KOR - 2. Bölüm

#Umut Melih

Oku Atan Yayını Saklamasın!
MODERATÖR
C : -Mehmet abi ben bebek miyim ya bıraksana kendim ineyim senin yüzünden herkese rezil oluyorum.

M : -Ama küçük bey Allah korusun başınıza bir şey gelir, bir kaza olursa ben beyefendiye ne derim.

KOR2.jpg

Cem ne derse desin bu durumun değişmeyeceğini bildiği için üstelemekten vazgeçti ve onları evlerine götürecek olan faytona doğru yürümeye başladı. Evleri adanın yüksek kesimine kuruluydu adanın en büyük köşklerinden birisi olan bu evin gerçektende doyumsuz bir manzarası vardı. Köşkün çok büyük bir bahçesi vardı, bahçenin etrafı demir parmaklıklarla çevriliydi. Köşkün ana giriş kapısı ise köşkün ihtişamına yakışır nitelikteydi. Faytonun geldiğini gören kapıdaki iki görevli hızla kapıyı açmaya başladılar, fayton içeri girerken iki görevlide saygılı bir şekilde faytondaki Cem'e ve Mehmet'e selam verdiler ve tekrar görev yerlerine döndüler, oğlunun geldiğini anlayan Yasemin Hanım dışarıda sabırsızlıkla onu bekliyordu.

Yasemin Hanım 45 yaşında ince yapılı hoş bir bayandı, Cem annesine annesi de Cem'e son derece düşkündü. Cem'in babası işleri çok yoğun olduğu için ailesine yeterli zaman ayıramıyordu bu yüzden Cem ve annesi birbirlerine sıkıca bağlanmışlardı. Yasemin hanım uzun bir tedavi süreci geçirdikten sonra hamile kalabildiği için Cem'in doğumu onları muazzam bir şekilde mutlu etmişti. Cem faytondan iner inmez koşarak annesinin kucağına atladı ve annesine sımsıkı sarıldı.

-Seni çok özledim anne, bir daha beni bırakıp gitme ne olursun.

Yasemin hanım hastalanan kayın validesini görmek için bir haftalığına İzmir'e gitmişti. Cem ise bu bir hafta boyunca Ulus'taki evlerinde dadısı ve evdeki diğer hizmetlilerle birlikte kalmıştı. Babasını bu bir hafta boyunca ancak 3 kere görebilmişti.

Babası Dilaver bey çok yoğun çalışıyordu. Ama babası arkadaşlarının babasından farklıydı bu farkın ne olduğunu henüz anlayamamıştı ama bir gün elbette öğrenecekti.

-Bırakmam oğlum bir daha hiç bırakmam seni, anlat bakalım neler yaptın ben yokken, hem karneni göstermeyecek misin bana?

-Aaaa evet karnemi unutmuşum ben, Mehmet abi nereye koydun çantamı?

-Odanıza koydum küçük bey isterseniz hemen gidip getireyim.

-Sen dur ben gider alırım.

-Hazır odana çıkmışken kıyafetlerini de değiştir oğlum.

-Tamam anne.

Cem hızla odasına çıkarken Yasemin hanımda başıyla Mehmet'e yaklaşmasını işaret etti.

-Anlat bakalım Mehmet ne yaptınız hafta boyunca bir yaramazlık oldu mu?

[BGCOLOR=rgb(184, 49, 47)]2.Bölümün Sonu.[/BGCOLOR]
Zombiler İstanbul'da Senaryosunun ileriki bölümlerde geçen mekanda ki eski oturan kişiller. İleri ki sezonlarda hikaye bu köşkte geçecek.

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt