• Merhaba değerli ForumExem Üyeleri,
    Forumumuzda altyapı değişikliği yaptık. Kusursuz bir forum deneyimi için sizlere ihtiyacımız var. Forumda bulunan hataları özel mesaj olarak şu adminlerimize iletmeniz yeterli olacaktır;
    Özel Mesaj Gönder

Fortnite'ta yenilen adam, rakibi olan çocuğu öldürmekle tehdit etti

Durumu:
Çevrimdışı

Yuriko

Kayıtlı üye
Katılım
Eyl 13, 2018
Mesajlar
85
Beğeniler
4
ExePuan
10
ExeCoin
İsim
Can
#1
New York'ta yaşayan 45 yaşındaki adam, Fortnite'da 11 yaşındaki rakibi tarafından elenince onu öldürmekle tehdit etti. Adam, bu hareketleri sonrasında tutuklandı.


Onur Binay/miliyet.com.tr
Oyun oynarken öfkelenebilirsiniz, bu normal bir durum. Ancak New York'ta yaşayan 45 yaşındaki Michael Aliperti, Fortnite'da 11 yaşındaki rakibi tarafından elenince onu öldürmekle tehdit etti. Adam, bu hareketleri sonrasında tutuklandı.
Aliperti, ikinci derece ağırlaştırılmış tacizle suçlanıyor. Polis, çocuğa tehdit edici sesli ve yazılı mesajlar gönderdikten yaklaşık 1 saat sonra Aliperti'yi tutukladı.

Aliperti, 11 yaşındaki rakibine şunları gönderdi: "Seni bir silahla bulacağım. Artık bir ölüsün. Evine geleceğim ve tüm dünyanı becereceğim!"
Aliperti'nin çocuğun okuluna gelerek okuldaki herkesi öldüreceği tehditinde bulunduğu da belirtildi. İşlediği bu suç sonrasında 2.500 dolarlık cezaya çarptırılan 3 çocuk sahibi ve herhangi bir suç kaydı bulunmayan sanığın davası mahkemeye taşınacak.
Oyun dünyası, adrenalinin fazla olduğu anlara sahne olabilir. Ancak bir yetişkinin, genç bir çocuğu video oyununu kaybetmesinin ardından öldürmekle tehdit etmesi uygun bir davranış değil.
 
Durumu:
Çevrimdışı

RaveL'

Kayıtlı üye
Katılım
Tem 27, 2018
Mesajlar
2,031
Beğeniler
263
ExePuan
38
ExeCoin
İsim
Emre
#2
Doğru bölüme taşındı.
 
Üst