KOR - 1. Bölüm [Yeni Senaryo]

#Umut Melih

Oku Atan Yayını Saklamasın!
MODERATÖR
Katılım
11 May 2013
Mesajlar
4,510
Tepkime puanı
169
Puanları
0
Konum
ANKARA
Önceki Senaryoma ara verdiğim için ona başlayana kadar bu şekilde devam edeceğim. İyi Okumalar.

KOR.jpg

Suadiye ile Bostancı arasında kalan sahil yolunu büyük bir süratle kat eden ve pırıl pırıl parlayan siyah bir Cadillac Bostancı'daki Adalar vapur iskelesinin önünde durdu. İskelenin girişinde bekleyenlerin gözleri ister istemez bu ihtişamlı arabaya kayıyordu. Arabadan önce koyu renk takım elbise giymiş iri kıyım bir adam indi ve etrafı dikkatlice inceledikten sonra arabanın içine doğru eğilerek bir şeyler söyledi. Bunun üzerine arabadan bir adam daha indi o da etrafı dikkatlice kontrol etti etraftaki meraklı bakışlar adamların davranışlarından dolayı iyice artmıştı.

S: -Fahri Bey bunlarda kim, arabada çok önemli biri var galiba gel de yakından bakalım.

Saadet Hanım ile kocası otuz yıllık devlet memuru Fahri Bey iskelenin yanındaki balıkçıdan balıklarını almış evlerine dönüyorlardı.

S: - Hadi ama Fahri gel de yakından bakalım çok merak ettim.

F: - Dur hanım gitmeyelim üstüm başım pek kılıksız sonra ayıp olur.

Fahri beyin bu sözleri üzerine karısı suratına kime ayıp olur dercesine baktı. Fahri bey onun bu soruyu soracağını anlamış olacak ki sözlerine bir açıklama getirmeye başladı.

F: -Öyle bakma hanım ben şanssız adamımdır şimdi arabadan benim amirlerden birisi iner rezil olurum maazallah...

Onlar aralarında konuşmaya devam ederken adamlardan biri arabanın kapısını iri cüssesini siper ederek açtı.

S : - Aman bütün tantana bu bacak kadar velet için miydi, bende önemli birisi çıkacak sandım hadi hadi yürü Fahri geç kaldık çocuklar kapıda kalacak.

Arabadan inen kişi 9-10 yaşlarında kumral sevimli bir erkek çocuğuydu. Adam ve çocuk hızlı adımlarla iskelenin yanında bekleyen şık bir tekneye binerek Büyük adaya gitmek üzere denize açıldılar.

C : -Mehmet abi biz neden vapurla gitmiyoruz vapur yolculuğu daha zevkli oluyor.

Çocuk sıkkın gözlerle Mehmet abisinin gözlerinin içine bakıyor, ondan gelecek cevabı bekliyordu.

M : -Aman Cem Bey herkes böyle güzel bir tekneyle yolculuk yapmak ister siz ise vapurla yolculuk etmek istiyorsunuz.

Evet herkes onun sahip olduğu ayrıcalıklara sahip olmak için can atardı, aslında Cem de bu durumdan bu seneye kadar hoşnuttu ama artık o da arkadaşlarıyla rahat bir şekilde oynayıp eğlenerek zaman geçirmek istiyordu. Ne de olsa o bir çocuktu ve nedenini anlayamadığı bu sıkı tedbirler onun sıkılmasına neden oluyordu.

Haziran ayının ortasındaydılar ve okullar o gün tatile girmişti. Cem adadaki evlerine gittiği için çok sevinçliydi adada şehirde olduğundan daha rahat ediyor bu yüzden yazın gelmesini ve adaya gitmeyi iple çekiyordu. Tekneyle yaptıkları yolculuk sırasında hafif hafif esen rüzgar kucağında taşıdığı deniz suyu taneciklerini Cem'in suratına çarpıyordu. Bu basit gibi görünen olay bile sanki bir cam fanus içinde yaşayan küçük Cem'i mutlu etmeye yetiyordu. Cem'in babası bir iş adamıydı ve çok zenginlerdi fakat özel bir okulda okuyan Cem'in bütün arkadaşları zengindi ama hiç birisi onun yaşadığı sıkı tedbirlerle yaşamıyordu Cem babasına kendilerinin farkını sorduğunda babası konuyu hemen değiştiriyor ve Cem'i atlatıyordu. Büyükada'ya artık iyice yaklaşmışlardı. Yan yana dizilmiş ihtişamlı köşkler artık net bir şekilde görülebiliyordu. Her biri başlı başına bir sanat eseri sayılabilecek bu köşkler çok zevkli mimarilere sahiptiler, iskeleden kalkan ve adanın dört bir yanını dolaşan faytonlar ise bir tablonun tamamlayıcı unsurları gibiydiler. İnsan bu tablo karşısında sanki zamanda bir yolculuk yapıyordu, şehirde köşklerin yerini artık zevksiz ve estetikten yoksun beton yığınları almaya başlamıştı, faytonlar ise yerlerini çoktan etrafı dumana boğan madeni canavarlara bırakmışlardı. Tekne kıyıya yanaşmıştı, kaptan teknenin halatını iskele babasına bağlarken etrafı da dikkatli bir şekilde inceliyordu.

Kaptan : -Buyurun efendim çıkabilirsiniz.

Kaptanın bu sözü üzerine Mehmet Cem'i kucağına aldı ve dikkatli bir şekilde tekneden indirdi.

C : -Mehmet abi ben bebek miyim ya bıraksana kendim ineyim senin yüzünden herkese rezil oluyorum.

M : -Ama küçük bey Allah korusun başınıza bir şey gelir, bir kaza olursa ben beyefendiye ne derim.
[BGCOLOR=rgb(247, 218, 100)][/BGCOLOR]
[BGCOLOR=rgb(247, 218, 100)]1. Bölümün Sonu.[/BGCOLOR]​

 

lil peep

ÜYE
Katılım
10 Eyl 2012
Mesajlar
352
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
30
Başarılı olmuş devamını 4 gözle bekliyorum.
 

#Serkan

ÜYE
Katılım
29 Haz 2015
Mesajlar
12,247
Tepkime puanı
324
Puanları
0
Yaş
19
Konum
Konya
Yeni çalışma çok başarılı, devamını diliyorum.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt