Oynanış Gündemi - 8.19 planları, gurur tablosu, şampiyon güçlendirmeleri

Durumu:
Çevrimdışı

Ecthelion

Kayıtlı üye
Katılım
19 Nis 2013
Mesajlar
544
Tepkime Skoru
59
Yaş
27
Konum
İzmir
Exe Puanı
İsim
Goktug
Herkese selam,

Bilgilendirme

Bu yazılarımızda genellikle henüz oyuna geleceği kesinleşmemiş, gelecek için yaptığımız çalışmalardan veya planlardan bahsediyoruz. Yaptığımız çalışmanın son hali, çalışmalarımız sırasında neler keşfettiğimize göre değişebilir ve bahsedilen proje gecikebilir veya tamamen durdurulabilir. Eğer bu türden yazılar yayımlandığında hemen haberdar olmak isterseniz bizi
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
adresinden takip edebilirsiniz.

8.19 hakkında biraz daha bilgi

8.19 için gözden geçirdiğimiz birkaç diğer şey hakkındaki düşüncelerimiz şöyle:

  • Janna - Geçen hafta da belirttiğimiz gibi, pasifinin normal saldırı ve W hasarına yaptığı katkıyı arttırmayı test ediyoruz. Bu hafta biraz daha büyük bir güçlendirmeyi (sadece oyunun ileri safhaları yerine tüm seviyelerde %35) denesek de giderek artan değerlere geri dönebiliriz. Bu değişikliğin sağlayacağı gücü tam olarak ölçmek istiyoruz.
  • Kog'Maw - Kog'Maw'ın Q'sunun zırh ve büyü direnci eksiltme etkisini arttıracak değişiklikler test ediyoruz. Buradaki amacımız onu tanklara karşı biraz daha güçlü bir seçim haline getirmek. Kendisi şu anda biraz zayıf olduğu ve geçmişte hep bu yönüyle öne çıktığı için, tanklara karşı sahip olduğu etkiye biraz daha odaklanmanın değerli olacağını düşündük.
  • Thresh - Oyunun erken safhalarındaki uzun süreli takas/avlama durumlarında Thresh'i biraz daha güçlendirmek; ancak bunu bütün gücüyle saldırdığı anlardaki gücünü arttırmadan yapmak istiyoruz. Dolayısıyla Q mana bedelini ve bekleme süresini azaltmayı test ediyoruz.
  • Nunu - YG dizilimleri diğer tank dizilimlerine göre epey zayıf göründüğünden, bunları biraz güçlendiriyoruz. Buradaki hedefimiz tank dizilimlerinin gücünü biraz arttırmak ve YG tarafında dikkatli davranarak bunun tercih edilen tek dizilime dönüşmesini engellemek.
Kassadin

Kassadin de gözden geçirdiğimiz şampiyonlar arasında; ancak onun değişiklikleri muhtemelen 8.20 Yaması'yla gelecek. Muhtemelen Q'sunun hasarını veya E'sinin YG oranlarını biraz azaltarak rüzgârı arkasına aldığı durumlarda şu anki kadar baskın hale gelmemesini sağlayacağız. Çünkü oyunun erken safhalarında azalan ulti bekleme süresi sayesinde böyle durumlara artık daha kolay gelebiliyor. Tabii bu değişiklikleri henüz test etmediğimizden, çalışmalarımız devam ettikçe daha farklı bir yaklaşıma yönelmemiz olası.

Uzay Serüveni Sıralamaları

Eğer hâlâ görmediyseniz, Uzay Serüveni gurur tablosunu hem bölge bölge hem de genel olarak ilk 10 sırayı gösterecek şekilde, düzenli olarak paylaşıyoruz.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


Oyuncuların bu skorları elde etmek için kullandığı farklı takım kompozisyonlarını görmek özellikle hoşumuza giden bir durum. Başlarda sık sık birden fazla Yasuo seçiliyordu. Son zamanlardaysa 1 Sona/4 Jinx gibi yeni kompozisyonların epey güzel sonuçlar aldığını görüyoruz.

Neden her zaman şampiyonların kimliklerini belirleyen yönlerini güçlendirmiyoruz

Geçen hafta Janna'nın normal saldırılarını ve W'sunu güçlendirmekten bahsettiğimizde, birçok kişi neden savunmaya/korumaya yönelik yönlerini değil de hasarını güçlendirdiğimizi sordu; sonuçta oyuncular şampiyonu bu yönleri için seçiyor. Şampiyonları güçlendirirken genellikle kimliklerini belirleyen yönlerini hedef alarak, farklı şampiyonlar arasında çeşitlilik oluşturmaya ve var olan çeşitliliği korumaya çalışıyoruz. Tabii bazı durumlarda bu güçlü yönleri daha da güçlü hale getirmek diğer sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Janna'ya çok fazla savunma ve kalkan veya Soraka'ya çok fazla iyileştirme eklemek, korudukları takım arkadaşlarının biraz fazla güvende olmasıyla sonuçlanabilir. Bu da uzun süreler boyunca düşük etkileşim ve önem barındıran bir oynanış ortaya koyabilir. Bu da böyle şampiyonları güçlendirmek istediğimizde farklı yönlerine odaklanmamızı gerektiriyor. Son dönemde suikastçılara gelen bazı güçlendirmelerde de benzer bir durum oluşmuştu. Karakterleri bir hedefi çabucak ortadan kaldırma becerileri üstüne kurulu olsa da bu, anlık hasarlarını arttırmayı her zaman doğru karar haline getirmiyor. Rengar'ın ulti bekleme süresi ve hedeflere erişimine odaklanmamız veya Kha'Zix'in W'sunun yavaşlatma yüzdesini arttırmamız bu yaklaşımımıza örnek olarak gösterilebilir.