Lazer Göz Ameliyatı Yaptırmış Birinden Tavsiyeler :))

cilaaa

ÜYE
Katılım
24 Ocak 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
izmir
Öncelikle herkese merhaba. Uzun seneler boyunca gözlük kullanmış ve bundan BIKMIŞ biri olarak uzun zaman önce yaptırmış olduğum lazer göz ameliyatı ile ilgili bilgiler paylaşmak istedim. Amacım herkes için kısa bir referans olabilmek. Yazıda 8 yıl önce yaptırdığım Lazer Göz Ameliyatı hakkında bir ön değerlendirme ve tavsiyeler yer alacak. Yıllar boyunca düzgün bir güneş gözlüğü kullanamamış, yağmurda doyasıya yürüyememiş, istediği gibi özgürce ve performanslı bir şekilde spor yapamamış biri olarak lazer göz ameliyatını herkese tavsiye ediyorum. Lazer Göz Ameliyatı yada halk arasında daha çok kullanılan adıyla "Göz Çizdirme" ameliyatı olmadan önce bende çok fazla araştırma yaptım. İnternetten olsun, çevremde Lazer Göz Ameliyatı yaptırmış arkadaşlarım olsun birçok insana danıştım, bilgi aldım ve baya baya konu hakkında detayları öğrendim. Neticede göz, ihmale şakaya gelmez. Öncelikle şunu söylemeliyim araştırma, soruşturma aşamalarında bana bir sürü kişi "yaptırma kör olursun, neden doktorlar gözlük takıyor, neden göz doktorları lazer olmuyor…vs falan filan" birsürü laf, söz söylediler. Korku ortamı yaratmak konusunda bizim insanımızdan daha iyisi yok. Yaklaşık 8 sene önce bu ameliyatı yaptırmış biri olarak söyleyebilirim ki, İYİ Kİ YAPTIRMIŞIM, İYİ Kİ YAPTIRMIŞIM, İYİ Kİ YAPTIRMIŞIM. Kesinlikle korkacak birşey yok. Bence "Felaket Tellallarına" (ki bu benim kişisel görüşüm ve bazı insanlar maalesef yapıları gereği böyle) fazla kulak asmayın derim. Tabi bu benim şahsi fikrim. Memnun olmayanlarda olabilir ancak işinin ehli bir doktor ve kurum tarafından uygulandığı taktirde Lazer Göz Ameliyatı ile kişiler gözlük ve kontakt lensten kurtulabilir. Doktorunuz tecrübeli ve işini iyi biliyorsa, hastane iyi bir hastaneyse, kullanılan ekipmanlar ve lazer aleti günümüz teknolojisinin gerisinde değilse kesinlikle memnun kalmamanız gibi bir olasılık yok diyebilirim. Tüm bu özelliklere sahip doktorları ve hastaneyi nerede bulacağız derseniz; onuda yazının sonunda söyleyeyim.

Merak edenler için özetlemek gerekirse genel olarak kullanılan alet ve lazerden daha çok, kornea tabakasına uygulanan işlem bu lazer operasyonlarının adlarını ve farklarını oluşturuyor. Benim bildiğim teknikler Relex Smile, Lasik, Excimer Lazer, PRK No-Nouch, WaveFront, Femto Lasik, Lazer Presbyond… Ben Araştırma yaparken ençok bu teknikler karşıma çıktı ve yaptıran birçok kişininde bu tekniklerle ameliyat olduğunu gördüm. Bazı teknikler uzak görüş kusurlarının düzeltilmesinde, bazıları yakın görüş kusurlarının düzeltilmesinde, bazıları da uzak, yakın ve astigmat tedavisinde kullanılıyor.
Biraz açıklama olması için size şöyle anlatayım. Mesela korneada kapak (Flep) kaldırılmadığında PRK, No Touch,
korneada küçük bir kapak kaldırıldımı Excimer Lazer, Lasik (Bu teknik 2. nesil, ben bu teknikle tedavi oldum),
korneada küçük kapakçık kaldırılmadan mikro bir kesi ile uygulandımı Relex Smile (Bu Teknik 3. nesil, Ben yaptırırken olsaydı Benim tercihim bu olurdu) olarak adlandırılıyorlar.

Kimi teknikte uzak, yakın ve astigmat düzeltilebilirken kimi teknikle presbiyopi, yakın görüş kusurları tedavi edilebilmekte. Sizin göz rahatsızlığınız, görüş kusurunuz ne ise ona göre bir teknik belirleniyor. Çok detaylı bir göz muayenesi ve yapılan ölçümlerin ardından ameliyatınız için gereken tüm veriler derleniyor ve doktor tarafından uygulanacak tekniğe karar veriliyor.

Tüm tekniklerin avantaj ve dezavantajları mevcut. Bazı teknikler ince kornealı bireylere uygulanamamakta, onun yerine Uzman göz Hekiminiz sizin için en uygun lazer göz ameliyatını seçmekte ve başka teknikler devreye girmekte. Bu konuda ben doktoruma güvendim ve bence de benim durumum ve göz yapım için en iyi teknik uygulandı (Lasik). Bu konuda çok memnunum. Ben ameliyatı olduğumun ertesi günü cam gibi görmeye başladım, doktorumun bana verdiği damlaları aksatmadan kullandım ve süper hızlı bir şekilde iyileştim diyebilirim. Ameliyatın ertesi günü uyanır uyanmaz balkona koşup uzaklara bakıyordum ve görebildiğim her şeyi ilk okuma öğrenen çocuklar gibi okumaya çalışıyordum. O gün ki mutluluğumu anlatamam. Artık mükemmel keskinlikte görüyorum. Aradan 8 sene geçti halen bir bozulma yada görüş kaybı yaşamadım. Bu konuda araştırdıkça gördüm ki en iyi hekimler, teknik ve uygulama yapılan yer bence İzmir'deki hastaneler. Lazer göz ameliyatları konusunda yurtdışından birçok hastanın da tercih ettiği hastaneler İzmir'de. Hatta ben ameliyat sonrası kontrol için gittiğim gün Londra'da bir kliniğe girdiğimi sandım. Bu turist kafilesi ne alaka derken öğrendim ki, o gün İngiltere'den gelen bir çok yabancı hastanın ameliyatı yapılacakmış.

Gelelim Lazer Göz Ameliyatı Olacaklara Tavsiyeler kısmına. Araştırın, sorun, soruşturun ve kendinize göre içinize en çok sinen yere karar verin ancak ben Lazer Göz Ameliyatı Olacaklara Bu Cerrahi Tıp Merkezini Öneriyorum : netgoz Tercih sizin. istediğiniz yere ameliyat olabilirsiniz ancak Netgöz'e ücretsiz bir ön görüşme ile görünmenizi tavsiye ederim. Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi için diyebilirim ki kesinlikle pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Ameliyat öncesi bilgilendirmeler, yapılan ileri tetkikler, doktorların tecrübesi, her açıdan mükemmel. Benim gibi araştırmacı ve titiz birine o kadar güzel anlattılar, o kadar güzel ilgilendiler ve korkularımı bertaraf ettiler ki anlatamam. Kafamda tek bir şüphe kalmadan, doktoruma, hastaneye ve personele(ki bence çok önemli, yardımcı olan personel çok ilgiliydi ve insana rahatlık veren, işini iyi yapan elemanlardı) tamamen güven duyarak ameliyat masasına yattım.
Bu arada benim teknikleri araştırırken esas olarak faydalandığım site: Lazer Göz Ameliyatı. Lazer Göz Ameliyatı konusunda aklınıza takılanları ve tüm teknikleri tek bir sitede derlemişler girip incelemenizi tavsiye ederim : lazergozameliyati.com
Sağlıklı net bir görüş kazanmanız, gözlüklerinizden ve kontakt lenslerinizden kurtulmanız dileğiyle.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt