Novagun artık cepte

Katılım
10 Haz 2012
Mesajlar
14,029
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Konum
Istanbul
Türk oyun stüdyosu Consala yine bir ilke imza atıyor. Çokça beğeni toplayan aksiyon oyunu Novagun, artık cepte!

Merhaba kaptan! Dünyamız büyük bir tehlike altında, insanlar çaresizlik içinde saklanmaya çalışıyorlar. Milyarlarca insan için gidilecek hiçbir yer yok. Kimileri yer altının derinliklerine kaçıyor, umutsuzluk içinde mağaralar ve kullanılmayan maden ocakları arıyor ya da denizaltılarla denize açılıyorlar. Diğerleri öldürücü, kayıtsız bir taşkınlık içinde yağmalayıp yıkıyorlar. Çoğu insan, asık ve şaşkın yüzlerle, yalnızca oturup sonu bekliyorlar.

Başlarını kaldırdıklarında, yukarıda, gökyüzüne kazınmış, dev bir ışık süzmesi görülüyor. İnce, yumuşak ışınımlı bir bulutsu olarak başlayan şey günden güne şişerek, uzay boşluğunda kaynayan bir gaz girdabına dönüşmüş. Buhardan bir izin doruğunda karanlık, şekilsiz, tehditkar bir yumru görülüyor. Kuyruklu yıldızın küçük tayfası, muazzam yıkıcı gücünü saklıyor. Saatte 65000 kilometre yani saniyede yaklaşık 20 kilometre gibi korkunç bir hızla, dünyayı ses hızının yetmiş katı bir hızla vuracak bir trilyon tonluk kaya yaklaşıyor.

İnsanlık sadece seyrediyor ve bekliyor. Kaçınılmaz sonun farkında olan bilimciler teleskoplarını çoktan bırakmışlar ve bilgisayarlarını kapatıyorlar. Felaket üzerine yapılan sayısız simülasyon hala fazlasıyla belirsiz, ulaşılan sonuçlar ise halka açıklanamayacak kadar korkutucu. Kimi bilimciler yurttaşlarına göre üstünlük elde etmek için teknik bilgilerini kullanarak ayrıntılı hayatta kalma stratejileri geliştirmişler. Kimileri de gerçek bilimci rollerini en son ana dek sürdürerek felaketi mümkün olduğunca yakından gözlemleyip, verileri dünya gezegeninin derinliklerine gömülü zaman kapsüllerine aktarmayı planlıyorlar. Hala hayatta kalma ihtimali olabilecek birkaç kişinin varlığını düşünerek, gelecek kuşaklar için…

Çarpışma anı yaklaşıyor. Tüm dünya da milyarlarca insan korkuyla günleri sayıyor.
Kurtulmayı bekleyen insanlar, uzay mekiklerinde yerlerini alarak, bir bilim adamı ile dünyadan ayrılmak istiyorlar. Dünya’daki yaşam şartlarının aynısını insanlara sağlayabilecek uzak bir gezegene…


[video=youtube;zv9-Jb_4V5E]http://www.youtube.com/watch?v=zv9-Jb_4V5E[/video]

Sosyal oyuncular, aksiyon severler bu kez kozlarını uçsuz bucaksız NovaGun uzayında paylaşıyor. İki tip silahınız var. Atıcılar ve cephanelerden oluşan silah sisteminiz ve kalkanları delip geçen novagun silahı. Karşınıza çok ilginç tasarımlarıyla düşman uzay gemileri çıkabilir ve bir anda etrafınızı sarabilirler. Tetikte olmakta fayda var. Ayrıca başka bir kullanıcının uzay gemisi de pekala size saldırabilir ve geminize yeterince zarar verdikten sonra o yıllardır biriktirdiğiniz değerli toryum hazinenizi yağmalayabilir.

Siz en iyisi bir filoya katılın ve yardımlaşarak ortaklaşa gelişin. Yoksa bu engin uçsuz bucaksız karanlık sonsuzlukta başınıza neler gelir kim bilir? Filonuzla beraber yol alırken uzayın derinliklerinde terkedilmiş ama oldukça ihtişamlı ve gezegene yakın büyüklükte uzay gemilerine rastlayabilirsiniz. Bu devasa gemilere karşı yapacağınız toplu savaşı kazanırsanız geminin kontrolü size geçecek. Kendi silah teknolojileriniz ve dronlar ile ana gemilerinizi donatıp savaşlarda bir üs olarak kullanabilecek ve üzerlerindeki bir dağ büyüklüğünde olan silahları kontrol edebileceksiniz.

Novagun, Consala'nın 3. oyunu.

Oyun uzay gemisi modellerinden müziğine kadar %100 Türk gücü ve sermayesi ile 7 kişilik ekip tarafından 5 ayda yapılmış. Desktop versiyonu 1 yıldır oynanan oyun, iOS cihazlarda oynanacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Oyunda Türk tarihinden ve kültüründen isimler de kullanıldı. Örneğin yardımcı kaptan Kanuni'den esinlenilerek çizildi. Ünlü Türk bilim adamları oyunda değişik aşamalarda size görev vermek için karşınıza çıkabilir.

iPad / iPhone download linki: http://bit.ly/WQe5h5
Novagun Facebook: http://www.facebook.com/NovaGunGame
Conosla Games Twitter: http://twitter.com/consalagames
 
Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt