Teaam Fortress 2 Scout Nasil Oynanir?

Nurşat

Üye
Scout:

En hızlı karakterdir. 125 can puanı vardır. Havada zıpladıktan sonra bir daha zıplayabilir. Silahları; Pompalı tüfek, tabanca, baseball sopası. Memleketi: Boston/ABD.

- Nasıl oynanır?

Birçok oyuncu Scout'u güçsüzlüğüyle yadırgar. Fakat Scout'un çok önemli katkıları da vardır. Hızlılığıyla en güçlü düşmanları bile yenebilir. Mesela Heavy. Çok yavaş bir karakterdir. Onu yenebilmek için etrafında hızlıca bir o tarafa, bir bu tarafa dönün, bir yandan da sopanızla vurun. Ara sıra da zıplayıp kafasına vurun. İşe yaramazsa, yakınına gelip pompalı tüfeğinizle vurun, sonra da kaçın. Sizin gibi güçsüz birinin peşinizden koşma ihtimali pek yoktur. Başka bir şeylerle ilgilenmeye başladığında sizi göremeyeceği bir yerden gelip onu hâlledin. Diğer karakterler üzerinde de hemen hemen aynı şeyler geçerli. Fakat baseball sopası taktini sadece Heavy'nin üstünde kullanın, risk almayın.+

Ayrıca tabancanız harika bir uzak mesafe silâhıdır. Düşmanınızı pompalı ile biraz vurduktan sonra kaçın, bir yandan da tabancanız ile düşmanınıza ateş edin. Ateş ederken hareketsiz olmamaya da özen gösterin. Korkmayın, size yetişemez. En hızlı karakter sizsiniz çünkü.

Bir de, Scout'un harika bir özelliği daha var. Team Fortress Classic oynayanlar bilir. Scout ile takım arkadaşlarınızın içinden geçebilirsiniz. Bu olay Team Fortress 2 için de geçerli. Şimdi diyeceksiniz ne olmuş yani, ne olduğunu anlatıyorum hemen: Diyelim ki takımınızda bir Spy var, bir takım arkadaşınızın kılığına girmiş. O aslında düşman olduğu için onun içinden geçemiyorsunuz. İşte bu! Spy tespit edildi. Artık rahatlıkla icabına bakabilirsiniz.

Scout'ta orijinal silahlarınızdan fazla uzaklaşmayın. Yok Force-A-Nature'müş, yok Bonk! Crit-A-Cola'ymış bunları fazla kullanmayın. Bonk! Atomic Punch'ı bir Control Points/Attack-Defend haritasındayken kullanabilirsiniz. Düşmanların arasından ölümsüz olarak sıyrılmak ve sonra kontrol noktasını almak fena olmaz. Tabi ki tabanca türünden bir silah kullanamayacaksınız Bonk! Atomic Punch'ı kullanırken. Haa bir de The Sandman var. Bu silahın ikincil hareketi ile düşmanlarınıza baseball topu fırlatıp onları kısa bir süre için hareketsiz kılabilirsiniz. Nişan alma yeteneğim iyi diyorsanız kullanın. Fakat maksimum canınız 15 can puanı düşecektir. Bu Bonk'un yanında bir püsküüüt iyi giderdi ama, oyunda püsküüüt yok.+
 
Üst