Taraftar Mağazası ve Ticaret

Durumu:
Çevrimdışı

By_Uslanmaz

Kayıtlı üye
Katılım
15 Tem 2010
Mesajlar
1,890
Tepkime Skoru
6
Konum
Maltepe
Exe Puanı
İsim
Onur Efe
Ticaret, kulübün için ek bir gelir kaynağıdır. Taraftarlarına, takımının renklerinde forma, atkı ve top gibi hatıralık eşyalar satmana imkan verir. Bunun için bir fabrikaya ve taraftar mağazasına ihtiyacın bulunmaktadır.

Fabrika

10. kariyer seviyesine ulaştığın anda, stadyum kompleksinde fabrika inşa edebilme imkanın olur. 5 seviye fabrika vardır. Fabrikanın seviyesi arttıkça, üretilebilen eşya çeşitliliği artar. 3. ve 5. seviyelerin inşa edilmesi ile birlikte, ek birer üretim hattı elde edersin, böylece aynı anda 3 eşyaya kadar üretebilme imkanın olur.Fabrikan inşa edildiğinde, kulüp menünüzde bulunan "Ticaret" sekmesini seçerek eşya üretebilirsin. Üretmek istediğin eşyayı seçerek, boş bir üretim hattına sürüklemelisin. Sonrasında da, seçtiğin eşya üzerinde ne kadar süre çalışılmasını istediğini seçebilirsin (0,5 – 24 saat). Daha uzun süre, daha çok eşya üretimi demektir. "Üret" tuşuna basarak, üretimi başlatabilirsin. Üretim maliyetleri, hesabından düşülür. Altın rengi tuşa basarak, üretim süresini yarıya indirebilirsin.

X tuşuna basarak, üretimi istediğin zaman durdurabilirsin. Dikkat: Tüm üretim iptal edilir! Hiçbir eşya elde etmezsin ve tüm paran geri verilir.

İpucu: Daha kısa üretim süresi, saat başına daha çok üretim sağlar.


Taraftar mağazası

11. kariyer seviyesine ulaştığın anda, stadyumunda ilk küçük taraftar mağazanı inşa etme imkanın olur. Fabrikada olduğu gibi, bu yapıda da 5 seviye mevcuttur. Daha yüksek seviye, daha fazla satış rafı sağlar. En küçük mağazada 2 raf ile başlarsın, en büyüğünde ise 8 raf bulunur. Her raf, aynı çeşit eşya ile 100 adede kadar doldurulabilir. Ayrıca, daha yüksek seviye ile birlikte daha fazla depolama kapasitesine sahip olursun.

Depo kapasiten doluyken, daha fazla eşya üretemezsin.Ürünleri satabilmen için raf boşluklarına yerleştirmen gereklidir. Sonrasında fiyatları ayarlayabilirsin ve sayfayı kaydetmeyi unutmamalısın. Fiyat, üretim maliyetinin en az 1€ üzerinde olmak zorundadır.

Talep

Her eşyanın satış düzeyi, talebe ve fiyata bağlıdır. Daha yüksek talep durumunda daha fazla eşya satılabilir veya daha yüksek fiyat ayarlayabilirsin. Ev sahibi olduğunuz maçlarda, tüm eşyalar için genel olarak daha fazla talep söz konusudur (United maçları haricinde. United maçlarında gelir elde edilmemektedir).Her hatıralık eşyanın ayrı bir günlük talebi söz konusudur. Eşyanın resminin altında kalan küçük çubuk bölümünün doluluğu (bar) ile gösterilir. Daha dolu çubuk (koyu yeşil), daha yüksek talep anlamına gelir. Hemen üzerinde bulunan ok işareti, gelecek günler için talep eğilimini gösterir. Eğer ok işareti yukarıyı gösteriyorsa, önümüzdeki günlerde talebin daha yüksek olacağını gösterir, aksi yönde işareti ise elbette tam tersi anlama gelir. Buna ek olarak, depolama tesisindeki eşyaların sayısını ve üretim maliyetini de aynı yerde görebilirsiniz.

İpucu: Gelecek günlere dair en doğru ürünü üretmek için, eğilimleri kullanmayı ihmal etmemelisin.

Bütçe

Bütçe sekmesinde, kaç adet ürün sattığını ve ne kadar kar ettiğini görebilirsin. Bu da senin için hangi ürünün en çok karı sağlamış olduğunu ve hangisinin en fazla sattığını anlamana yardımcı olur.