikastçı: Sadi Korkmaz...Azrail'in Geldi!
Sadi Neye Uğradığını Şaşırır Bakarken Suikastçı Elindeki Susturucu Takılı Silahla Ateş Eder Sadiye,Sadi Oracıkla Yere Yığılır,Adam Kaçar.
Sadi'nin Oğlu: Baba...
Diyerek Yanına Koşar,Ağlıyor.

3.HASTAHANE-DOKTOR ODASI İÇ-GÜN
Peri,Doktor Bey.

doktor Bey Elinde Tetkik Sonuçlarını İnceliyor,Peri Karşısında Oturuyor.
Doktor: Tebrik Ediyorum Sizi Peri Hanım 9 Aylık Hamilesiniz.O Mide Bulantılarınızın,Bayılmalarınızın Hepsi Bu Yüzden.
Peri Bunu Duyunca Ağzı Kulaklarında Sevinir.
Peri: Ben Şimdi Hamile miyim? 9 Aylık Hemde Öyle mi?
Doktor: Evet!
Peri: Bunu Hemen Ahmet'e Söylemem Lazım!
Peri Tam Telefonunu El Çantasından Çıkartıp Arayacakken Vazgeçer.
Peri: Ya da En İyisi Akşam Söylemek! Sürpriz Olsun!...Ayy...Çok Heyecanlıyım Doktor Bey! Bi Bebeğim Olacak.
Doktor: Ama Artık Heyecanlanmak Yok! Bebeğin Sağlığı İçin Dikkat Edeceksiniz!

4.İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ-NARKOTİK BÜRO AMİRLİĞİ-AHMET ODA
Ahmet,Nevzat.
Ahmet Oturuyor Yerinde,Nevzat Kapıyı Tıklayarak Girer Odaya Kahve Getirmiştir Ahmet'e
Nevzat: Günaydın! Amirim.
Nevzat Kahveyi Önüne Koyar Ve Karşısına Oturuyor.
Ahmet: Ah,Sağ Ol Nevzat! Sana da Günaydın.
Nevzat: Bizim Şu Muhbirden Haber Var mı?
Ahmet: Henüz Yok! Maalesef.
Nevzat: Sakın! Deşifre Olmasın Amirim.
Ahmet: Bende Bundan Korkuyorum Ya Zaten!
Nevzat: Cinayete Yeni İhbar Düşmüş! Gazeteci Sadi Korkmaz Evinin Önünde 6 Yaşındaki Çocuğunun Gözleri Önünde Kurşunlanarak Öldürülmüş!
Ahmet: Bu Gazeteci Şu Uyuşturucu Baronu Vahit Bekcan Ve Devlet İçindeki Üst Düzey Yetkililerin Mafya İlişkisini Yazan Gazeteci Değil mi?
Nevzat: Ta Kendisi! Birilerinin Kuyruğuna Basınca Tabi Onlarda Ortadan Kaldırmak İstemiş Haliyle! Bizde Burada Hala Katil Kim? Poliscilik Oynuyoruz!
Ahmet: Bunlar Meclisteki Uyuşturucu Araştırma Komisyonuna Dahi Karşı Çıkanlar,Gencecik Evlatlarımızın,Çocuklarımızın Ölmesine Göz Yumanlar,Bizden de Belki Susmamızı,Üzerlerine Gitmememizi İsteyecekler Biz Ne YApacağız Peki? Korkacak mıyız? Sinecek miyiz? Hayır! Cesaretle Üzerlerine Gideceğiz! Çünkü! Biz Allahtan Başka Hiç Kimseden KOrkmayız! Korkmayacağız da!
Buda Böyle Bilinsin! 90'larda İktidarı Düşüren DEvlet-Mafya İlişkisiydi! Şimdi Ne Oluyor? O Zaman Ne Olduysa Aynısı Oluyor! Bunları da Aynı Kibir Bitirecek!

5.AHMET-PERİ LÜKS EV İÇ-GÜN
Ahmet,Peri,Hizmetçi Kız.
Ahmet Zile Basar,Peri Oturuyor.
Peri: Mine'cim Kapıya Bakar mısın?Lütfen.
Mine Mutfaktan Gelir Açıyor
Mine: Hemen Peri Hanım.
Ahmet İçeri Geçer
Mine: Hoş Geldiniz Ahmet Bey.
Ahmet: Hoş Bulduk Mine'cim.
Mine Mutfağa Geçer.Peri Ayağa Kalkar Ağzı Kulaklarında,Ahmet'e Sürprizi Söylemek İçin Sabırsızlanıyordur.
Peri: Sana Bi Sürprizim Var Hayatım!
Ahmet: Sürpriz? Ne Sürprizi?
Peri: Baba Oluyorsun! Ben Hamileyim.
Ahmet Sürprizi Duyar Duymaz Sevinçten Eşine Sarılıyor,Kaldırıyor.
Ahmet: Allah Be,Allah Be...Baba Oluyorum,Allah'ım Sana Sonsuz Kere Şükürler Olsun! ''Her Şey Çok Çok Çok Güzel Olacak'' Her Şeye Rağmen...Ahmet Eşini İndiriyor,Telefonu Çalıyor,Ahmet Kot Cebinden Çıkartarak Açar.
Ahmet: Efendim SAyın Müdürüm? Akşam Operasyon İçin Hazırız Müdürüm.Emredersiniz! Saygılar.
Ahmet Telefonu Kapatır.

6.BAR İÇ-GECE
Ahmet,Arzu,Fig.
Ahmet'in Önünde Bi Viski Bardağı Yarıya Kadar Dolu Duruyor,Bar Fazla Kalabalık DEğildir,Sakince.Arzu Gelir Yanına,Yanındaki Bar Taburesine Oturur,Ahmet'e Bakıyor
Arzu: Size Eşlik Etmemi İster misiniz?
Ahmet: Olur!
Arzu: Bana da Aynısından Lütfen!
Barmen Aynısından Verir,Arzu Viskiyi Tokuşturmak İstiyor Ahmette Kaldırarak Tokuşturuyorlar.

7.AHMET ARABA-BAR YAKINLARI DIŞ-GECE
Ahmet,Arzu.
Ahmet Arabasıyla Gidiyor,Yol Kenarında Arzuyu Görür Durur.
Ahmet: Bu Saatte Taksi Beklemeyin! Sizi Evinize Ben Bırakim İsterseniz.
Arzu Ahmet'in Arabasına Biner.Araç Hareket Ediyor.Ahmet Radyodan Erkin Koray ''Yalnızlar Rıhtımı''Şarkısını Açar.
Kamera Uzaklaşıyor,KUş Bakışı Ahmet'in Gittiği Yol Boyunca Bu Şarkıyı Duyuyoruz.

8.ARZU LÜKS EV İÇ-GECE
Ahmet,Arzu.
Ahmet Ve Arzu,Arzu'nun Evine Girerler.Birbirine Bakıyorlar,Karşı Karşıyalar.
Ahmet: Çok Özlemişim Seni

9.AHMET-PERİ LÜKS EV-YATAK ODASI. İÇ-GECE
Peri.
Peri,Ayna Karşısında LOş Işıkta Bebeği İÇin Günlüğüne Bi Şeyler Yazıyor,Karnını Okşuyor.
Peri: Canım...
Peri Duraklar.
Peri: İsmini Ne KOysak Acaba? Daha Cinsiyetini de Bilmiyoruz.Deniz Olsa KIza da Erkeğe de Uyar Herhalde,Ama Önce Babaya da Sormak Lazım Dimi Bebeğim?
Yazmaya DEvam Ediyor.
Peri: Bebeğim Annende Babanda Senin Doğacağın Günü Dört Gözle Bekliyor.

10.ARZU LÜKS EV-YATAK ODASI İÇ-GECE
Ahmet,Arzu.
Ahmet Ve Arzu Birlikte Yatıyorlar,Nevresim Arzunun Göğsünü de Kaplayacak Şekilde Çekili,Arzu'nun Kafası Ahmet'in Kolu ARasında.Ahmet'in Üzerinde Tişörtü Olduğu Dikkatimizi Çeker.
Ahmet: Ben Sana Vurgunum, Adın Mıh Gibi Aklımda,Ben Sana Vurgunum,Aşkın Beni Yakar Hercai Bir Sevda Misali,Ben Sana Vurgunum,Yanardağda Püskürten Bir Volkan Gibi.
Arzu: Nereden Buluyorsun Bu Lafları?Yoksa Şair Falan mısın Sen?
Ahmet: Aşkından Şiirler Yazar Oldum! Senin İçin Beğendin mi?
Arzu: Beğendim...Çok Beğendim!

11.AHMET-PERİ LÜKS EV İÇ-GÜN
Ahmet,Peri.
Ahmet Ve Peri Kahvaltı Masasındalar,Birlikte Kahvaltı Yapıyorlar.
Peri: Ahmet...
Ahmet: Söyle Hayatım.
Peri: Bebeğimizin İsmi Kız da Olsa Erkekte DEniz Olsa Olur mu? Ben Çok Seviyorum Bu İsmi
Ahmet: Olur Hayatım! Sen Nasıl İstersen! Annelerin En Güzeli.
Peri: Bizim Aşkımız Hiç Bitmesin,Hep Böyle Mutlu Bir Aile Olayım.
Ahmet: Amin Aşkım,Amin.

12.TEKİN BAŞKAN VİTA ARAÇ İÇ-GÜN
Ahmet,Tekin Başkan.
Vita Araç Arka Kapısı Açılır.Ahmet Biner,Tekin Başkanın Karşısına Oturur.
Tekin Başkan: Nasıl Gidiyor Ahmet?
Ahmet: Vatan,Millet Aşkıyla Görevimizi Yerine Getirmeye Çalışıyoruz Başkanım.
Tekin: İşte Bizi Bu Vatan,Millet Aşkı Seçimlerde İstanbul'u Kazanmamızı Sağladı! O Köylü,Cahil,Gerici Tayfası da Artık Bu Vatanın Gerçek Sahiplerinin Asıl Bizler Olduğunu Anlamışlardır,Sadece İstanbul'u Değil Büyük Bir İlçeyi de Kazandık! Oranın da Başında Ben Olacağım! Bundan Sonra Daha Güzel Günler Bizi Bekliyor ''Her Şey Çok Güzel Olacak''Dedik Ve Umuyoruz Ki Olacak! Sende Görevinin Başında Mücadeleye Devam
Ahmet: Allah'ın İzniyle Başkanım!

2.BÖLÜMÜN SONU.

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt