Su deposu temizleme fiyatları

tekdez

ÜYE
Katılım
27 Eyl 2018
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Su deposu temizleme fiyatları mevcut deponun tonajı ve kullanım amacıyla eşdeğer farklılıklar göstermektedir. Örneğin 30 ton şebeke suyu kullanımlı bide depoyla, 30 ton kuyusu suyu kullanımlı bi deponun temizlik dezenfeksiyon ücreti farklıdır.
Su deposu temizliği hem sağlıklı su kullanım ve tüketimi için, hem de kanuni genelgeler ile periyodik olarak yaptırılması gereken bir hizmettir.
2007-67 genelgesine göre su depoları her 6 ayda bir ve devamında periyodik olarak temizlenmelidir.
Su depoları beton, plastik ve paslanmaz olarak sınıflandırılır. Niteliği, şekli ve kullanım amacı fark etmeksizin her su deposu temizlenip dezenfekte edilebilir.
Su deposu temizliği hizmeti uzman, yetki ve kalite belgelerine sahip kuruluşlara yaptırılmalıdır.
Hizmet verecek kurumun iş güvenliği belgeleri, İSG ve hekim sözleşmeleri, İSO 9001 belgeleri, yetki belgeleri mutlaka talep edilmelidir.
Personellerin ise portör muayene kayıtları, İSG sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik belgeleri sorgulanmalıdır.
Su deposu temizliği nasıl yapılır?
Temizlik işlemine başlamadan önce, depo içi ve çevresi için aydınlatma tertibatı kurulacak ve dezenfekte personeli tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınacaktır.
Tek kullanımlık hijyen kıyafeti giyen dezenfekte personeli uygun materyallerle depo içine girecek ve Depo içinde fiziksel temizlik (çamur, balçık, kum, inşaat atıkları, vb. gibi maddelerin depo dışına çıkarılması) sağlanacaktır.
150 Bar basınçlı su kompresörü ile deponun tüm yüzeyleri fırçalanarak temizlenecektir.
Deponun tüm yüzeyleri Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı içme ve kullanma suyuna karıştırılabilir dezenfektanlar ve kimyasallar ile dezenfekte edilecektir.
Dezenfekte işleminin bitmesinden sonra deponun tüm yüzeyleri tekrar durulanacak hiç bir dezenfektan kalıntısı bırakılmayacaktır.
Bu hizmetler esnasında mutlaka kullanılan dalgıç pompa yere 0,2 mm çekiş kapasitesine sahip olmalıdır. Bu kirli suyun depo dışarısına tahliye edilmesi için çok önemlidir.
Hizmet sonrası deponun çalışan aksamları kontrol edilip, sağlıklı kullanıma teslim edilir.
Deponun temizlik ve dezenfekte işlemi sonlandıktan sonra deponun fiziki durumu ve yapılan gereken işlemler hakkında Müşteri Bilgilendirme Formu /Depo Temizlik Tutanağı imzalanarak yetkililere teslim edilecektir.Ayrıca temizlik öncesi ve sonrası resimleri de mutlaka hizmet alan kurum yetkilisine teslim edilmelidir.

TEKDEZVİP
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yigithan Karabel

YÖNETİCİ
Katılım
27 Tem 2013
Mesajlar
530
Tepkime puanı
116
Puanları
0
Konum
Kayseri
Konunuzun genel sohbetle hiçbir alakası olmadığından uygun yere taşınmıştır.

Ayrıca bu bölümde tek link kuralı vardır.
 
Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt