Renkleri Ayarlama - Lab değerleri kullanan spot renkleri görüntüleme ve çıktısını alma

#Serkan

ÜYE
Katılım
29 Haz 2015
Mesajlar
12,247
Tepkime puanı
324
Puanları
0
Yaş
19
Konum
Konya
TOYO, PANTONE, DIC ve HKS kitaplıklarındaki renkler gibi bazı hazır spot renkler, Lab değerleri kullanılarak tanımlanmıştır. Illustrator uygulamasının önceki sürümleriyle geriye doğru uyumluluk amacıyla, bu kitaplıkların renkleri aynı zamanda CMYK tanımlarını da içerir. Renk Örnekleri paneli, Illustrator uygulamasının, bu spot renkleri görüntülemekte, dışa aktarmakta ve yazdırmakta Lab değerlerini mi yoksa CMYK değerlerini mi kullanacağını denetlemenize olanak verir.
Doğru aygıt profilleriyle birlikte kullanıldığında Lab değerleri, size bütün aygıtlarda kullanılabilecek en kesin çıktıyı verir. Projeniz açısından renk yönetimi kritik önemdeyse, Adobe, spot renkleri Lab değerlerini kullanarak görüntülemenizi, dışa aktarmanızı ve yazdırmanızı önerir.
Not:
Illustrator, ekran doğruluğunu arttırmak için, Üst Baskı Önizleme ayarı açık olduğunda otomatik olarak Lab değerlerini kullanır. Yazdır iletişim kutusunun Gelişmiş bölümündeki Üst Baskılar seçeneğinde Benzet'i seçtiyseniz, yine Lab değerlerini kullanır.

    • Renk Örnekleri paneli menüsünde Spot Renkler'i seçin.
    • Aşağıdakilerden birini yapın:
      • Renklerin en doğru görünümünü ve çıktısını istiyorsanız, Kitap Üreticisi Tarafından Tanımlanan Lab Değerlerini Kullanın'ı seçin.
      • Spot renklerin, Illustrator uygulamasının daha önceki sürümlerindekilerle eşleşmesini istiyorsanız, Üreticinin İşlem Kitaplarından Gelen CMYK Değerlerini Kullanın'ı seçin.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Bu alana reklam verebilirsiniz

Üst Alt