Zombiler İstanbul'da [Sezon 4 - Bölüm 42]

#Umut Melih

Oku Atan Yayını Saklamasın!
SÜPER MODERATÖR
Katılım
11 May 2013
Mesajlar
4,519
Tepkime puanı
175
Puanları
0
Konum
ANKARA
Önceki Bölümde Yaşananlar:

Yasin fenerini yakmış ve teknenin ön tarafına doğru gitmişti. Emir ve Umut’da teknenin kapalı kısmına geçmişlerdi. Biraz ilerleyince masanın arkasında yerde yatan birini gördüler. Takım elbiseli genç bir adamdı yerde yatan ve vücudunun çeşitli yerlerinde kurşun yaraları vardı. Ama onu ebedi huzura kavuşturan sağ kaşının hemen üzerinden girmiş olan kurşundu. Umut yere eğilmiş ve cesedin yüzüne yakından bakmıştı. Tam tahmin ettiği gibiydi. Yerde yatan adam da hastalığa yakalanmıştı. Diğerlerine saldırınca vücudunun çeşitli yerlerinden vurulmuş fakat en son başından vurularak durdurulmuştu. Umut suratını ekşiterek ayağa kalktı ve 1-2 adım geri çekildi.


- Dikkatli olalım Emir abi.


Emir bu söz üzerine belki de refleks olarak etrafı tekrar gözden geçirmişti. Bu sırada Yasin güverteyi kontrol etmiş ve geri gelmişti.

- Ön taraf temiz kimse yok. Siz ne yaptınız?

- Baksana şu yerde yatana, burada ortalık karışmış.

- Kıyafetine bakılırsa korumaymış sanırım.

- Doğru söylüyorsun, bu garson kıyafeti değil.

- Hadi bir an evvel içerleri kontrol edelim, dışarıdakiler için de endişeleniyorum.


Teknenin içi çok büyüktü. Girişte yemek masasının ve oturma grubunun olduğu büyük bir salon vardı. Salonun ortasına doğru aşağıya inen merdivenler vardı. Merdivenlerin başında durmuş aşağıyı dinlemişlerdi. Bir şey duyulmuyordu. Merdivenleri ağır ağır ve dikkatli bir şekilde inmişlerdi. Burası uzunca bir koridordu ve koridor boyunca 4 tane kapı bulunuyordu, en baştaki kapı açıktı ve onlar da hemen o tarafa yönelmişlerdi. Umut kafasını uzatıp içeriye bakınca buranın mutfak olduğunu anlamıştı.

- Mutfak da oldukça büyükmüş.

- Dolaplar da ağzına kadar erzakla dolu.

- Bu iyi haber işte, bu tekne işimize çok yarayacak ama içerde başkalarının da olma ihtimali yüksek bu yüzden aranmadık en ufak bir yer kalmaması lazım.

- Mutfak temiz, devam edelim.


Tekrar koridora çıkmışlardı. Koridorun sonuna kadar 3 tane daha kapı vardı ve koridorun sonunda aşağıya inen bir merdiven vardı.

- Millette ne biçim para var yahu? Tekneye bak kaç katlı.

- Öyle de Emir abi baksana şu yaşadıklarımıza, şimdi dünyanın en zengin adamı olsan ne işe yarar?

- Doğru söylüyorsun Umut. Bir günde bütün düzen değişti.

- Düzene ayak uydurmaktan başka çare yok. Şuraya bakalım.


İlk kapının önündeydiler, Yasin kulağını kapıya dayadı ve dikkatle içeriyi dinlemeye başladı. İçerden hiç ses gelmiyordu. Yasin kapıyı tıklatmış ve kısık bir
sesle “kimse var mı?” diye seslenmiş fakat bir karşılık gelmemişti.


- Burada kimse yok sanırım. Girelim mi?

- Ben kapıyı açınca hemen yana çekileceğim. Siz de biraz geride durun içerden çıkan olursa hemen ateş edersiniz.

- Tamamdır Umut.


Umut kapıyı hızla açarak kenara çekildi. Emir ve Yasin silahlarını kapıya doğrultmuş odadan çıkan olursa vurmak için bekliyorlardı. Fakat odadan kimse çıkmamıştı. Yavaşça içeri doğru girdiler, odada kimse yoktu ama içerisi epey dağınıktı. Odayı kontrol ettikten sonra çıkmışlardı.

- Burası temiz, diğerine geçelim.

Yandaki odaya da yine benzer tedbirleri aldıktan sonra girmişler ve bu odada da kimsenin olmadığını görmüşlerdi. Bu katta bulunan son odanın kapısı koridorun sonundaydı. Odanın kapısına geldiklerinde Umut kulağını kapıya dayamış ve bir süre içeriyi dinledikten sonra suratı asılmıştı.

- Buradalar, sayıları birden fazla ama kaç tane olduğunu bilmiyorum.

- Bir de ben dinleyeyim.


Emir de kulağını kapıya dayamış ve içeriden gelen homurtuları büyük bir dikkatle dinlemişti.

- Her ne kadar anlamsız sesler çıkarsalar da seslerden anladığım kadarıyla 2 tane zombi var içerde, bunlarla baş edebiliriz. Hadi Umut aç kapıyı da bitirelim şu işi.

- Tamam abi, Yasin hazır mısın?

- Hazırım açabilirsin.


42. Bölümün Sonu
Önceki Bölümü Okumak İçin Tıklayın!


OYUNCULAR:

#Umut Melih (Umut)

Yasin E. (Yasin)


EmirErenK. (Emir Abi)
 
Toggle Sidebar

Son konular

Üst Alt