HEDEF 10.BÖLÜM (Selinin Seçimi)

dizi kolik

ÜYE
Işıltılı bir dünyanın bedeli;karanlığa gömülen bir kalple ödenir...

HEDEF
10.Bölüm

1.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GECE
Ece,Ferit.
Ferit Selin'i Arıyor...Daha Villa'ya Gelmemiştir Selin,Ferit Meraktadır...

Selin Açmıyor.
Ece: Açmıyor mu Abi?Selin Hiç Böyle Yapmazdı Ne Oldu?
Ferit: Duymuyor Herhalde...
Ferit Telefonu Kapatır.
Ece: Kötü Düşünmek İstemiyorum Ama Ya Başına Bi Şey Gelmişse...
Ferit: Öyle Olsa Mutlaka Haberim Olurdu...
Ece: Tekrar Bi Ara İstersen...
Ferit Tekrar Arıyor,Ama Selin Açmıyor Yine...

2.GECE KULÜBÜ İÇ-GECE
Selin,Fig.

Selin Bar Önünde Votkaları Kafasına dikiyor,Kendinden Geçmiş Bir Halde.
Selin: 1 Tane Daha...
3.FERİT VİLLA-ECE ODA İÇ-GECE
Ece.
Ece Yatağında Oturuyor,Skype Açık,Kulağında Kulaklık Var,Betül ile Konuşuyor.
Ece: Selin Yok...
Betül (Hayretle) : Valla mı? Nasıl Yok Kızım?
Ece: Hıı...Arıyoruz Açmıyor...
Betül: Neden Peki! Abinle Bi Sorun mu Yaşamışlar Yine?
Ece: (Sinirle) Neden Olabilir Betül? Sürekli Aynı Afra Tafra Sürekli Problem...
Betül: (Şaşırır) Sen Severdin Bu KIzı Ne oldu Şimdi?
Ece: Sevmek mi? Onların Hepsi Abime Cici Görükmek İçin Yoksa Nesini Seveceğim O Uyuzun...
Ece Bi An Düşünür.
Betül: Hııı...Ne Zaman Evlenecekler Peki? Ama Valla Çok Güzel Kız...
Ece: (Gıcıkça) Evlilik Deme Bana! Zaten Sinir Oluyorum O uyuza...
Betül: Ne Kızıyorsun Be! Ne Var Bunda? Evlenmeyecekler mi Sanki?
Ece: Umarım Evlenmezler...
Betül: Yapma Ama! Abin Çok Seviyor Sonuçta Bu Kızı Yaş Farkları Olsa Bile...
Ece: Keşke Hiç Sevmeseydi...Bence Bu Kızda Bi Numaralar Var! Sanki Bi Şeyler Saklıyor Gibi,Sürekli Sorun Yaratmasından Belli...
Betül: Ya Boş ver! Abin Seviyor İşte...Sende Biraz Fazla Paranoyaksın Gibi!
Ece: Fazla mı Paranoyağım? O Zaman Bu Sorun Oluşturmaları Ne?
Betül: Saçma Sapan Konuşma! Özel Meseleleri Vardır Kızın Belki! Günahını Alma...
Ece: Bak! Betül Bi Daha Bana O Kızı Savurnurcasına Tek Kelime Dahi Edersen Arkadaşlığımızı Bitiririm...
Betül: Ece...Canım Arkadaşım Saçmalama! Tamam Bi Daha Bu Kızla İlgili Tek Laf Etmek Yok!
Ece: Hadi! Sana İyi Geceler...Kapatıyorum Ben,Öptüm! Bay.
Ece'nin Yüzünde Bi Sinir Olmuş İfade...

4.SELİN EV-SELİN ODA İÇ-GECE
Selin.
Müzik Alt
Sezen Aksu: Küçüğüm.
Selin Odaya Girer,Yüzünde Duygusal Bir İfade,Sanki Ağlayacakmış Gibi...Odanın Işıkları Yanmıyor Ama Sadece Baş Ucu Lambaları Açık...Duyduklarının Şokunu Hala Atlatamamış Bir Şekilde
Ne Yapacağını Bilemez Durumda...Dolabının Yanına Gelir Baş Ucundaki Çekmeceyi Çeker,Orada Dans Eden Balelin Kutusunu Çıkarır,Kapığını Açar,Ağlamaklı Onun Dans Edişini Seyrediyor...
Elini Ağzına Götürür,Ağlıyor...Onun Ağlamaklı Hıçkırık Seslerini Duyarız.Bi Süre Sonra Hızlı Kesmelerle Üzerini Çıkartıp Geceliğini Giyinmesi...Aynanın Karşısına Geçer Ağlayarak Yüzündeki Makyajı Temizliyor...Duyguları Çok Karışık.

5.D.BOĞAZ DIŞ-GECE
Ferit.
Ferit: Yok Yok...Ben Daha Fazla Dayanamayacağım.Ferit Boğaz Kenarından Ayrılıyor Bir Hışımla...

6.İSTANBUL GENEL GÖRÜNTÜLER DIŞ-GÜN

7.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
Ferit.Ece.
Ferit Ve Ece Sabah Kahvaltısı Yapıyor.
Ece: Selin Dün Gece Eve Gelmedi mi?
Ferit: Hayır!
Ece: Abi Benden Sakladığın Bir Şey Yok Dimi? Yani! Aranızda Yine Bi Sorun Falan...
Ferit Sözünü Keser
Ferit: Ece!
Ece Abisinin Bu Sert Tonlamasıyla Sözünü Keser.
Ferit'in Telefonu Çalıyor,Arayan: SELİN
Ferit Hemen Açar
Ferit: (kızgın Tonla) N'apıyorsun sen? N'apıyorsun Selin? Dünden Beri Seni Kaç Defa Aradım,Mesaj Attım Haberin Var mı Senin?Evinin Önüne Bile Geldim Kaç Defa Zile Bastım...
Selin: Ferit,Seninle Konuşmamız Gerekiyor...Dünden Beri Öğrendiklerim Karşısında Nasıl Bir Şok Yaşadığımı Biliyor musun Sen?
Ferit: Ne Öğrendin Selin?Neyin Şoku Bu?
Selin: Beni Dinle! Buluşalım Bi Yerde Öyle Konuşalım...
Ferit (Kızgınca) : Selin,Emrediyorum Sana Hemen Eve Geliyorsun! Hemen!...
Selin: O Zaman Seninle İlgili Gerçekleri Ece'de Öğrenir...
Ferit Şaşkın,Öfkeyle Sinirlenir...
Ferit: Ne Gerçeği? Sen Ne Saçmalıyorsun?
Selin Telefonu Kapatır.
Ferit Şokta.Ece Hayret İçinde Şaşkın.Kamera Ferit'in Yüzüne ZOOM yapıyor...Ece Abisinin Yüzüne Şaşkın Bir Şekilde Bakıyor.
Ferit Ayağa Kalkar Hızla Salondan Çalışma Odasına Gidiyor.Ece Hala Şaşkın Ve Donuk.

8.İSTANBUL GENEL GÜN-DIŞ

9.MEZARLIK DIŞ-GÜN
Volkan.
Mezarlıktayız.Volkan Anne Ve Babasının Mezerları Başına Gelmiş İçin İÇin Ağlayarak KOnuşuyor.
Volkan: Sizleri Çok Özledim...Ne Bir Aile Kurabildim,Ne de Arkadaşlarımı Koruyabildim! Onları da Sizin Gibi Kaybettim...Hakan'ı Kaybettim..Alara'yı Kaybettim...Deniz,Melis...Çok Yalnızım.Sadece Miray Var Onu da Kaybetmek İstemiyorum.Bazen Düşünüyorum Kafama Sıkıp Her Şeyi Bitirmek İstiyorum Ama Olmuyor İşte! Miray'ı Düşünüyorum,O Hainlerin Sonunu Getirmeden Bana Ölmek Yok! Onlarla Mücadele Edeceğim,Ne Pahasına Olursa Olsun Mücadele Edeceğim...

10-FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
Selin,Ece,Ferit,Hizmetçi Zehra Hanım.
Selin Villa'ya Gelir,Kapı Zilini Çalıyor.Hizmetçi Zehra Hanım Gelerek Kapıyı Açar.Ferit Çalışma Odasından Gelir,Selin Ferit'e Bakıyor.Yüzündeki O öfkeyi Hal Dikkatini Çekmiş.Oturur.Ferit Yanına Doğru Hareketlenir Ama Oturmaz Ayakta.Ece Şaşkın Bir Şekilde Oturuyor.
Ece: Neden Bizi Merakta Bırakıyorsun Selin?Buna Hakkın Yok! Abim Başına Bi Şey Geldi Diye Öyle Korktu ki...
Selin Ece'ye Bakıyor,Ferit Elini Kaldırarak Ece'nin Konuşmasını Keser.
Ferit: Ece Odana Git!...
Ece Abisinin Bu Sözüyle Yerinden Kaltığı Gibi ODASINA GİDİYOR.
ferit: Konuş Selin!
Selin: Ferit! Sen Kimsin? Ben Nasıl Bir Adamla Birlikteyim?
Ferit Şaşkın.
Ferit: Ne Demek İstiyorsun Sen? Selin.
Selin Kendinden Emin Bir Şekilde Devam Eder,Ayağa Kalkar
Selin: HEDEF Kim? Örgüt Ne? Yapılanma Ne?
Ferit: (Yüksek Sesle) Kes Sesini Selin!
Selin: Neden? Gerçekleri Ece'ninde Bilmeye Hakkı yok mu? Gerçekleri Söylesene Ferit Kalkavan.
Ferit Selin'i Kolundan Tutuyor,Sinirli Sinirli Bakıyor.
Selin: Bırak Kolumu! Bırak! Canımı Acıtıyorsun.Keşke Seni Hiç Tanımasaydım,Zaten Tanıyamamışım.
Ferit Şokta,Selin'i Sürüklemek Pahasına Götürmek İsterken,Selin Silkiniyor.Ferit'e Nefretle Bakıyor.
Selin: Senden Nefret Ediyorum Ferit Kalkavan,Ve Bana Tüm Gerçekleri Anlatana Kadar Asla Senin Yüzünü Dahi Görmek İstemiyorum.Yüzünü Dahi.
Selin Ve Ferit Bir An Göz Göze Gelirler,Selin Villa'dan Ayrılıyor.

11.İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER DIŞ-GECE
fon Müzik Eşliğinde Geçişler,Club'ta Çalan Şarkı
Simge: Ben Bazen (SUER Remix)

12.GECE KULÜBÜ İÇ-GECE
Selin,Alper.Fig.
Selin Bar Önünde,İçki Yudumluyor,Sağa Sola Bakınır,Girişte Alper'in Geldiğini Görür.Alper'de Onu Görür Bar Önüne Gelir.
Selin: Alper Meraba
Alper: Meraba Selin,Nasılsın?Feritle Konuştunuz mu?
Selin: Evet! Ama Hiç Bir Şey Anlatmadı.Ferit'i Hiç Tanıyamamışım Ben Bu Zamana Kadar! Ne Kadar Aptalmışım...
Alper: Sakin Olmaya Çalış Olur mu? Kendini de Yalnız Hissetme Ben Varım Yanında.
Alper Tebessümle Selinin Omzuna Dokunur.
Selin: SEnde Durumlar Nasıl?
Alper (Barmene) : Bana da 1 Viski! İyi! İdare Eder...Takılıyoruz İşte!
Barmen Viskiyi Verir.Selin Ve Alper Birbirine Bakıyor.
Alper: Bu Arada Villa'ya Döndün mü?
Selin: Böyle Bir Durumda Villa'ya Dönemem.
Alper: Ben Aslında Gürkan Beye Ayrılmak İstediğimi Söyledim,Artık Sizinle Çalışamayacağım Dedim.Ferit Bizi Böyle Görse Ne Düşünürdü Acaba?
Selin: Alper Aklında Benimle İlgili Düşüncelerin mi Var Senin? Hayır! Yani Önceden Bilmek İsterim...
Alper Söylemek İstediklerini Söylemez.
Alper: Yok Bi şey...Ne Olabilir ki?
Selin: Tamam! O Zaman...Nazdrovya...
Selin Ve Alper İçkilerini Tokuşturuyorlar...
Alper Kafasına Diker
Alper (Barmen'e) : 1 Tane Daha!
Selin: Alper,Çok Sağol...Yanımda Olduğun İçin...
Alper: Ne Demek Her Zaman...
Selin: Aşık Olduğun Birisi Var mı?
Alper: Hayır! Yok...Şu Aralar Tamamen Boşum...
Alper Selin'e Aşık Bir Şekilde Bakıyor Aslında...

13.FERİT VİLLA-HAVUZ KENARI DIŞ-GECE
Ferit,Gürkan,Ece.

ferit Ve Ece Havuz Kenarındalar,Ellerinde İçki Kadehleri...
Ece: Abi...Sana Bi Şey Sorabilir miyim? Selin Tekrar Neden Gitti?
Ferit Bi Bekler
Ferit: Ece,Bizim Aramızdaki Her Hangi Bir Şeyi Artık Şu Merak Etme Huyundan Bi Vazgeçsen Güzelim Ha!...
O Sırada Gürkan Gelmiştir Villa'ya Havuz Kenarına Geliyor.Ferit Onu Görür.
Ferit: Sen İçeri Geç Canım!
Ece İçeri Geçiyor,Gürkan Mahçup Bir Pozisyonda,Ferit Hisse Meselelerinden Dolayı Hala Mesafeli...
Ferit: Neden Geldin Buraya Gürkan?
Gürkan: Biliyorum Kızgınsınız Ama...
Ferit elini Kaldırarak Sözünü Keser
Ferit: Şirket Hisselerini Şantajla İş Ortaklarına Devir Etmen,Benim İçin Çok Önemli Bir Mesele...Sana Kızgınım Ve Yakında İpini Çekeceğim! Bundan Emin Olabilirsin Gürkan.
Korkma! Titre Gürkan...
Ferit Sinir Sinir Bakar
Gürkan: Ama Zaaflarımı Kullanacaklarını Tahmin Etmiyordum...Yani...Sizin Beklentilerinizi Boşa Çıkartmak İstemezdim.Üzgünüm.Özür Dilerim Ferit Bey.
Ferit Buna Da Sinir Olmuş,Daha da Sinirli Sinirli Bakıyor.
Ferit: Çok Yanlış Şeyler Yaptın Gürkan...Bende de Kabahat ki Sana Devamlı Kredi Açtım Durdum...Sen Bunların Hiç Birini Hak Etmiyormuşsun! Kapımdaki Köpekten Bile Daha Değersizsin Şu an Karşımda...
Gürkan (Üzgün) : Bana Artık Kredi Açmayacak mısınız?
Ferit İrkilir,Cevap Vermek Dahi İstemez Bu Sözüne,Yaklaşır,Yakasından Tutar.
Ferit: Gürkan.Haddini Ve Sınırlarını Sen Çoktan Aştın.Hala Daha Benim Karşımda Aşıyorsun.Defol Git Gürkan! Defol Git...Siktir Git!
Gürkan Hiç Bi Şey Söylemez Ve Gidiyor.
Ferit: Gürkan.
Gürkan Bakar.Ferit Tabanca İşareti Yapar Tetiği Çekercesine
Ferit: HEDEF'desin!
Gürkan Gidiyor,Ferit İçkisini Yudumluyor.

14.GÖKDELENLER DIŞ-GECE

15.GİZEMLİ BİR KALE ÖNÜ-FERİT ARABA DIŞ-GECE
Ferit.

Ferit Aracıyla Gizemli Bir Kale'ye Gelmiş,Kale Önünde Durur,Kale'ye Doğru Araçtan İnerek İlerliyor.

16.GİZEMLİ KALE İÇİ İÇ-GECE
Ferit,Elçi Gox.

Elçi Gox Kafasında Bi Şapka,Gözünde Okuma Gözlüğü Kale'nin Ortasında Oturuyor,Ferit Gelir,Elçi Gox Burnunu Elindeki Mendile Sümkünüyor.
Elçi Gox: Kendinde misin?Ferit.
Ferit Bi Şey Anlamamıştır Elçi Gox'un Söylediğinden...
Ferit: Efendim?Anlayamadım.
Elçi: Kendinde misin? Dünya Bize Bakıyor,Kendine Gel Ferit! Kendine.
Ferit: İçerdekilerden Haberler Arıyoruz! Zamanı Geldiğinde Onlarda Sizi Ve ''Kaptan''ı Coşkuyla Karşılayacaklar.
Elçi: Sen İÇerdekileri,Dışardakileri Bırak Ferit...Onlar Falan Filan...Selin'in Kaptan'ın Kızı Olduğunu Biliyordun Di mi?
Ferit (Şaşırır) : Ne? Kaptan'ın Kızımı?
Elçi Gox: Numara Yapma! Bana Ferit...Benim Her Şeyden Haberim Var...Aşk Senin Gözünü Kör Etmiş,Ne YAptığını Bilmiyorsun Son Zamanlarda...Fikirlerin Ve Tavırların Tutarsız...
Ferit Numara Yapmaya Devam Ediyor...
Ferit: Bundan Hiç Haberim Yoktu Elçi Gox Emin Olabilirsiniz!
Elçi Gox Bu Söze Sinirlenir,Ferit Daha Fazla Saklayamayacak Gerçeği
Ferit: Evet! Biliyordum Elçi Gox...Ama Bu Maksattan Kesinlikle Yaklaşmadım Ona...Aşık Oldum,Onu Çok Sevdim...
Elçi Gox: Aşk Mesk Bunları Geç! Nasıl Tanıştın Onunla?
Ferit: Bu Özel Olduğu İçin Bunu Söylemesem Olur mu?
Elçi Gox: Üzme Onu! O Zaman...Gözünün Kirpiğine Zarar Gelirse Hesabını Nasıl Ödeyeceğini Biliyorsun Değil mi?
Ferit Kendinden Emin Bir Şekilde
Ferit: Üzmeyeceğimden Emin Olabilirsiniz...Onu Canımdan Bile Çok Seviyorum...
Elçi Gox: Neyse!...Biz İşimize Bakarım!...Gürkan Neden Hisselerini Devretti? Bundan Haberin Vardır Sanırım...
Ferit: İş Ortakları Tarafından Şantaj Yapıldı Zaafları Kullanılarak...
Elçi Gox: Zaaf! Zaaf İnsanı Bitiren En Vurucu Ateştir...Ateşten Korkma! Zaafların Varsa Kork!...Onu Takip Et Ferit! Bi Yerde Mutlaka Hata Yapacak! Hata Yaparsa da Seninde Başın Yanar Ona Göre...
Ferit: Elimden Gelen Neyse Yapacağıma Söz Veriyorum...Zaten Devre Dışı Bırakılması da Yakındır...
Elçi Gox: Nasılda Rahat Rahat Konuşuyorsun...Devre Dışı Bırakılması Yakındır Diye...
Elçi Gox Parmağını Kaldırır,Oynatıyor...
Elçi Gox: Sakın! Peşini Bırakma,Sakın!...
Ferit: Bırakmam! D evre Dışı Bırakılana Kadar Gözüm Hep Üstünde Olacak...
Ferit Selinle İlgili Durumu Söyleyip Söylemeyeceğine Kararsızdır,Bir An Düşünür...
Ferit: Başka Bir Durum VAR MI?
elçi Gox: Şimdi Git!...
Ferit Çekiliyor Elçi Gox'un Yanından...Gidiyor

15.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
betül,Ece.
Betül Sabah Kahvaltısına Gelmiştir,Ece Ve Dilara Öpüşüyor,Betül Meraktan Çatlayacak,Ece'de Oturur.
Ece: Hoş Geldin Benim Canım Arkadaşım
Betül: Hoş Bulduk...Meraktan Çatlayacağım ya Söylesene...
Ece: Abimle Selin Arasında Geçenleri Sana Anlatmıştım Biliyorsun Zaten...Sonra Selin Villa'ya Geldi İşte Abimle Bi Şeyler Konuştular Harıl Harıl Ama Ben Odama Gittiğim İçin Pek Anlamadım! Ne Konuştular,Ne TArtıştılar Bilmiyorum Tabi! Orasını Abimde Anlatmadı Bana...Dün Akşam Ağzından Laf Almaya Çalıştım Ama O sırada Abimin İş Alanından Bi Adam Geldi! Pek Tanımıyorum,Sabah Erkenden de Gitti Abim Zaten,İşleri Varmış Önemli...
Betül: Hımmm...Laf Aramadın Yani Ağzından...
Ece: Maalesef...
Betül: Selinle Konuşsan...
Ece: Güzel Fikir...Ama Onunda Konuşacağını Sanmıyorum Pek!
Betül: Sence Neden Bu Duruma Geldiler Peki?
Ece: Bilmem...Ama Ohh! İyi Olmuş...Araları Daha Beter Olsun İnşAllah...

16.VOLKAN EV-TERAS DIŞ-GÜN
Volkan.
Volkan Elinde Kupa Kahve Terasa Gelir,Etrafa Bakınıyor Manzaraya...Aşağı Doğru Bakar,Miray'ın Aracını Gelirken Görür
Volkan: (Monolog) Sabahlarımın Prensesi Geldi...
Volkan Sevinmiş,Yüzünde Gülücükler Açar.Ama Yapacağı Bir İş Gelir Aklına
Volkan: (Söyleniyor) Ya! Doğru Ya Benim Yazı İşlerine Gitmem Gerekiyordu...
Volkan Terastan İçeri Yönelir.

17.SELİN SOKAK-EV ÖNÜ-VİTA ARAÇ DIŞ-GÜN
Selin.Fig.
Selin Dün Geceyi Alper de Sabahlamış,Eve Geliyor,Sokakta Yürüyor,Onu Arkadan Vita Bir Araç'ın Takip Ettiğini Görüyoruz,Araç Selin'e Yetişir,Durur,Kapısı Açılır,Takım Elbiseli Bir Adam Çıkar Araçtan,Selin de Durur
Adam: Selin Hanım Bizimle Geliyorsunuz,Lütfen! Zorluk Çıkartmayın!
Selin: Ben Sizi Tanımıyorum Siz kimsiniz? Bana Zorla Hiç Bir Şey Yaptıramazsınız!
Adam: Selin Hanım Canınızı İstemeden de Olsa Yakmak Zorunda Kalacağız! Lütfen! Bizimle Gelin...
Selin: Gelmiyorum!
Arabadaki 2.ci Adam Devreye Girer Elinde Eterle Selin'in Burnuna Tutarak Selin'i Bayıltır...Selin Adamın Kollarına Düşer,Adam Tutuyor,İkisi Birlikte Araca Koltuğa Yatırırlar Selini,Aracın Kapağı Kapanır...
Adam: Devam Et!...
Araç Tekrar Hareket Halinde...

18.SELİN SOKAK-EV ÖNÜ-VİTA ARAÇ İÇ-GÜN
Selin,Fig.

Selin'i Araçta,Koltukta Baygın Halde Yatarken Görürüz...Selin'in O Baygın Görüntüsüyle Ekran Donar...

10.bölümün Sonu...

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt