GELİŞTİRİCİ GÜNLÜKLERİ: AŞAMALAR VE YERLEŞTİRMELER

Durumu:
Çevrimdışı

Ecthelion

Kayıtlı üye
Katılım
19 Nis 2013
Mesajlar
544
Tepkime Skoru
59
Yaş
27
Konum
İzmir
Exe Puanı
İsim
Goktug

Eğer videoyu izleme şansınız yoksa bütün bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

GİRİŞ
Ed “Sapmagic”: Merhaba arkadaşlar. Ben Dereceli Ekibi’nin lideri Ed.

Primus “Riot Gortok”: Ben Primus, dereceli baş tasarımcısıyım.

Thiago “Mango Thunder”: Ben de Thiago. Ekipte kıdemli görsel tasarım uzmanıyım.

Sapmagic: Bugünkü videomuzda yerleştirmelere dair uzun süredir beklenen ayrıntılardan ve kümelerle aşamaları nasıl güncellediğimizden bahsedeceğiz.

YERLEŞTİRMELER
Sapmagic: Yerleştirmelerin sinir bozup gerginliğe sebep olduğuna dair sürekli yorumlar alıyoruz. Yerleştirmeler adeta bir muamma ve maçlarınızın çoğunu kazansanız bile başlangıç aşamanız sizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Yerleştirmelerin şeffaf ve tatmin edici olmasını istiyoruz. Bu yüzden de çalışma sisteminde büyük değişikliklere gidiyoruz.

Riot Gortok: Öncelikle artık ilk oyununuzdan sonra geçici bir derece edineceksiniz. Bu geçici dönemde derecenizi sadece siz görebileceksiniz. Kazandığınızda büyük LP kazançları görecek, terfi serilerini bile atlayabileceksiniz. Yenildiğinizde hiç LP kaybetmeyeceksiniz. Geçici dönemdeki maçlarınızın hepsi bitince resmi başlangıç dereceniz belli olacak ve bunu arkadaşlarınızla paylaşıp daha da yükselmeye çalışabileceksiniz.

KÜMELER VE AŞAMALAR

Riot Gortok: Yerleştirmeler bittiğine göre yükselişinizden bahsedebiliriz. Yıllardır çoğunuzdan iyiye gittiğinizi hissetmenize rağmen derecenizde yükselme görmediğinize dair yorumlar alıyoruz. Bu yüzden aşama ve kümeleri gözden geçirdik ve bazılarının diğerlerine göre daha iyi işlediğine tanık olduk.

Mevcut sistemdeki bir Bronz oyuncusunu ele alalım. Bu oyuncu kendini biraz geliştirse de küme atlayamayabiliyor. Elmas ve üzerindeyse aşamanın en üst ve en alt kümelerindeki maçlar arasında büyük farklar hissediliyor. Bu kümeler arasındaki beceri düzeyleri çok farklı. Öte yandan Altın’da, becerinizdeki en ufak değişim bile sizi bir anda birkaç küme yukarı veya aşağıya taşıyabiliyor. Bu durumu, bazı basamak aralıklarının diğerlerinden çok daha fazla olduğu bir merdivene benzetebiliriz. Üstelik bu tırmanması çok zor bir merdiven. Dolayısıyla gelişiminizi doğru düzgün yansıtan, güzel bir ortam bulmak istiyoruz.

Sapmagic: Bu yüzden iki yeni aşama eklemeye karar verdik. Bunlardan ilki olan Demir, Bronz’un altında yer alacak ve oyununu geliştiren oyuncuların ilerlemelerinin daha somut tanınmasını sağlamayı amaçlayacak. Eklenen ikinci aşama Üstatlık Aşaması ise Ustalık ile Şampiyonluk Aşamaları arasında yer alacak ve bize üst aşamalarda uzun süredir yapamadığımız bir ayarlama yapıp oyuncuları beceri düzeylerine göre daha iyi ayırabilme imkânı sağlayacak.

Riot Gortok: Yükselişinizi kafanızda tasarlamaya çoktan başladıysanız yeni aşamalarla mücadelenize yeni basamaklar eklediğimizi düşünüp canınız sıkılabilir. Bu yüzden küme sayısını beşten dörde indiriyoruz. Evet, bu da demek oluyor ki önümüzdeki sezon League of Legends’da bir tane bile Bronz V oyuncusu olmayacak.

GÖRSEL TASARIM
Mango Thunder: Görsel tasarım açısından aşamaları uzun zamandır gözden geçirmemiştik. Şu anda bir sürü parlak metal görselimiz var ama Runeterra’yla veya dereceli deneyimiyle aralarında bir bağ hissettirmiyorlar.

Yeni dereceli görselleri Runeterra’nın bölgelerinden, malzemelerinden ve estetik anlayışından ilham alacak; yükselme mücadeleniz boyunca edindiğiniz yara izlerini yansıtacak. Dereceli deneyiminin Demir ve Bronz’daki yeniyetme bir dövüşçüden Platin’de yaman bir savaşçıya ve daha üst aşamalardaki ilahlar arası mücadeleye geçişi temsil etmesini istiyoruz. Hâlâ konsept geliştirme aşamasındayız. Bu yüzden yeni yaklaşımımız hakkındaki görüşlerinizi esirgemeyin.

KAPANIŞ
Sapmagic: Sezon Öncesi Dönem’de daha fazlası gelecek olan bu değişiklikleri size sunmak bütün ekibi çok heyecanlandırıyor. Yine de her zamanki gibi sizin geribildirimlerinize ihtiyacımız var. Yorum ve sorularınızı paylaşırsanız önümüzdeki haftalarda olabildiğince ilgilenmeye çalışacağız. Oynadığınız için teşekkürler ve Vadi’de görüşmek üzere!

Mango Thunder: ciyuvv ciyuvv

Eğer dereceli sıralarının en tepelerindeyseniz ve bu değişikliklerin sizi nasıl etkileyeceğini merak ediyorsanız,
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
bütün ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi geribildirimlerinizi duymayı çok isteriz. Bu yüzden soru ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Sorularınız için ayrıca aşağıdaki Riot’a Sor düğmesini de kullanabilirsiniz.