Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama

#Pwn

ÜYE
Katılım
13 Ara 2014
Mesajlar
1,155
Tepkime puanı
50
Puanları
0
Yaş
30
[h=1]Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama[/h]
Google adsense hesabına sahip olmak için yapılması gerekenler ilk önce Google adsense için gerekli sayfaların hazırlanmasıdır. Bu sayfaları siteniz için hazırlarsanız ve ana sayfanızda belirtirseniz, Google adsense hesabınızın onaylanması için faydalı hareketler göstermiş olursunuz.
Ayrıca bir önce ki ” Google Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler ” başlıklı makalemizi okuyup detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Kaynak: Adsense İletişim sayfası hazırlamak
Google Adsense almak için Google, tüm sitenizi araştırır. Sizin, ziyaretçileriniz veya 3. şahıslar için hazırladığınız bu sayfalar sayesinde Google’ın gözüne girmeyi başarabilirsiniz.
Bu makalemizde ise Google Adsense için İletişim Sayfası nasıl hazırlanır konusuna değineceğiz.Sitenizde kullandığınız altyapıya göre çeşitli eklentiler bulunuyor. Biz WordPress kullandığımız için WordPress üzerinden Adsense iletişim Sayfası hazırlamayı göstereceğiz.
[h=2]Adsense İletişim Sayfası Nasıl Hazırlanır ?[/h]
WordPress kullanıcıları için en çok tercih edilen form eklentisi; Contact Form 7 eklentisidir. Bu eklenti sayesinde istediğimiz gibi iletişim sayfaları hazırlayabiliriz. Haydi Adsense için İletişim sayfası oluşturmaya başlayalım…İlk olarak; WordPress yönetim panelimize giriş yapıyoruz, eklentiler -> eklenti yükle -> Popüler -> Contact Form 7 eklentisini yüklüyoruz ve aktif hale getiriyoruz. Bu eklenti sayesinde Adsense için faydalı iletişim sayfası hazırlayacağız.
Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra sol menümüze İletişim alanı eklenecek. İletişim Alanına tıklıyoruz.
Yeni ekle linkine tıklıyoruz ve İletişim Form’u oluşturma alanına giriş yapmış oluyoruz. Burada dikkat etmeniz gerekenler: Gerçek ve kendi mail adresinizin yazılması, ad soyad, konu ve kişinin mail adresi kutucuklarının bulunması. Bu alanları mutlaka zorunlu alan haline getirin. Bu sayede boş form gönderimi yapılamaz. Bu da mail kutunuzun düzenini sağlayacaktır. İletişim formumuzu hazırladıktan sonra sağ üst tarafta bulunan KAYDET butonuna basmanız yeterli olacaktır.
İletişim Formumuzu kaydettikten sonra bize bu kısa kodu verdi. Bu kısa kodu Sayfamızın HTML Alanına gireceğiz.
Yeni sayfa oluşturma alanına geldikten sonra bize verilen Kısa kodu, sayfamızın HTML Alanına yapıştırıp kaydediyoruz.
Yapıştırdıktan sonra sayfamızı yayınlıyoruz. Yayınladıktan sonra iletişim sayfamız Temamızın tasarıma göre değişiklik gösterecektir. Bizim kullandığımız temada bu şekilde görünüyor. Bence sade ve hızlı bir iletişim sayfası oluşturma aracı. İsterseniz iletişim sayfanızda mail adresinizi belirtebilirsiniz veyahut dilediğiniz bir bilgiyi ekleyebilirsiniz.
Google Adsense için iletişim sayfası nasıl hazırlanır makalemizin sonuna geldik. Google Adsense hakkında diğer makalelerimiz için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt