Bithumb nedir?

Durumu:

Raxedus

Renkli Tag
anlamlandıramıyorum
Yönetici
Co Admin
Araştırma Geliştirme
Tepkime Skoru
1,098
Exe Puanı
İsim
Hazar
[h=2]

Merhaba sevgili Bitcoininceleme.com üyeleri. Uzun bir ara verdiğimizi biliyoruz. Herkesten bu uzun ara için özür dileriz. Lafı fazla uzatmadan yazacağımız tanıtım yazısına odaklanalım. Sizlere bugün dünyanın en büyük bitcoin borsalarından birini anlatacağız. Bithumbnedir? Nasıl üye olunur? gibi sorulara cevap arayacağız. Hiç vakit kaybetmeden makalemize başlayalım.

Bithumb nedir?[/h]Bu borsa Güney Kore merkezli, global ölçekte dünyanın en büyük Bitcoin ve altcoin borsalarından birisidir. Raporlara göre Güney Kore’de dolaşan Bitcoin miktarının %70’inden fazlası bu borsada işlem görüyor. Coinmarketcap‘in göre ise şu anda borsanın işlem hacmi 600 milyon doların üstünde. Bitcoin’in haricinde bünyesinde işlem yapılabilen altcoinler şu şekilde sıralanıyor: Ethereum, Dash, Ethereum Classic, Litecoin, Dash, Ripple, Bitcoin Cash, Monero, Zcash ve Qtum.

[h=2]Bithumb nasıl üye olunur?[/h]Yakın zamana kadar üyelik alımlarını kapatan borsa yaklaşık bir ay önce tekrar üye alımlarını açtıklarını duyurdu. Ve fakat, maalesef ki bu borsaya Türkiye üzerinden üyelik açmanızın imkanı yok. VPN’ler yardımı ile mutlaka buraya üye olabilirsiniz fakat para yatırma konusunda ciddi problemler yaşayabileceğinizi size temin ederiz. Fakat size çok daha rahat işlem yapabileceğiniz Binance’ten üyelik açmanızı öneriyoruz. Binance incelememizde üyelik açmak için yapılması gereken tüm işlemleri tek tek anlattık.

[h=2]Bithumb güvenli mi?[/h]Malumunuz geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bu borsa büyük bir hack haberi ile gündeme oturdu. Site yetkilileri bazı kullanıcılarının bilgilerinin ve cüzdanlarının sanal hırsızlar tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Fakat ilerleyen süreler içinde çalınan cüzdanlardaki miktarların site tarafından karşılanacağı açıklaması da yapıldı.
[h=2]Bithumb final değerlendirmesi[/h]Bithumb’in büyüklüğü ve işlem hacmini tartışmamız zaten mantıksız. Fakat her borsanın olduğu gibi bu borsanında bir takım eksileri ve bir takım artıları mevcut. Artılarını şu şekilde sıralayabiliriz, geniş hacimli alım satın, birden fazla türde alım-satım imkanı ve çok düşük transfer oranları. Eksileri ise, sadece Güney Kore kullanıcılarına açık, daha önce sanal hırsızlar tarafından saldırıya uğradı ve çok az para yatırma imkanı.