Farmerama Rehber

Durumu:
Çevrimdışı

Titania

Kayıtlı üye
Katılım
24 Ara 2013
Mesajlar
11,202
Tepkime Skoru
46
Yaş
19
Konum
Hatay/Antakya
Exe Puanı
İsim
Mehmet Ali


You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Hayalinizdeki çiftliği sıfırdan kurup yönetmeye hazır mısınız? Ücretsiz web tabanlı bu tarayıcı oyununda hayallerinizi gerçeğe çevirmek çok kolay. Tamamen doğal kaynakları kullanın, çiftliğinizi kurun, hayvan yetiştirin. Ayrıca dilerseniz arkadaşlarınız ile komşu bile olabilirsiniz. Şimdi, Bahama’ların gizemini çözme zamanı!

Daha fazlası için:
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Ahır nasıl geliştirilir?

Oyunda iki tipte geliştirmelik ahır ve kümes yer almaktadır. Bunlar renkli ahır ve kümes geliştirmeleri ile klasik ahır ve kümes geliştirmeleridir.

Boş araziye tek başına yerleştirmek mümkündür. Tek artılı ahırlar ve kümesler %10 hızda hayvan geliştirme sağlarken, çift artılı olanlar ise %40 oranında yetiştirme hızı sağlar. Yani;

+ Klasik Ahırlar/ Kümesler -10%
++ Klasik Ahırlar/ Kümesler - 40%
Alışveriş merkezi sembollerinden ahırlar/kümesler seçeneğine geçip, ardından sayfa kenarında işaretli olan oklarla gezerek istediğiniz geliştirmeyi seçip, gelen onay mesajı yardımıyla istediğiniz ahırı satın alabilirsiniz.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Bunun yanı sıra takas istemiyle de sahip olabilirsiniz. Etkinlikler bu konuda yardımcı olacaktır. Hediye olarak etme veya alma imkanınız da var.Arkadaşımın çiftliğini nasıl görebilirim?

Arkadaş çiftliğini görmek ve oylamak çok basit.

*İlk önce çarşıda yer alan posta bölümüne gitmeniz gerekiyor.

*Ardından postanede açmış olduğunuz sayfada adlandırılmış bölümleri göreceksiniz. Arkadaşlar bölümüne tıklayın. Akabinde arkadaş listeniz belirecektir.

*İstediğiniz komşunuzun isminin sol baştaki kutucuğuna bir kez tıklayın.

*Sonrasında 2. Aşamaya geçilmiş olunur. Arkadaşınızın tarlası burada belirir.

*Birden daha çok komşunuzun çiftliğini değerlendirmek de mümkün. Komşunuzun adının üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

*Eğer çok arkadaşınız var ve kafanız karışıyorsa, arkadaşlarınızı seviyesine göre veya oyuncu ismine göre sıralayabilirsiniz.


You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Bahçemin resmini nasıl çekebilirim?

Bahçenizin resmini çekmek için oyun penceresindeki sağ üst köşeye bakın. Burada bunun alanda belirtildiği üzere fotoğraf bölümü var. Akabinde karşınıza gelecek olan pencereden fotoğrafı çekmeden önce fotoğrafın sadece kendini istiyorsanız 1. konuma getirip işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer fotoğrafın etrafında çerçevenin de yer almasını dilerseniz 2. bölümde gösterildiği gibi ok tuşunu kullanmanız gerekir ve çerçeveyi seçersiniz. Kısaca 1 numaralıda çerçeve olmaz,., diğerlerinde ise dilediğini çerçeveyi seçip fotoğrafı etkinleştirebilirsiniz. Unutmayın, her 2 saatte, yalnızca 1 kez fotoğraf çekebilirsiniz.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.