Bir Uçak, Motoruna Kuş Girmesi Sonrası Acil İniş Yapmak Zorunda Kaldı

Yasin E.

ÜYE
Kanadalı bir şirketin uçağı, pistten kalktıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne çarptı. Motorları zarar gören uçak, acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçağın içinde yer alan mürettebat ve yolcular ise korku dolu anlar yaşadı.

Kanadalı WestJet Havayolları'nın bir alt şirketi olan ve çok düşük maliyetli uçuşlar gerçekleştiren Swoop Havayolları'nın 312 numaralı uçağı, Kanada'nın Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan Abbotsford kentinden havalandı. Kalkışın ardından çok kısa bir zaman sonra kuş süresine çarpan uçak, kalkış yaptığı havalimanına acil iniş yaptı.
Kanada'nın Alberta eyaletindeki Edmonton şehrine inmesi planlanan Boeing-737 tipindeki uçaktaki yolculardan biri olan Donna-Lee Rayner, olay sonrasında olanları Facebook'ta yaptığı paylaşımda anlattı.

Uçağın içi duman ve yanık kokusuyla kaplandı:

swoop havayolları

Rayner, paylaşımında "Uçağa bindiğimizde her şey yolundaydı. Kalkış gerçekleşti ve birden çok gürültülü sesler duymaya başladık. Ardından kabinde duman çıktı ve yanık kokusu gelmeye başladı. Şaşırtıcı derecede sakindim fakat aynı zamanda ne olduğunu da merak ediyordum. Bir şeylerin yanlış gittiğini anladığımdaysa telefonum kurtulur da görülür diye telefonuma güle güle mesajlarımı kaydetmeye başladım" ifadelerini kullandı.
Donna-Lee Rayner, uçaktaki ekibin kullandığı intercom sisteminden birbirlerine haber verdiklerini ve motorlara kazların çarptığını söylediklerini belirtti. Uçağın içindeki yanık kokusuysa yanan kuşlardan kaynaklanmış.

Kaynak: Tıkla Git

Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt