Dragon Nest Nedir ? | Sistem Gereksinimleri, Fotoğraflar | TEK KONU

El Patrón

ÜYE
Dragon Nest, oyun içerisindeki videoları,akıcılığı ve hikâyesi ile sizi bilgisayar başına kitleyecek gibi gözüküyor.
Nexon firması tarafından piyasaya sunulanDragon Nest, 3 boyutlu fantezi aksiyonMMORPG türlerinin arasına girmiştir. Dragon Nest’i oynamaya başladığınızda diğer oynadığınız MMORPG oyunlardan biraz daha farklı olduğunu hissedeceksiniz. Bu fark savaş sisteminde yer alıyor.

Dragon Nest biraz çizgi film tadındaki grafikleri ile iyi olarak nitelendirebileceğimiz görüntüye sahip. Oyunumuzun kurulum dosyası yaklaşık olarak 2 GB. Öncelikle resmi web sitesinden kurulum dosyasını indirerek, bilgisayarınıza kurmalısınız.
Oyuna başladığınızda şaşalı grafiklerin sizi etkilememesi mümkün değil. Fakat bu grafiklerdeki özen oyunun tamamında maalesef gösterilmemiş. İlk olarak artılarından bahsederek başladığım yazıma, oyunun eksileriyle devam etmek istiyorum. Az öncede söylediğim gibi yakaşık 2 GB’lık kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirip kurmanıza rağmen, oyunu açtığınızda sizi web sitesine yönlendiriyorolması oldukca sinir bozucu ve bir diğer konu ise karakter yaratma kısmındaki yüzeysellik.
Oyuna ilk başladığınızda seçtiğiniz karakter ve sınıfa göre sizleri sinematik bir gösterim karşılayacak ve daha sonra birkaç öğretici görev tamamlayacaksınız. Oyunun ara yüzü pek de yabancı değil, sade tasarlanmış ve kullanışlı. Oyunun hikâyesi de sade ve akıcı, yalnız ya da grup olarak oyundaki görevlerinizi yapabilirisniz, diğer oyunlarda da olduğu gibi görevleri yaptıkça sizleri farklı farklı ödüller bekliyor. Oyunumuz genel olarak akıcı, görevleriniz arasında hızlıca ilerleyebiliyorsunuz, oyunun bir diğer farklılığı ise görevlerinizde dilediğiniz zorluk seviyesini seçebilmeniz olsa gerek. Görevleri ne kadar zor seviyede yaparsanız o kadar da çok ödül alıyorsunuz. Mücadeleleriniz sırasında kalıplaşmış, planlanmış hareketlerde bulunmuyorsunuz, klavye tuşlarıyla o an hangi hedefe nasıl saldırmak istiyorsanız o şekilde saldırabiliyorsunuz, ve bu da oyunu oldukça keyifli kılıyor.

Oyunumuz MMO tarzı olduğu için haliyle diğer oyuncular ile etkileşimi de beraberinde getiriyor. Dragon Nest dünyasında istediğiniz kadar görev yapabilir, diğer kişiler ile malzeme alım-satım yapabilir, istediğiniz gruplara katılabilirsiniz.
Dragon Nest, oyun içerisinde sunduğubaşarılı grafikleri, akıcı oynanışı ve hikâyesiile siz MMO severlerin hoşuna gideceğine inandığımız bir oyun. En azından denemeye değer diye düşünüyorum.

Sistem Gereksinimleri:

Minimum İşletim sistemi:Windows XP / Vista / 2000
İşlemci: 1.4 GHz Pentium 3
RAM: 512 MB Free
Boş Alan: 3 GB
Grafik Kartı: Nvidia GeForce 5200
Önerilen İşletim Sistemi:Windows XP / Vista / 2000
İşlemci: 2.6 GHz Core 2 Duo
RAM: 1GB
Boş Alan: 3 GB
Graphics Card: Nvidia GeForce 6600+

Fotoğraflar: