• Merhaba değerli ForumExem Üyeleri,
    Forumumuzda altyapı değişikliği yaptık. Kusursuz bir forum deneyimi için sizlere ihtiyacımız var. Forumda bulunan hataları özel mesaj olarak şu adminlerimize iletmeniz yeterli olacaktır;
    Özel Mesaj Gönder

PlayStation 5’in 2020’de Piyasaya Sürülüceği Duyuruldu

Durumu:
Çevrimdışı

Kurtuvaz

Renkli Tag
Yükseklerden uçmaya devam...
Site Yetkilisi
Müsteşar
Etkinlik Sorumlusu
Şampiyon Üye
Katılım
May 18, 2014
Mesajlar
5,826
Beğeniler
1,068
ExePuan
1881
ExeCoin
İsim
M E L 1 H
#1
PlayStation 5’in 2020’de Piyasaya Sürülüceği Duyuruldu

Kuşkusuz Sony PlayStation 5 zihinlerimizi her yönden etkileyecektir: oyunlar, grafikler, ses, yazılım ve daha fazlası. Şimdiye kadar gördüğümüz her sızıntı ve rapor Sony’nin PS5’te gerçekten özel bir şey üzerinde çalıştığını, bu nesildeki baskınlığının bir sonraki süreçte takip edilmesini sağlayacak bir şey üzerinde çalıştığını gösteriyor.Bu, Microsoft’un bir sonraki Xbox’ını scalping anlamına gelirken, Scarlett’i, Xbox Two makarasının çeşitli versiyonlarını bırakan bombastik bir dizi darbeyle kodladı.Tabii ki, böyle etkileyici bir liste donanım, özellikler ve gelen oyunlar ile, bir konsol lansmanı için daha önce hiç görmediğiniz bir hype beklemesin. Her şey gelecek yıl ya da öylesine başa gelmeli ve tam olarak burada neler olduğuna tam ve kapsamlı bir göz atalım.PlayStation 3, 2006 yılında ortaya çıktıktan ve 2013 yılında PlayStation 4 tarafından takip edildikten sonra, PlayStation 5’in 2020 civarında piyasaya sürüleceği aylarca yayıldı.Sony Interactive Entertainment America’nın Başkanı ve CEO’su Shawn Layden tarafından yapılan ve 2018’de “E3’te yeni bir donanım duyurusu olmayacağını” belirten ve daha sonra piyasaya sürülme tarihinden daha erken bir tarihte göründüğü bildirildi.Ancak, 22 Mayıs 2018’de, Sony Interactive Entertainment CEO’su John Kodera, The Wall Street Journal’a 2021’den önce PS5 olmayacağını doğruladı ve yakın bir PlayStation 5 sürümü için umutlar yarattı.O zamandan beri, Sony düşüncelerini değiştirdi gibi görünüyor. Xbox Two aka Xbox Scarlett bir 2020 lansmanı için kullanıldıysa, PS5 lansman tarihi Noel 2019’dan önce ayarlanmış gibi görünüyor. Sony’nin E3 2019’dan çıkarmasının nedeni bu mu? Olabilir…Sony’nin yöneticilerinin ne dediği önemli değil, tüm işaretlerin PlayStation 5 için 2019 lansmanına işaret ettiğini düşünüyoruz. Microsoft’u kesinlikle yenmek isteyeceklerdir. 2019’da değilse, o zaman kesinlikle 2020 – bazı analistler PS5’in E3 2020’de Xbox Two’ya karşı çıkacağını düşünüyor.PlayStation 5 tüm dengeleri bozmaya geliyor!
Ruthenic Cookie’nin aktardığı bilgilere göre PS5‘in tam bir oyun canavarı olacağını belirtiliyor. Yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceğini belirten RuthenicCookie, PS5’in etiket fiyatının ise 500 dolardan başlayacağını da vurguluyor.

Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen kısıım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPS, PS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark. Bu sebepten dolayı PS5’in fiyatının 500 dolar bandında olacağı zaten tahmin ediliyordu.

CNN
 
Üst