HEDEF 9.bölüm (Hedefteki)

dizi kolik

ÜYE
HEDEF

9.bölüm

1.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
Selin,Ece,Ferit.

Ferit Ve Selin Yan Yana Oturuyor
Ferit Selin'in Dudaklarından Öpmeye Çalışır
Selin: Ferit,Napıyorsun Sen?
Ferit Şaşırır,Neden Tepki Verdiğini Anlamaz.
Ferit: Aşkım,Ne Var ki Bunda?
Selin: Yapma Dedim! Evlenmeden Olmayacağını Biliyorsun.
Selin Kalktığı Gibi Villa'yı Terk Ediyor,Ece Salona Gelir,Ferit Şaşkın,Ece Ne OLduğunu Anlayamaz.Kamera Ferit'in Yüzüne Zoom Yapar

2.FERİT VİLLA-KAPI ÖNÜ DIŞ-GÜN
selin
Selin Bi Duraklar,Düşünür,Ardından Uzaklaşıyor

3.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
Ferit,Ece.

Ferit Şokta,Ece Şaşkın Halde Abisinin Yüzüne Bakıyor,Ferit Yerinden Kalkar
Ece: Abi,Ne Oluyor?
Ferit Ece'ye Bakıyor,Ferit Hiç Bir Şey Söylemeden Hızlı Adımlarla İlerliyor
Ece: Abi,Konuşsana!

4.ALPER BEY ARABA İÇ-DIŞ-GÜN
Alper Bey.
Alper Bey Arabada.
Alper (Telefon) : Ne Oldu Selin?
Selin: (Telefon Ses/Reverb) Bi Yerlerde Buluşup Konuşalım mı Alper?
Alper Bey (Telefon) : Önemli Bi Şey mi?
Selin: (Ses/Reverb) : Buluşunca Konuşuruz.
Alper Bey (Telefon) : Tamam!
Alper'in Aracı Hareket Etmeye Başlar.

5.ECE ODA İÇ-GÜN
Ece.
Ece Odasında Meraktan Patlamak Üzere,Betül'ü Arıyor.
Ece (Telefon) : Betül Buluşalım mı?
Ece Odadan Çıkıyor.

6.BİR CAFE ÖNÜ DIŞ-GÜN
alper Bey,Selin.
Selin Cafe Önüne Gelmiştir.Alper'in Arabası Cafe'nin Önünde Durur,İner.
Selin: Meraba Alper.
Alper: Yüzün Aşık Gibi
Selin: Canım Sıkkın Biraz Ondan.
Birlikte İçeri İlerliyorlar.
7.İSTANBUL GENEL DIŞ-GÜN

8.MİRAY EV-SALON İÇ-GÜN
Miray.
Miray Oturuyor Dergilere Bakıyor,Tableti Masanın Üzerinde,Telefonu Çalıyor,Arayan: Cengiz
Miray Telefon: (Gülümsüyor) Anlaştığımıza Sevindim Cengiz.

9.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
ece.
Ece Telefonda Abisiyle Konuşarak Villa'dan ayrılıyor.
Ece: Abi Ne OLdu Nerdesin Sen? Öyle Selin'in Arkasından Apar Topar Hiç Bir Şey Söylemeden ÇIktın.

10.VOLKAN EV-SALON İÇ-GÜN
Volkan.
Volkan Koltukta Oturuyor,Elinde Telefon.Arama Yapıyor
Telefondaki Robot Kadın Sesi: Aradığınız Numaraya Şu anda Ulaşılamıyor.

11.İSTANBUL GENEL-BOĞAZ DIŞ-GECE

12.FERİT VİLLA-SALON İÇ-GÜN
Selin,Ece,Ferit.
Selin Eve Geri Dönmüştür.Ferit Villa'ya Gelir İçeri Doğru İlerler,Selin Yüzüne Bakmak İstemez.
Ferit (Şaşırır) : Neden Geldin Selin?
Selin: Özür Dilerim,Fazla Tepki Verdim.
Ferit: Aşkım,Selin Sende Beni Affet,Bi Daha Olmayacak Söz!
Selin (Yüzüne Bakar) : Tamam! Ama Bi Daha Olmasın.
Ferit: Olmayacak!
Ferit Selin'in Yanına Oturur.Selin Yanağından Öper.
Ece Salona Gelir,Şaşırmış Bir Halde...
Ece (Tebessümle) : Barıştınız Galiba...İşte Bu Kutlanır

13.BİR LÜKS RESTORANT ÖNÜ DIŞ-GECE
Ferit,Selin,Vale.
Ferit'in Arabası Lüks Bir Rentaurant'ın Önünde Durur,İnerler.Ferit Anahtarı Vale'ye Teslim Eder
Ferit: Beğendin mi? Seni İlk Defa Buraya Getiriyorum,Yemekleri Nefistir.
Selin: Bakıcaz Artık!
Ferit'in Telefonu Çalıyor.Arayan: CENGİZ
Ferit Tuşlayarak Açar
Ferit (Telefon) : Daha Sonra Ara! Şuan Müsait Değilim!...
Birlikte İçeri İlerliyorlar.

14.ECE ODA İÇ-GECE
Ece
Ece Odasına Girmiş En Güzel Kıyafetini Seçiyor.Hızlı Kesme İle En Güzel Kıyafetini Girmiştir.Dışarı Eğlenmeye Çıkacaktır.
Ece Telefonu le Arama Yapıyor. Aranan: Betül
Ece Telefon: (Gülümseyerek) Tamam! Tatlım Çıkıyorum Ben Şİmdi.
Ece Odasından Mini Çantasını Alarak Çıkıyor.

15.MİRAY EV İÇ-GECE
Miray,Volkan.
Şarap Kadehlerinde Şaraptan Kalanlar,Masa'da HEDEF'in Örgüt Çizelgesi,Miray Ve Volkan Ayaktalar.Olup Bitenleri Volkan'a Anlatmış
Miray: Demek Örgütümüzün Çizelgesi Bu!
Kamera ZOOM yapıyor Çizelgeye...
Volkan: Evet!
Miray: Ne Örgütmüş Ya! Her Yerde Yapılanmışlar
Volkan: Rüşvet Teklifini Cengiz Kabul Etti Demek! Keşke Rüşvet İstemeseydinde Herkes Ünlü Avukatımızın Ne Halt Olduğunu Öğrenseydi
Miray: Her Yerde Adamları Var! Bu Görüntüleri Zaten Yayınlatmazlardı...
Volkan (Israrlı) : Bence Sosyal Medya'da Yayınlayalım,Böylece Onlardan Korkmadığımızı da Belli Ederiz.Gerçekleri Herkesin Öğrenmeye Hakkı Var Öyle Değil mi?
Miray: O Zaman Cengiz Peşimize Düşecektir,Daha Doğrusu Anlaşmayı Bitirir.
Volkan: Selin Kim? Sürekli Ferit Kalkavan İle İlişkisi Olduğunu Duydum Başkan'dan Ama Tam OLarak Nasıl Bir İlişki Olduğunu Anlamadım.
Miray: Araştırdığıma Göre Onun İçin Çok Önemli Biri Çok Genç Ama Sevgilisiymiş Galiba.
Volkan'ın Telefonu Çalıyor.Arayan Vural Başkan
Volkan Açıyor.
Volkan (Telefon) : Efendim Başkanım?...Anlaşıldı! Birazdan Oradayım.

16.DENİZ KENARI VEYA BİR KAFE-ÇAY BAHÇESİ DIŞ-GÜN
İskender Barlas.
Mafya Babası İskender Telefonda Tatlı Yumuşak Konu-şuyor.
İskender: Selin Hanım Merhaba! Ben İskender Barlas.
Selin Çok Şaşırır,Arkadaşlarına Bakar.
Selin: Siz Kimsiniz?Tanımıyorum Ben Sizi.
İskender: Ama Ben Sizi Çok İyi Tanıyorum,Hatta Babanızı Bile,Sizinle Bazı Şeyleri Konuşmak için Arıyorum.
Selin: Sizi Tanımıyorum Ve Konuşmak İstemiyorum,Kapatıyorum.
İskender: Durun Kapatmayın! Söyleyeceklerim Sizin İçin Çok Önemli Olabilir Ama...Konuşmamız Lazım!
Selin: Ne Konuşacaksınız Bu Kadar Önemli Benimle İlgili?
İskender: Telefonda Konuşmayalım...Bana 1 Yarım Saat Ayırın...Öğlen Tatilinde Mesela
Selin Kararsız Yüzü...İSKENDER MERAKLA Bekliyor...

17.İSTANBUL GENEL GÜN

18.BİR KAFE İÇ-GÜN
Selin,İskender Barlas,Fig.
İskender Barlas Kendinden Emin Tavırlarla Kafe'de Oturuyor,Önüne Bir Gazete Açmış ''O GÜN''Gazetesi,Selin Kafe'ye Giriş Yapar.Etrafa Bakınır,İskender Onu Görür.
Yerinden Kalkar,Selin Soğuk Gelir.
İskender: Hoş Geldiniz Selin Hanım! Oturun Lütfen!
Selin Meraklı Oturur,İskender Garsona İşaret Eder.
İskender: Evladım Bak Buraya!... (Selin'e) Ne Arzu Edersiniz?
Selin: Yemek Yemeye GElmedim,Sizi Dinlemeye Geldim.
İskender: Öğle Tatili Selin Hanım...Yemek Yemeden OLur mu Hiç?
Garson Gelir O SIRADA...MÖNÜLERİ Uzatır.
Garson: Buyrun! Efendim...
Selin Bakmak İstemez.
Selin: Ben Bi Şey Almayacağım...Teşekkür Ederim...
İskender: En Azından Bi Şey İÇin...Bi Kahve?
Selin: Hayır! İstemiyorum...
İskender: Peki! Su
Selin: Hiç Bir Şey İstemiyorum,Sadece Sizi Dinlemek İstiyorum,Anlatın Ne Anlatacaksanız!
İskender Bozulur Mönüyü Garsona Geri Verir.
İskender: Bana Bi Kahve O Zaman...
Garson: Peki! Efendim...
Garson Uzaklaşır.
İskender: Selin Hanım Öncelikle Size Anlatacaklarım Belki de Sizin Hayatınızı Değiştirecek,Babanız...
Selin (Sözünü Keser) : Onun Adını Bile Duymak İstemiyorum İskender Bey...Onun Benim İÇin Bir Değeri Yok! Siz Bir An Önce Benim İÇİN ÇOK Önemli Olan Konuyu Anlatın Lütfen!
İskender Selin'in Babasına Kızgın Olduğunu Anlamış.
İskender: Anlıyorum Sizi...Babanıza Benim Bilmediğim Bir Meseleden Dolayı Kızgınsınız...
Selin: Anlayamazsınız...Bir Kızın Annesi Hasta Yatağındayken Babası Tarafından Terk Edilmesini Anlayamaşsınız siz...
İskender: Anlamaya Çalışırım En Azından...Selin Hanım...Güzel Bir Kadınsınız,Kariyeriniz Var...Aynı Zamanda Güçlü Bir KAdınsınız! Her HAlinizden Belli Oluyor...Kariyerinize de Çok Önem Verdiğinizi Düşünüyorum...En AZından tahmin ediyorum diyelim.
Selin (Güler) : İskender Bey İltifatlarınızı Geçsek Artık...Meseleye GElsek! Benim Hayatım Beni İlgilendirir Sizi Değil...
İskender İrkilir...Selin Doğrudan Konuşur.
Selin: Bende Herkes Gibi Zor Zamanlardan Geçmedim mi? Geçtim...Hemde Nasıl...Ama Bunu Sabır Ve Kendimi Eğiterek Aştım...Yalnız Kaldım! Hem Babasız Hem Annesiz...Ama Asla Hayata Tutunmaktan Vazgeçmedim Ben! Şunu Söylemeden de Geçemeyeceğim Bir Gün Paranın Ve Şan Şöhretin Her Şey Olmadığını Önemli OLanın Aşk Ve Sevgi Olduğunu Herkes Öğrenecek!
İşte O Gün Geldiğinde Dünya'daki Tüm Kötülükler Yok Olup Gidecek! Bundan Hiç Kuşkum Yok! O yüzden Güçmüş,Kariyermiş Falan Filan Bunlardan Bahsetmeyin Bana! Asıl Meseleyi Anlatın! Beni Buraya Neden Çağırdınız?
İskerder: Babanız Sizin Ferit Kalkavan İle Evlenmenizi İstiyor...
Selin Yine Babasından Bahsedilince Kalkıp Gitmek İster,İSKENDER KOLUNDAN TUTAR...
İSKENDER: Lütfen! Ama...Beni Dinleyin!
Selin Tekrar Oturur.
Selin: Neden? Bana Açık Açık Her şeyi Anlatacak mısınız?
İskender: Çünkü! Siz Ferit Kalkavan İle Evlenirseniz Kendisi Türkiye'ye Dönecek...Babanız Amerika'da Yaşıyor Belki Haberiniz Vardır! Küs OLsanız Bile...Los Angeles'da...Yıllardır Sizinde Onu Affedip Yanına Yani Amerikaya Yerleşmenizi İstedi! Ama Yanıldığını Anladı Sonunda...Sizin Ferit Kalkavan İle İlişkinizi Biliyor Ve...
Selin Sıkılmaya Başlar Artık,Ama İskender Gözünün İçine Bakıyor...
İskender: Neyse...Sözü Daha Fazla Uzatmayacağım! Ben Sadece Elçiyim Selin Hanım...Size Bunları Babanız İletmemi İstedi,Elçiye Zeval Olmaz! Tabi Bi Durum Daha Var...
Selin Merakla Bekliyor Ne SÖyleyeceğini...
İskender: Sizin Onunla Barışmamak İstemenizi Anlıyor...Önce Onu Söyleyelim...Eğer Siz Evlenirseniz Babanız Türkiye'ye Döndükten Bir Süre Sonra Tabi! Bu Zaman Dilimini Ben Bilemem Artık 1 Yıl mı Olur,1 Ay mı? YOKSA DAHA FAZLA MI? Ferit Kalkavan'ı Ortadan Kaldırmayı Planlıyor...Çünkü! Çok Şey Biliyor...
Selin Ayağa Kalkar,Tepesi İyice Atmış...
Selin: Buraya Gelende Kabahat Zaten,Oturmuş Sizin Saçmalıklarınızı Dinliyorum Bende...
İskender Kolundan Tutarak Gitmesine Engel Olmak İster...
İskender: Selin Hanım Celallenmeyin Lütfen!...Daha Söyleyeceklerimi Bitirmedim! Kaçırmak İstemezsiniz...
Selin Yerine Oturur Tekrar.
İskender: Ardından Ferit Kalkavan'ın Kız Kardeşini de Ortadan Kaldıracak Tabi!...Şimdi Önünüzde 2 Seçenek Var 1.Babanızın Yanına Barışmak İstemeseniz Dahi Yerleşeceksiniz! Tabi! Ferit Kalkavan'dan Ayrılıp...2.Ferit Kalkavan ile Evlenip Bi Süre Sonra Onu Kaybedeceksiniz...Bi Genç Kızın Hayatı da Sizin Elinizde Tabi!
Selin: (Merakla) Peki! Ferit'in Bildiği Şeyler Derken? Ne Demek İstediğinizi Açıklar mısınız ?Açık Açık...
İskender Dikkat Kesilir Selin'e...
İskender: HEDEF'le İlgili Bildiği Her Şey...Ferit Kalkavan Babanızın Kurduğu Geniş Çaplı Bir Örgütün/ Yapılanmanın Maşası! Size Yaklaştı,Sizinle Beraber Olmak İstedi Çünkü! Babanızın Aslında Örgütün Kurucusu Barbaros Gümüş Olduğunu Biliyordu...Ferit Kalkavan Ve Ece Kalkavan'ın Hayatta Kalması Sizin Elinizde Tabi! Bir Daha Görmememiz Şartıyla...
Selin'in Duydukları Karşısında Şok Olmuş Ve Donmuş Yüzü...

9.BÖLÜMÜN SONU...

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt