macOS Sierra Yeni MacBook Pro'yu Ele Verdi!

El Patrón

ÜYE
Katılım
12 Ocak 2014
Mesajlar
15,037
Tepkime puanı
10
Puanları
0
Konum
Ankara

Apple'ın WWDC 16 etkinliğinde yeni MacBook Pro modellerini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Apple ürün tanıtımı yerine yazılıma odaklanmış ve yeni MacBook Pro beklentileri başka bahara kalmıştı.
WWDC 16'da Mac'in işletim sistemi OS X'in ismini macOS olarak değiştiren Apple, etkinlik sonrası geliştiriciler için macOS Sierra Beta 1 sürümünü indirime sundu. macOS Sierra Beta 1'de ortaya çıkan kodlar sayesinde yeni MacBook modellerinin özellikleri belli oldu.macOS Sierra
'da; kHIDUsage_LED_BatteryLow, kHIDUsage_LED_BatteryOK, kHIDUsage_LED_CameraOn, kHIDUsage_LED_DoNotDisturb, kHIDUsage_LED_EqualizerEnable, kHIDUsage_LED_Forward, kHIDUsage_LED_Mute, kHIDUsage_LED_NightMode, kHIDUsage_LED_Stereove kHIDUsage_LED_SurroundOn kodları yer alıyor. Peki, bu kodlar neyi işaret ediyor?

Kodlarda gördüğünüz üzere LED kelimesi bulunuyor. Bu kodlar MacBook Pro'nun LED bar ile geleceğini kanıtlıyor. Klavyenin üst bölümüne yerleştirilmesi beklenen OLED panelin bildirim çubuğu olarak kullanıması bekleniyor. Yani klavyenin üstündeki OLED bar sayesinde sistem kısayollarına ulaşabileceksiniz.Bir diğer sızan kod ise Biometric parametreleri ile ilgili. Apple'ın yeniMacBook Pro modellerinde TouchID'ye yer vermesi bekleniyor. Ancak bunun nasıl işleyeceği hakkında 2 farklı tahmin var. Bunlardan biri iPhone'un TouchID'si ile kullanılması ikincisi ise direkt olarak MacBook Pro'nun üzerine TouchID eklenmesi. Bakalım Apple hangi yolu tercih edecek?

 
Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt