Jailbreak iPhone'u yavaşlatıyor mu?

Durumu:
Çevrimdışı

kocog1u

Kayıtlı üye
Katılım
9 Nis 2013
Mesajlar
4,574
Tepkime Skoru
82
Yaş
21
Konum
Ankara
Exe Puanı
İsim
Muhammed


iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmı, jailbreak dünyasına henüz adımını atmamış olsa bile, jailbreaksiz yapamam diyenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak bir boyutta. Peki jailbreak iPhone yavaşlatıyor mu? Jailbreak iPhone performasına günlük kullanımda ne kadar etki ediyor?
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
ağırlıklı içerik üreten bir YouTube kanalı, iOS kullanıcılarının merak ettiği jailbreak performansı etkiliyor mu sorusuna cevap aradı.
Jailbreak iPhone yavaşlatıyor mu?

Jailbreak yapılmamış iPhone, jailbreak yapılmış fakat etkinleştirilmemiş iPhone, jailbreak yapılmış ve çok sayıda eklenti yüklenmiş iPhone ve jailbreak yapılmış fakat az sayıda eklenti yüklenmiş iPhone’ları kıyasladı.
Testte
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
Plus
ve iPhone X kullanan YouTuber, her cihazda tek tek GeekBench testi yaparak sonuçları topladı.
Yapılan testlere sonucunda, jailbreak işleminin aslında iPhone performansına hissedilir ölçüde bir etki yaratmadığı ortaya çıktı! Yapılan test sonuçlarında sadece %1’lik bir performans farkı oluştu.
Bu küçük değişikliği günlük kullanım sırasında kullanıcının hissetmesi mümkün gibi gözükmüyor.
Ancak eğer jailbreak işleminden sonra çok fazla sayıda eklenti ve uygulama kurulması durumunda iOS‘in performansının gözle görülür ölçüde düştüğü gözlemlenebiliyor.
Yani kısaca, eğer iOS cihazınıza jailbreak yaptıysanız, kullandığınız eklenti ve uygulama sayısına dikkat etmeniz cihazınızın performansına doğrudan etki ediyor.
 
Durumu:
Çevrimdışı

ViperDanger

Kayıtlı üye
Katılım
15 Eyl 2012
Mesajlar
8,223
Tepkime Skoru
59
Konum
İstanbul
Exe Puanı
İsim
Mertcan
Teşekkürler