Prison Architect

Reklam Alanı #5

Katılım
17 May 2014
Mesajlar
1,048
Tepkime puanı
21
Puanları
0
Konum
Alanya
Prison Architect Kısa İncelemesi
Daha önceden de söylediğimiz gibi seneler önce çıkmasına rağmen gerek çeşitli yayın platformlarından yayın yapan yayıncılar olsun, kimseye haber etmeden kendi kendine gizli gizli oynayanlar olsun şu günümüzde bile oynanmakta. Belirli bir fon, işçi ve materyalle başladığınız oyunda en kısa sürede ceza evinizi inşa edip mahkumları içeri almalısınız. Zaman geçtikçe istekleri artan ve değişen mahkumların isteklerini karşılamalı ve hepsine kulak vermelisiniz yoksa 100 dolardan kaçınayım derken binlerce dolardan olabilirsiniz.

Gel Gelelim İşe Yarayacak Bilgilere
Olabildiğince resim destekli anlatmaya çalışacağım çünkü görsel olarak anladığınız zaman unutmayacağınız kanaatindeyim. Öncelikle biraz bahsetmek gerekirse şöyle özetleyebiliriz. Bir müdürsünüz ve ceza evi yönetiyorsunuz. Bu yönetim işi de tabi ki evraklar ve raporlar üzerinden oluyor. Şimdi gelelim şu raporların içeriğine.

Öncelikle İlk Raporumuz Alım Menüsü:

Prison Architect Alım Evrakları Bölümü
Bu menü daha iyi anlaşılması için kırmızı ve sarı dikdörtgenler içine alınmış iki bölümden oluşmakta. İlk kısım sarı dikdörtgene gelecek olursak Kategori bölümünden hangi seviyede mahkum alınacağını seçmektesiniz. Oran bölümünden ise seçtiğimiz seviye mahkumların ne oranda geleceğini seçmekteyiz. İsterseniz Üst düzey mahkum oranını %100 oranına çekerek tamamen Yüksek Düzey Ceza Evi yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum bu ama unutmayın ki Yüksek düzey mahkum Yüksek Düzey Güvenlik Önlemi ister.

İhtiyaçlar Menüsü:

Prison Architect İhtiyaç Evrakları Bölümü
Bu menüde ise tam olarak mahkumların sizden ne istediğini gösteren bölüm. Sarı göstergeler görmezden gelinebilir isyan ya da herhangi bir kızgınlığın doğumuna neden olan göstergelerden değildir fakat yine de göz önünde bulundurmalısınız. Turuncu ise tam ortada olan kriterdir. Kızgınlığın artmasına neden olur ve kırmızıya doğru yol alması çok kolaydır. Kırmızı ise her gün kızgınlığın artmasına ve bir zamandan sonra ise isyana neden olur. Yeşil ve Mavi istediğimiz iki renktir. Mavi renkli gösterge o an ihtiyacın karşılandığını, Yeşil gösterge ise o ihtiyaçtan oldukça memnun olunduğunu gösterir.

eğer filtrelemek isterseniz de sağ alt taraftan Mahkum Kategorisi bölümünden istediğin mahkum türüne göre ihtiyaçları görebilir ve en detayına inerek bütün mahkumlarınızı mutlu etmeye çalışabilirsiniz.

Asla unutmayın burası bir ceza evi ve suçlu oldukları için buradalar. Hepsini mutlu etmeye çalışırsanız bir zamandan sonra firarlar ve ölümler başlayacaktır.
Programlar Menüsü

Prison Architect Program Evrakları Bölümü
Bu menümüz ise İyi İnsan olmak isteyen mahkumlarımız için ayrılmış olan menüdür. Ceza eviniz bir zamandan sonra Gelir Gider dengesi bozulacak ve günden güne zarar etmeye başlayacaksınız işte bunun engellenmesinde en önemli etken de Programlar menüsüdür. Diyelim ki oyunda ilerlemeniz gözle görülür dereceye ulaştı ve artık zarar ediyorsunuz. İşten Çıkartma yapmak zorundasınız peki çıkan işçilerin yerine kimler geçecek? Evet, doğru cevap Mahkumlar! Daha az ücret, daha az isyan ve kavgaya destek olması da cabası fakat riskli bir durum var. İçeriye yasa dışı malzemeleri sokma. Kontrolü kaybetmemelisiniz. Atölye, Mutfak ve daha birçok yerde çalıştırabilmeniz için bu menüden eğitmeniz gerekmektedir.


Rejim Menüsü

Prison Architect Rejim Evrakları Bölümü
Günlük planlama menüsü de diyebiliriz. Kendi keyfinize ve planlamanıza göre istediğiniz saate istediğini faaliyeti koyabilir ve kafanıza göre düzenleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken husus ise şudur ki eğer mahkumlara yetecek kadar faaliyeti programınıza koymazsanız yine kızgınlık artabilir ve sonucunda isyan çıkabilir.

Değerlendirme Menüsü

Prison Architect Değerlendirme Evrakları Bölümü
Adı üstünde Değerlendirme. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorsunuz, yeni maceralara farklı Meydan Okumalarla devam etmek istiyorsunuz diyelim ama emeklerinizin de gitmesini istemiyorsunuz işte bu menüden halihazırda olan ceza evinizi satıp yeni haritanıza elde ettiğiniz fon ile sıfırdan daha modern ve profesyonel yapabilirsiniz.


Yazımızın sonuna gelirken birkaç öneri yapmak gerekirse şunları söyleyebiliriz. İlk başta oyuna başlarken Planlama menüsünden ceza evinizi tasarlayın. Tasarlamayı yaptıktan sonra da yavaş yavaş binalarınızı kurmaya başlayın. İyi Oyunlar…
 
Toggle Sidebar

Son konular

Reklam Alanı #4

Üst