WhatsApp, Windows Mobile işletim sistemli telefonlardan desteğini çekiyor

Yigithan Karabel

MODERATÖR
whatsapp-windows-phone.jpg

Microsoft, başarısızlıkla sonuçlanan projelerinden birisi olan Windows Mobile'nin fişini çekmek için çalışmalarını sürdürürken popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp da Windows Mobile işletim sistemli cihazların mağazalarından 16 Aralık tarihi itibariyle kaldırılıyor.

WindowsArea'nın sızdırdığı bilgilere göre WhatsApp, 16 Aralık tarihi itibariyle Microsoft Store'dan kaldırılacak. Böylece WhatsApp'ı Microsoft Store'dan indirmek mümkün olmayacak. WhatsApp'ı yüklemiş kullanıcılar ise WhatsApp'ı kullanmaya devam edebilecek ama güncelleştirme alamayacak.

Windows Mobile, Microsoft'un büyük umutlar bağladığı bir işletim sistemiydi ancak ne yazık ki umduğunu bulamadı. Bill Gates'in açıklamasına göre Motorola ile anlaşılabilseydi ve Windows Phone sürümü başlatılabilseydi Android'in önüne geçebilecek bir işletim sistemiydi. Ayrıca yine kendi hataları nedeniyle bu projenin 400 milyar dolar kaybettirdiğini açıkladı.

Haber yorumum: Windows Mobile bence oldukça stabil bir işletim sistemiydi, 512 MB RAM'lik cihazlarda bile stabil çalışabiliyordu. Windows Mobile'nin ihtiyacı olan şey, biraz tanıtımdı. Neyse, Microsoft henüz mobil sektöründen tamamen geri çekilmiş gibi görünmüyor.

Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt