Oyun Yetkilileri Kimlerdir ve Görevleri Nelerdir?

Melih K.

ÜYE
Katılım
27 Ocak 2013
Mesajlar
1,554
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Konum
root
Merhaba,

"Jadde oyun yönetimi kimlerdir?", "Görevleri nelerdir?", "Ünvanları ne anlama gelmektedir?" gibi bir çok soruya açıklık kazandırmak ve sorunlarınız en etkili çözümlere ulaşması için hangi kişilerden yardım alınması gerektiğini açıklamak istiyoruz.

PL - Proje Lideri

Proje liderleri, sorumlu olduğu oyun ile ilgili her türlü konudan 1. derecede sorumlu olan kişilerdir. Oyun ile ilgili her konuda son söz sahibidir.HGM-GM-HVGM-VGM, forum admin ve modaretorlerinden oluşan bir ekiple çalışır. Geliştirici firma ile ilişkiler, oyuna gelecek olan eklenti ve geliştirmeler, pazarlama, reklam ve sponsorluk çalışmaları, etkinlikler ve hizmet kalitesinin arttırılması gibi konular ile ilgilenir. Proje liderleri, şirket üst yönetimine karşı sorumludurlar.

HGM - Head Game Master

Head GM’ ler oyun içi işleyişten sorumlu kişilerdir ve oyun için en yüksek yetkiye sahiptir.. Görevli oldukları oyunun proje liderine karşı sorumludurlar.GM-HVGM-VGM, forum admin ve moderatörlerinden oluşan bir ekip ile çalışırlar.

Oyun içi işleyişin sorunsuz ilerlemesini ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile altında çalışan ekibin kordinasyonu ve işlerin takibi ile ilgilenir. Oyun kurallarının belirlenmesi gerektiğinde değiştirilmesi, oyun duyurularının yapılması, etkinliklerin uygulanması ve takibi, websitesi, forum, rehber gibi alanların güncel tutulması, ticketların cevaplanması, sorunların tespiti ve raporlanması gibi konular HGM sorumluluğundadır.

Ayrıca HGM’ ler oyunun global sunucularını takip eder, oyunun gelişimi için öneriler hazırlar ve pazarlama stratejileri geliştirerek bunları rapor halinde üst yönetime sunarlar.

GM - Game Master

HGM’den sonraki oyun içindeki en yetkili kişidir ve HGM’e bağlı olarak çalışırlar. HVGM-VGM, forum admin ve modaretörlerinden oluşan bir ekiple çalışırlar.

Belirlenen etkinliklerin yapılması, oyun içi düzenin sağlanması, ticketların cevaplanması, oyun rehberinin hazırlanması ve forumların güncel tutulması GM sorumluluğundadır.
GM’ler oyun içinde en aktif , oyuncularla direkt temas halinde olan, üst seviye oyun bilgisine sahip sınırlı yetkili yöneticilerdir ve oyuncular ile üst yönetim arasında köprü vazifesi görürler.

GM’ler oyundaki gelişmeleri, oyuncu isteklerini, varsa hataları, test sonuçlarını sürekli olarak üst yönetime raporlar hazırlayarak bildirirler.

HVGM - Head Vice Game Master

HVGM direkt olarak GM’ lere bağlı çalışan VGM ekibinin sorumlusudur ve VGM’ler ile GM’ler arasındaki bağlantıyı sağlarlar.

Tüm VGM sorumlulukları HVGM’ler için de geçerlidir. İyi derecede oyun bilgisine sahip, iletişim gücü yüksek gönüllü oyuncular arasından seçilirler.

VGM - Vice Game Master

GM ve HVGM’e bağlı olarak çalışırlar. İyi derecede oyun bilgisine sahip, iletişim gücü yüksek gönüllü oyuncular arasından seçilirler.

Temel görevi GM’lere ve oyunculara yardımcı olmaktır. Etkinlik uygulamalarından oyun içi testlere kadar bir çok alanda görevlendirilebilirler.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt