The Eternal Nightmare:Nocturne Rehberi

Durumu:
Çevrimdışı

HelmeS.

Kayıtlı üye
Katılım
6 Eki 2012
Mesajlar
10,416
Tepkime Skoru
12
Konum
Balıkesir
Exe Puanı
İsim
Kayhan
NOCTURNE,THE ETERNAL NİGHTMARE
Jungle Rehberi


You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.12 aydan fazla süredir oynadığım Nocturne için bir rehber hazırlamaya karar verdim,bu süre bir rehber hazırlamak için ne kadar yeterlidir bilemeyeceğim ama elimden geleni yapacağım rehberin doğru ve yararlı olması için.Açtığım konularda genelde yazıma dikkat ederim bu nedenle hem estetik hem de imla bakımından güzel bir rehber de yapmaya çalıştım,ilerde geliştirebileceğim bir rehber bu.
Öncelikle genel bir bilgi vereceğim:

Nocturne ormancı pozisyonunda oynayan ve görünüşü ve imajı çoğu şampiyondan farklı olan bir karakter.Ultimate olan Paranoya yeteneği adeta jungle için tasarlanmış hatta bence Rengar ile beraber oyunun en iyi gank yeteneğine sahip.
Nocturne bir çok bonusa sahip,eğer doğru kullanılırsa çok büyük işler yapabilirken solo olarak ikiden fazla karakter karşısında o kadar güçlü değil,ancak tank yönünde kasılırsa biraz dayanıklık kazanabiliyor bu nedenle saldırı itemlerini çok fazlalaştırmadan assassin tarzı oynayan bir tank gibi kasıyorum Nocturne'ü.Oyun sonlarında assassin pozisyonunu tam olarak karşılamıyor bu nedenle takımına yararlı bir oyun sergilemesi için Paranoya yeteneğinin görüş bloklama özelliğini,büyü kalkanını ve takımın odaklanması gereken kişilerde korku özelliğini kullanmaya gayret etmelisiniz.Mesela karşı takımda pull özelliği olan bir rakibiniz varsa W yeteneğiniz ile taşıyıcınızın önüne geçerek geride başlayacağınız bir teamfight'ı lehinize çevirebilirsiniz.Rehberim bir kaç bölümden oluşuyor,bunlar:

»Nocturne'ün Hikayesi
»Nocturne'ün Yetenekleri
»Rünler,Kabiliyetler ve Sihirdar Büyüleri
»İyi ve Kötü Yönleri
»Başlangıç Değerleri
»Eşyalar
»Taktikler
»Kostümler


HİKAYE

Nocturne gelmeden önce, insanlar rüyaların hayal güçlerinin ürünü, uyurken beyinlerinde çakan anlamsız görüntüler olduğuna inanırlardı. Uyku esnasında yaşanan bir dizi olay Lig sihirdarlarını etkilemeye başlayınca, bu inanç sarsıldı. Bazıları uykudan çığlık çığlığa, sakinleştirilemeyecek kadar dehşete düşmüş halde uyanıyordu. Bazıları da hiç uyanmıyordu. Hekimler olayları açıklayamıyordu; ta ki bir Saha Mimarı, Uğursuz Koruluk'taki bir enerji merkezinin yakınında uyuya kalana kadar. Olaya tanık olanlar, mimarın bir kere çığlık attığını ve sonra solunumunun durduğunu söyledi. Hemen ardından, merkezden dışarı bir büyü akımı oldu ve Nocturne ortaya çıktı.

Nocturne dünyaya getirilmeyi hoş karşılamadı. Sihirdarlar onu büyüyle hapsedene kadar önüne gelen her şeyi katletti. Uzun çalışmalar sonunda, Lig uzmanları Nocturne'ün sihirdarları uykularında avladığını, onlara yalnızca büyülerini kullanamadıkları rüyalarında saldırabildiğini keşfetti. Bu onun tek amacı gibi görünüyordu. Nocturne'ün kurbanlarının aileleri adaletin sağlanmasını ve Nocturne'ün öldürülmesini istediler ama Lig yetkilileri onu öldürmenin sadece geldiği yere geri döndüreceğinden endişeliydi. Onu enerji merkezinin bir parçasına bağlayarak fiziksel dünyaya hapsettiler. Suçlarının cezası olarak, sihirdarların onu Lig karşılaşmalarına çağırmasına izin verdiler. Nefret ettiği sihirdarlara boyun eğerek kendi kâbusunu yaratacaktı. Lig bilginleri onun gerçekten de rüyalar boyutundan gelip gelmediğini, benzerlerinin olup olmadığını bilmiyorlar. Bazıları çağırma ayininin, sihirdarların bilinçaltını etkileyip uyuduklarında Nocturne'ü onlara çektiğini düşünüyor. Belki de en rahatsız edici teori ise, Nocturne'ün bir insanın gerçekleşmiş kâbusu olduğu yönünde. Eğer bu doğruysa, acaba kâbusu gören kim?

''Karanlık çöküyor... artık zifiri karanlık.. ama onu hâlâ görebiliyorum...''
- Kelvin Ma, 4236 no'lu hasta


EŞYALAR


BAŞLANGIÇ

CORE (TEMEL,ÇEKİRDEK)


GELİŞTİRMELERDEFANSİF EŞYALAR
OFANSİF EŞYALAROYUN SONUNDA TAMAMLADIĞIM STANDART EŞYA DİZİLİMİ


(Maw of Malmortius (Malmortius'un Ağzı) yerine

tercih edilebilir.
Feral Flare (Yaban Alevi) çok güçlü bir item clear speed fazla olan jungle herolarında.O nedenle Spirit of The Ancient Golem yerine alıyorum.Ofansif item olarak

güçlü bir item.)

ULTİMATE TANK (Bu build takımdaki top lane Zed,Riven tarzı heavy ad bir championsa kullanılmalı)

 
Durumu:
Çevrimdışı

Helni

Kayıtlı üye
Katılım
29 Ocak 2013
Mesajlar
20,573
Tepkime Skoru
58
Yaş
21
Exe Puanı
İsim
​Teşekkürler
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)