Jailbreak iPhone'u yavaşlatıyor mu?

kocog1u

ÜYE
Katılım
9 Nis 2013
Mesajlar
4,574
Tepkime puanı
38
Puanları
0
Yaş
22
Konum
Ankara


iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmı, jailbreak dünyasına henüz adımını atmamış olsa bile, jailbreaksiz yapamam diyenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak bir boyutta. Peki jailbreak iPhone yavaşlatıyor mu? Jailbreak iPhone performasına günlük kullanımda ne kadar etki ediyor?
iOS ağırlıklı içerik üreten bir YouTube kanalı, iOS kullanıcılarının merak ettiği jailbreak performansı etkiliyor mu sorusuna cevap aradı.
Jailbreak iPhone yavaşlatıyor mu?

Jailbreak yapılmamış iPhone, jailbreak yapılmış fakat etkinleştirilmemiş iPhone, jailbreak yapılmış ve çok sayıda eklenti yüklenmiş iPhone ve jailbreak yapılmış fakat az sayıda eklenti yüklenmiş iPhone’ları kıyasladı.
Testte iPhone 8 Plus ve iPhone X kullanan YouTuber, her cihazda tek tek GeekBench testi yaparak sonuçları topladı.
Yapılan testlere sonucunda, jailbreak işleminin aslında iPhone performansına hissedilir ölçüde bir etki yaratmadığı ortaya çıktı! Yapılan test sonuçlarında sadece %1’lik bir performans farkı oluştu.
Bu küçük değişikliği günlük kullanım sırasında kullanıcının hissetmesi mümkün gibi gözükmüyor.
Ancak eğer jailbreak işleminden sonra çok fazla sayıda eklenti ve uygulama kurulması durumunda iOS‘in performansının gözle görülür ölçüde düştüğü gözlemlenebiliyor.
Yani kısaca, eğer iOS cihazınıza jailbreak yaptıysanız, kullandığınız eklenti ve uygulama sayısına dikkat etmeniz cihazınızın performansına doğrudan etki ediyor.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt