Zombiler İstanbul'da [Sezon 3 - Bölüm 33] [Yeni Bölüm]

#Umut Melih

Oku Atan Yayını Saklamasın!
MODERATÖR
Önceki Bölümde Yaşananlar

- Sene 76 olması gerekir. Benim o sıralar epey bir mekanım var. Bazısı tamamen benim bazısı da benim korumam altında olan yerler, kimisi büyük kimisi daha küçük, neyse işte karlı bir kış günü bizim bu mekanlardan birine İstanbul'a yeni düşen 4-5 zibidi baskın vermiş. Benim de tam deli zamanlarım, haberi alır almaz yanıma kimseyi almadan atladım benim Mercedes'e uçtum bizim mekana, garsonlardan biri akıllı çocuk dışarıda beni bekliyor. Hemen anlattı bana mevzuyu sonra ben yolladım çocuğu içeri dedim arkadaşlarını uyar siper alın şimdi çarşı karışacak. Bereket içerde müşteri kalmamış. Çektim silahları, o zaman iki silah taşıyorum. Daldım içeri bir nara patlattım, bizim garson bana reislerinin nerede oturduğunu söylemişti herifin bacağına bir tane sıktım. Tabi bunlar daha çoluk çocuk, bir şaşırdılar hepsi çil yavrusu gibi dağıldı bir yerlere, benim amacım başlarındaki herifin kafasına silahı dayayıp hepsini oradan sepetlemek. Ama işte içlerinden biri uyanık çıktı karışıklıktan faydalanıp dışarı kaçarken bir de beni kolumdan vurdu. Ben yine sonunda bunların hepsini mekandan defettim. Ama kolum perişan, oluk gibi kan akıyor. Daha önce bıçak yarası falan almıştım ama bu kurşun kolumdaki bir damarı parçalamış. Neyse işte ben baya bir kan kaybetmişim Allahtan bana haber veren garson çocuk yine uyanık davranıp beni acilen bizim bir doktor vardı -Allah rahmet etsin çok yaramızı sarmıştır- hemen ona yetiştirmiş. Şu kolum hele daha çok soğuk havalarda sızlar
UMUTMELIH.jpg

Filiz Arnavut Hazar’ın anlattıkları karşısında oldukça şaşırmıştı. Nalan Hanım ise anlatılanları normal karşılamış gibiydi.

- Ne o pek şaşırdın Filiz kızım, tabi neredeyse deden yaşındaki bu ihtiyarın böyle olaylar yaşamış olabileceğini düşünmemiştin sanırım.

- Valla Hazar abi eski kabadayılardan olduğunu duymuştum ama böyle gerçek bir olayı senden dinleyince biraz şaşırdım doğrusunu istersen.

- Şaşırma Filiz kızım, benim ömrüm bunlarla geçti bak Nalan Hanım pek şaşırmadı o da çok şey görmüştür.

- Ahh Hazar bey neler gördüm. Şimdi anlatsam kimse inanmaz. Derler ya hani hayatımı anlatsam roman olur. Benimki gerçekten roman olur. Hatta bir ara meşhur bir yazar dayandı kapıma dedi siz anlatın ben yazayım. Bir ara kabul edecek gibi oldum. Sonra düşündüm anlatacağım kişilerin neredeyse hepsi kabirde benim de içime sinmedi vazgeçtim.

- Siz de artık bizlere anlatırsınız Nalan Hanım, sanırım çok vaktimiz olacak?

- Elbette anlatırım Filiz kızım ama rica ederim resmiyeti bırak Nalan abla diyebilirsin bana evladım.

- Anlaştık Nalan abla, hah işte Umutlar da geliyor. Biraz daha sık dişini Berkay abi Umut şimdi ağrını kesecek bir ilaç verir.

Umut ihtiyacı olan ilaçları yanına aldıktan sonra diğer ilaçları minibüse nispeten daha boş olan arabaya bırakmıştı.

- Ne yaptınız Umut buldunuz mu gerekli ilaçları?

- Bulduk Emir abi bulduk. İlk defa bir işimiz rast gitti.

- Çok iyi, Berkay düzelecek değil mi?

- Merak etme gereken ilacı buldum. Daha sonra bir pansuman yapıp iyi de bir sardık mı gerisi yaranın iyi bakımına kalıyor.

- Sağol Umut hızlı davranıp virüs kana karışmadan kolu kesmeseydin Berkay’ı kaybetmiştik.

- Film seyretmemenin avantajlarından biri, geçen ay bir film seyretmiştim orada zombi kızın kolunu ısırınca adam hemen kızın kolunu kesiyordu. Berkay abinin kolu ısırılınca aklıma bir anda o sahne geldi. Emir abi ilaçları sizin arabaya bırakıyorum. Bir an evvel yola devam edelim.

- Önce Kuruçeşme’ye bakıyoruz, değil mi?

- Evet abi orada demirli lüks tekneler oluyor. Uygun olursa onlardan bir tanesini alırız.

- Umut bu biraz hırsızlık gibi olmayacak mı?

- Olağanüstü bir durum yaşıyoruz Dilek abla, burada artık hırsızlık diye bir şey yok. Ona bakarsan silahları, erzakları ve ilaçları da çaldık.

- Doğru söylüyorsun. Duruma hala tam olarak adapte olamadım sanırım.

- Haklısın Dilek abla yaşadığımız durum çok zor, bu yüzden bir an evvel güvenli bir yere ulaşmalıyız. Esra sen nasılsın?

- İyiyim, iyiyim.

- Tamam o zaman hadi gidelim.

33. Bölümün Sonuna Geldik

Önceki Bölüme Gitmek İçin Tıklayın !

BÖLÜMDE OYNAYAN OYUNCULAR :

- @#Umut Melih (Umut)

-@berkili (Berkay)

-@Raxedus (Hazar Abi)

Toggle Sidebar
Üst Alt