Klanlar Oynamak İsteyenlere Oyun Hakkında Herşey !

enescakmak

ÜYE
Katılım
16 Eki 2008
Mesajlar
2,419
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Klanlar Nedir?

Klanlar Oyunu Tamamen Strateji Hesaplama ve Zamana Dayalı Tarayıcı Tabanlı Bir Oyundur.

Amaç Nedir?

Bu oyundaki amaç kendi birliğizle birlikte düşmanların köylerini kendi köyleriniz arasına katıp daha fazla köy almaya çalışmaktır.

En Çabuk Nasıl Gelişebilirim?

Çabuk gelişmek için yanınızdaki köylere askerlerinizle saldırıp hammaddesini alarak bina kademelerini arttırmanız gerekir. Ancak diğer oyuncularda aynı taktiği uygulayacağından askeri bol olan kazanır
.

Binalar ve özellikleri:

: Ana bina sayesinde yeni binalar yapılabilir ya da var olan binalar geliştirilebilir. Ana binanın seviyesi ne kadar yüksekse, yeni binalar o kadar çabuk yapılabilir. Bina yıkabilmen için ana binanın 15. seviyede olması gerekir.

: Kışlada piyade üretebilirsin. Kışlanın seviyesi ne kadar yüksekse birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.

: At çiftliğinizde süvari yetiştirebilirsiniz. At çiftliğinizin kademesi ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı birlik yetiştirebilirsiniz.

: Atölyede kuşatma silahlarını üretebilirsin. Atölyenin seviyesi ne kadar yüksekse, birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.

:


: Demircide yeni silahlar araştırabilir ve silahlarını geliştirebilirsin. Demircinin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar iyi silahlar geliştirebilirsin. Ayrıca araştırma süresi kısalır.

: İçtima meydanında savaşçıların toplanır. Bu merkezde saldırı emirlerini verebilir ve birliklerini kaydırabilirsin.

: Heykelde köylüler şövalyeye saygılarını sunarlar. Eğer şövalyen ölürse, burada savaşçılarından birini yeni şövalye olarak atayabilirsin.

:


: duncuların köyünün dışındaki sık ormandan odun keser. Bu odunları hem köyünü geliştirmek, hem de ordunu silahlandırmak için kullanabilirsin. Oduncunun seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok kalas üretilir.

: Kil ocağında işçilerin, köyünü kurmak için önemli olan kili çıkarırlar. Kil ocağının seviyesi ne kadar yüksekse o kadar çok kil çıkarılır.

: Demir madeninde, işçilerin savaşların sonucunu belirleyen demiri çıkarırlar. Demir madeninin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok demir üretilir.

: Çiftlik, birliklerini ve işçilerine yiyecek sağlar. Çiftliğini geliştirmezsen, köyün büyümez. Çiftliğin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar büyük bir nüfus beslenebilir.

: Depo sayesinde, köyünde üretilen hammaddeleri (odun, kil, demir) depolayabilirsin. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse, içinde o kadar çok hammadde depolanabilir.

: Gizli depo sayesinde, hammaddelerini güvenli bir şekilde düşmanlarından saklayabilirsin, böylece yağmalanmalarını önlersin. Casuslar, gizli deponuzda ne kadar hammadde sakladığınızı göremezler.

: Sur sayesinde düşman birliklerinden kısmen korunursun. Sur, köy savunmanı ve birliklerinin savunmasını arttırır.

Peki askerlerin özellikleri nelerdir?

: Hammadde toplamak için kolay basılır ve çok hammadde toplar ayrıca atlı asker savunması için bire birdir.

: Genel savunma puanları yüksektir, savunma askeri için çok önemlidir. Saldırıya göndermeyin çok yavaş gider saldırı gücüde çok değildir.

: Saldırı gücü bol olduğundan saldırı askeri için büyük önem taşır.

: Atlı ve genel savunma barındırır bu savunmaları kılıç ve mızraktan düşük olsada ikisini bir arada barındırdığı için değerli bir birimdir.

: En hızlı birimdir. Diğer köylerdeki askerleri ve bina kademelerini görmek için kullanılır. Fakat diğer köyün casusu yolladığımız casusun 2 katı kadarsa bütün casuslarımız ölür köyüde göremeyiz.

: Saldırısı çok yüksektir bol ganimet alır ve en hızlı birimlerden biridir saldırı ordusunda mutlaka bulunması gerekir.

: En iyi savunma ve saldırı birimidir. Savunma ve saldırı ordusunda bulunması önerilir.

: Duvarı yıkmak için kullanılır.

: Her türlü binayı yıkmak için kullanılır saldırı ve savunması yüksektir.

: En iyi birimdir ama her oyuncu sadece 1 tane basabilir. Savaşlarda bulduğu eşyalar herhangi bir birimin saldırı ve savunmasında +%30 yarar sağlar.

: Köyleri ele geçirmek için kullanılır. Yanında asker olmadan katiyen göndermeyiniz ! (Ard arda 5 kere gönderirseniz köyü alırsınız)
 
Toggle Sidebar
Üst Alt